Prokuratura Generalna: jest wniosek ws. prokurator rejonowej z Gdańska

07.09.2012 18:00
Andrzej Seremet

Andrzej Seremet (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Wniosek prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta o zgodę na odwołanie prokurator rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz został przesłany do Krajowej Rady Prokuratury - poinformowała Prokuratura Generalna. Złożenie wniosku Seremet zapowiedział w zeszłym tygodniu.
Rzecznik prasowy PG prok. Mateusz Martyniuk poinformował, że wniosek o odwołanie z funkcji zawiera uzasadnienie, ale z jego szczegółami powinna najpierw zapoznać się KRP.

W zamieszczonym na stronie internetowej Krajowej Rady Prokuratury projekcie porządku posiedzenia zapowiedzianego na 18-20 września kwestia dotycząca rozpatrzenia wniosku PG w sprawie zgody na odwołanie prokurator jest pierwszym punktem obrad.

W końcu sierpnia Seremet, przedstawiając działania prokuratury w sprawie Amber Gold, zapowiedział, że zwróci się do Krajowej Rady Prokuratury o wyrażenie zgody na odwołanie prokuratora rejonowego Gdańsk-Wrzeszcz "z powodu nienależytego wypełniania obowiązków służbowych". - Jest to przesłanka ustawowa, w treści uzasadnienia prokurator generalny zawarł obszerną argumentację i wskazał powody, jakimi kierował się składając ten wniosek - powiedział prok. Martyniuk.

Szef prokuratury rejonowej odpowiada za nadzór nad pracami wszystkich prokuratorów z tej jednostki i za prawidłowość ich działań. Zgodnie z przepisami bez zgody KRP nie można odwołać prokuratora z funkcji przed upływem kadencji.

Decyzje procesowe prokuratury zapadające w sprawie Amber Gold w latach 2009-11 Seremet uznał za "nietrafne merytorycznie". Jak mówił, wiele faktów świadczy o "niedoskonałości" pracy prokuratury. Prokuratura w Gdańsku-Wrzeszczu - jak mówił Seremet - najpierw odmówiła śledztwa, po uchyleniu tej decyzji przez sąd postępowanie umorzyła (to także zostało uchylone), a następnie podjęto decyzję o zawieszeniu dochodzenia i zwlekano z jego odwieszeniem. Ostatecznie śledztwo w początkach lipca przejęła Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

Szefowa Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz Marzanna Majstrowicz pełni tę funkcję od 2011 r. Wcześniej prokuraturą tą kierował Witold Niesiołowski, obecnie szef Prokuratury Rejonowej w Gdyni.

Zobacz także
Komentarze (21)
Prokuratura Generalna: jest wniosek ws. prokurator rejonowej z Gdańska
Zaloguj się
 • bioder65

  Oceniono 29 razy 27

  szukanie kozłów ofiarnych trwa.Ciekawe czy zostanie prześwietlony majątek prokuratora i sędziów zamieszanych w sprawę Amber Gold.

 • stan-1

  Oceniono 26 razy 26

  W tej firmie powinni zastać tylko sprzątający i portier, reszta do wymiany.

 • 1234qwerty

  Oceniono 22 razy 20

  Prokurator generalny PROSI KRP o zgode na wywalenie na pysk jakiejś prokuratorki rejonowej. Przecież to są JAJA. A co będzie jak KRP wyśle Seremeta na drzewo.

 • piotr110660

  Oceniono 20 razy 20

  a co z wnioskiem o odwołanie szefów Prokuratury Okręgowej i Apelacyjnej w Gdańsku i szefów tamtejszych komórek ABW, CBA, CBŚ, policji i sądów. Też się nie sprawdzili.

 • od-or

  Oceniono 11 razy 11

  to po co ten prokurator generalny jak on nic nie może ,dlatego w tym kraju jest taka masa urzędników

 • uchachany

  Oceniono 17 razy 11

  Kowal zawinił, cygana będą wieszać :).

  Umoczony najbardziej jest właśnie Niesiołowski (to za jego prokuratorowania w Gdańsku-Wrzeszczu - prokuratura najpierw odmówiła śledztwa, po uchyleniu tej decyzji przez sąd postępowanie umorzyła), ale w zastępstwie powieszą Majstrowicz.

  Bo Niesiołowski ma za szerokie plecy :)

 • 1234qwerty

  Oceniono 11 razy 9

  Czyli standardowo panią ew. wyśle się w stan "zasłużonego " spoczynku bo pewnie podupadła na zdrowiu z nerwów z wypasiną kaską a po cichu załatwi się jej żeby nie cierpiała głodu fuchę w jakiejś spółce. Koledzy nie zrobią swojej krzywdy. Normalny obywatel to by zgnił w pierdlu za takie numery.

 • distepfano

  Oceniono 11 razy 9

  No to szykuje się znowu awans dla Wicia i nie myślcie, że będziemy spuszczać "marzannę" z początkiem wiosny.

  UKŁADY to rzecz święta !
  Lepiej oddać klientom Amber Gold ich pieniądze niż ruszyć UKŁAD, z którego mógłby rozprzestrzenić się ogromny smród !

 • cwdj

  Oceniono 8 razy 8

  Majstrowicz majstrowała przy Plichcie, bomba wybuchła jej w rękach, zmajstrowała aferę i pomogła oszukać tysiące ludzi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje