"Fakt" idzie na całego. Cztery strony krytyki i najmocniejszych cytatów Giertycha

07.09.2012 09:07
Roman Giertych

Roman Giertych (Fot. Albert Zawada / Agencja Gazeta)

- Giertych dla Tuska to wstyd na całą Europę - czytamy w dzisiejszym "Fakcie", który aż cztery strony poświęca Romanowi Giertychowi. Tabloid przytacza jego najbardziej kontrowersyjne wypowiedzi oraz wcześniejsze słowa premiera Tuska na temat byłego szefa LPR. Publikuje także najbardziej krytyczne wpisy na Twitterze, opinie publicystów oraz blogerów na temat pozwu, jaki Giertych złożył przeciwko tabloidowi w imieniu Michała Tuska.
"Fakt" już od kilku dni zajmuje się Romanem Giertychem, po tym jak ten złożył w imieniu Michała Tuska pozew przeciwko gazecie "Fakt" wnioski ugodowe wobec "Super Expressu" i tygodnika "Wprost".- Od "Faktu" domagamy się przeprosin w różnych portalach i na pierwszej stronie - mówił dla portalu Gazeta.pl Giertych.

Będzie kolejny pozew. Giertych pozywa "Fakt" za wywiad z Bartoszewskim >>>

Jednak to pierwszy raz, kiedy tabloid zabrał się do zaprezentowania sylwetki Giertycha swoim czytelnikom z taką pieczołowitością. Na czołówce przytacza dwa cytaty byłego szefa wszechpolaków, które dziennikarze uznali za najmocniejsze. - Jestem tu po to, żeby przeciwstawić się wstrętnym pederastom - miał mówić Giertych w 2007 r. na Marszu Życia i Rodziny. W tym samym roku stwierdził podczas wystąpienia w Sejmie, że "homoseksualiści są jak komuniści i faszyści". Na tej samej stronie tabloid zastanawia się: "Jak premier pokaże się na europejskich salonach?"."Giertych nie wygrywa wszystkich procesów"

W środku wypowiedź Magdaleny Środy, która stwierdza, że gdyby Giertych był renomowanym prawnikiem, to wtedy "uwierzyłaby w aspekt moralny tej sprawy". - Ale to jest Roman Giertych, to jest gra... chłopaki po prostu się dogadały - mówi.

Pod jej wypowiedzią krótki przegląd adwokackiej kariery Giertycha, który według tabloidu opowiada o wygranych wielu procesach z Ringier Axel Springer, wydawcą tabloidu. - Giertych cztery razy występował do sądu przeciwko "Faktowi" - czytamy. A jaki jest bilans? W jednej sprawie sąd oddalił powództwo, druga ciągle się toczy, trzecią "Fakt" przegrał, ale złożył apelację. Czwarty proces, "który dotyczył dóbr osobistych", Giertych również może wpisać na listę swoich sukcesów adwokackich. - "Fakt" wtedy przyznał się do błędu i przeprosił byłego wicepremiera - wyznaje szczerze tabloid.

"Tusk brata się z Giertychem"

- Po latach bezpardonowego okładania się razami Donald Tusk gra teraz z Giertychem. Jak to się stało? Cud pojednania?! - ironizuje tabloid i przytacza wypowiedzi obu polityków na swój temat sprzed paru lat, konfrontując je z tym, co mówią o sobie teraz. W 2006 r. Tusk miał twierdzić, że "w rządzie są goście od swastyk", a Giertych "będzie lał pałami gejów". - A teraz mówi to: Roman Giertych to skuteczny mecenas - czytamy w "Fakcie".

A co wtedy mówił Giertych ? Nazywał m.in. Platformę "ciamciaramcią" oraz twierdził, że "Tusk chciałby robić mniej więcej to samo, co Kaczyński". - Aż w końcu całkiem niedawno ogłosił: - Nie ma w Polsce lepszej partii niż Platforma - pisze dziennikarz "Faktu".

Czytaj więcej w dzisiejszym "Fakcie"

Zobacz także
Komentarze (84)
Zaloguj się
 • kuma1

  Oceniono 3 razy -1

  Pismakom pociekło po nogach gdy dowiedzieli się kto będzie bronił dobrego imienia poszkodowanego przez niemoralnych pracowników redakcji Wprost.Takich typów nie można nazwać dziennikarzami to zakała moralna ,która oszukuje czytelnika a nie ukazuje rzeczywisty obraz .Taka redakcja klamliwych wiadomości nazywana popularnie brukowcem, powinna zostać potraktowana przez cztelników tak samo, jak oni traktują czytelnika.Przestać kupować ten kłamliwy ,niemoralny i chamski brukowiec.

 • przytomny2

  Oceniono 11 razy -1

  Pismakon z "Faktów" przez głowę nie przejdzie, że polityka to sztuka kompromisu a pogladów nie zmienia tylko krowa. Przytaczanie okazjonalnych wypowiedzi sprzed dekady, kiedy Tusk i Giertych stali po przeciwnych stronach barykady ma się nijak do obecnej sytuacji. Tusk nie lobbuje za wejściem Giertycha do PO tylko wynajął go dla syna jako dobrego adwokata (co nie znaczy, że w swojej kilkudziesięcioletniej karierze Giertych nie przegrł żadnej sprawy). Czy panom pismakom aż tak trudno pojąć złożoności życia oraz to, że świat jest dużo bardziej skomplikowany niż się Malemu Józiowi w podstawówce życia wydaje? Ktoś kto ma choć bale pojęcie o historii wie, że większości osób poczucie realizmu każe dostosować się do bieżących warunków a sojusze polityczne zmieniają się co dekadę. W powojennych Niemczech budowane były wszelkiego rodzaju dziwne sojusze z niedawną "wielką koalicją" SPD -CDU włącznie a reformę i uzdrowienie finansów oraz cdięcie wydatków socjalnych ten kraj zawdzięcza nie chadekom z CDU (co byłoby naturalne) ale socjaldemokratom z SPD - co bylo wynikiem realizmu Schroedera.

  Sięgając 200 lat wstecz ... połowa generalicji iurzędników Napoleona przeszla, po restauracji monarchii w 1815 na stronę zwycięzców (najgłośniejsze przykłady Fouchet i Talleyrand) i był to z ich strony akt realizmu politycznego a nie żadnego "podłego oportunizmu". Tego rodzaju elastycznośc dowodzi politycznej dojrzałości natomiast stupor i zapienianie się w stylu pisowskim świadczy o tym, że takie srodowisko ma jeszcze mleko pod nosem i "dziecięcą niezłomność" przy całkowitej niezdolności liczenia do trzech w sprawach finansów publicznych.

 • jackie53

  Oceniono 5 razy 1

  Albo ci wszyscy dziennikarze nie wiedzą co piszą, albo prezentują skrajny dyletantyzm i zarazem prowokują, zwracając jedynie na siebie uwagę. Co to jest "polityka" każdy wie. Trafnie określił ją Ronald Reagan mówiąc, że; "...uważa ją się za drugi najstarszy zawód świata. Po latach doszedłem do wniosku, że jest bardzo podobny do pierwszego". Komentarz chyba jest zbyteczny.

 • edek60-2

  Oceniono 4 razy 0

  Pismakom z faktów już trzęsą się portki.Wyciągają armaty ale i tak dostaną po d....

 • akni21

  Oceniono 12 razy 6

  wstyd na całą Europę to kupować i czytać taki tabloid "FAKT"!!!!!!

 • pakulec

  Oceniono 8 razy 4

  Giertych zmiażdży Fakt, tak samo jak zrobił to z Jackiem Kurskim - już się nie mogę doczekać

 • oczy123

  Oceniono 7 razy 1

  .a co dziwnego w tym sojuszu....populisci zawsze sie dogadaja...

 • jankiel77

  Oceniono 14 razy -2

  Żeby mieć dobra, osobiste, trzeba mieć godność, więc Fakt naruszył to, czego nie ma Giertych? Jak nisko trzeba upaść, by wynająć kogoś typu Giertych do obrony czegokolwiek. Ten facet, poza pluciem na Kaczyńskiego za wywalenie go na pysk i odcięcie od koryta, nie ma żadnych osiągnięć. Niesmaczne i niskie postawy ludzi znanych nie tylko w kraju. Takich jak Giertych, Marcinkiewicz należy pakować na taczki i wywozić z tego kraju na zawsze, wraz z tymi, którym te bestie liżą tyłki. Inaczej świat pęknie ze śmiechu z głupoty Polaków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje