Prokuratura Generalna: jest wniosek ws. prokurator rejonowej z Gdańska

07.09.2012 18:00
Andrzej Seremet

Andrzej Seremet (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Wniosek prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta o zgodę na odwołanie prokurator rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz został przesłany do Krajowej Rady Prokuratury - poinformowała Prokuratura Generalna. Złożenie wniosku Seremet zapowiedział w zeszłym tygodniu.
Rzecznik prasowy PG prok. Mateusz Martyniuk poinformował, że wniosek o odwołanie z funkcji zawiera uzasadnienie, ale z jego szczegółami powinna najpierw zapoznać się KRP.

W zamieszczonym na stronie internetowej Krajowej Rady Prokuratury projekcie porządku posiedzenia zapowiedzianego na 18-20 września kwestia dotycząca rozpatrzenia wniosku PG w sprawie zgody na odwołanie prokurator jest pierwszym punktem obrad.

W końcu sierpnia Seremet, przedstawiając działania prokuratury w sprawie Amber Gold, zapowiedział, że zwróci się do Krajowej Rady Prokuratury o wyrażenie zgody na odwołanie prokuratora rejonowego Gdańsk-Wrzeszcz "z powodu nienależytego wypełniania obowiązków służbowych". - Jest to przesłanka ustawowa, w treści uzasadnienia prokurator generalny zawarł obszerną argumentację i wskazał powody, jakimi kierował się składając ten wniosek - powiedział prok. Martyniuk.

Szef prokuratury rejonowej odpowiada za nadzór nad pracami wszystkich prokuratorów z tej jednostki i za prawidłowość ich działań. Zgodnie z przepisami bez zgody KRP nie można odwołać prokuratora z funkcji przed upływem kadencji.

Decyzje procesowe prokuratury zapadające w sprawie Amber Gold w latach 2009-11 Seremet uznał za "nietrafne merytorycznie". Jak mówił, wiele faktów świadczy o "niedoskonałości" pracy prokuratury. Prokuratura w Gdańsku-Wrzeszczu - jak mówił Seremet - najpierw odmówiła śledztwa, po uchyleniu tej decyzji przez sąd postępowanie umorzyła (to także zostało uchylone), a następnie podjęto decyzję o zawieszeniu dochodzenia i zwlekano z jego odwieszeniem. Ostatecznie śledztwo w początkach lipca przejęła Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

Szefowa Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz Marzanna Majstrowicz pełni tę funkcję od 2011 r. Wcześniej prokuraturą tą kierował Witold Niesiołowski, obecnie szef Prokuratury Rejonowej w Gdyni.

Zobacz także
Komentarze (21)
Zaloguj się
 • supertlumacz

  Oceniono 2 razy 2

  Zgodnie z przepisami bez zgody KRP nie można odwołać prokuratora z funkcji przed upływem kadencji.
  Wewnętrzna polska bzdura sprzeczna z zasadami UE. Podobnie jak immunitety prokuratorskie i istnienie propkuratury wojskowej.

  Kiedy odebranie immunitetów prokuratorom? Jak długo jeszcze przypadek nieudolnego idioty prokuratora pułkownika Mikołaja Przybyła będzie pretekstem dla opóźniania nakazanej przez UE likwidacji prokuratury wojskowej?

 • zbycholj23

  0

  KRP- MAFIA

 • 2-julita

  Oceniono 3 razy 3

  już dawno powinna zostać aresztowana

 • bez_alternatywy

  Oceniono 5 razy 5

  KRP kolejna kastra nietykalnych mafiozów

 • 1234qwerty

  Oceniono 11 razy 9

  Czyli standardowo panią ew. wyśle się w stan "zasłużonego " spoczynku bo pewnie podupadła na zdrowiu z nerwów z wypasiną kaską a po cichu załatwi się jej żeby nie cierpiała głodu fuchę w jakiejś spółce. Koledzy nie zrobią swojej krzywdy. Normalny obywatel to by zgnił w pierdlu za takie numery.

 • distepfano

  Oceniono 11 razy 9

  No to szykuje się znowu awans dla Wicia i nie myślcie, że będziemy spuszczać "marzannę" z początkiem wiosny.

  UKŁADY to rzecz święta !
  Lepiej oddać klientom Amber Gold ich pieniądze niż ruszyć UKŁAD, z którego mógłby rozprzestrzenić się ogromny smród !

 • od-or

  Oceniono 11 razy 11

  to po co ten prokurator generalny jak on nic nie może ,dlatego w tym kraju jest taka masa urzędników

 • 1234qwerty

  Oceniono 22 razy 20

  Prokurator generalny PROSI KRP o zgode na wywalenie na pysk jakiejś prokuratorki rejonowej. Przecież to są JAJA. A co będzie jak KRP wyśle Seremeta na drzewo.

 • krowodrza5

  Oceniono 8 razy 4

  Czy to "z tych" Niesiołowskich, czy tylko zbieżność nazwiska?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje