"Fakt" idzie na całego. Cztery strony krytyki i najmocniejszych cytatów Giertycha

Roman Giertych

Roman Giertych (Fot. Albert Zawada / Agencja Gazeta)

- Giertych dla Tuska to wstyd na całą Europę - czytamy w dzisiejszym "Fakcie", który aż cztery strony poświęca Romanowi Giertychowi. Tabloid przytacza jego najbardziej kontrowersyjne wypowiedzi oraz wcześniejsze słowa premiera Tuska na temat byłego szefa LPR. Publikuje także najbardziej krytyczne wpisy na Twitterze, opinie publicystów oraz blogerów na temat pozwu, jaki Giertych złożył przeciwko tabloidowi w imieniu Michała Tuska.
"Fakt" już od kilku dni zajmuje się Romanem Giertychem, po tym jak ten złożył w imieniu Michała Tuska pozew przeciwko gazecie "Fakt" wnioski ugodowe wobec "Super Expressu" i tygodnika "Wprost".- Od "Faktu" domagamy się przeprosin w różnych portalach i na pierwszej stronie - mówił dla portalu Gazeta.pl Giertych.

Będzie kolejny pozew. Giertych pozywa "Fakt" za wywiad z Bartoszewskim >>>

Jednak to pierwszy raz, kiedy tabloid zabrał się do zaprezentowania sylwetki Giertycha swoim czytelnikom z taką pieczołowitością. Na czołówce przytacza dwa cytaty byłego szefa wszechpolaków, które dziennikarze uznali za najmocniejsze. - Jestem tu po to, żeby przeciwstawić się wstrętnym pederastom - miał mówić Giertych w 2007 r. na Marszu Życia i Rodziny. W tym samym roku stwierdził podczas wystąpienia w Sejmie, że "homoseksualiści są jak komuniści i faszyści". Na tej samej stronie tabloid zastanawia się: "Jak premier pokaże się na europejskich salonach?"."Giertych nie wygrywa wszystkich procesów"

W środku wypowiedź Magdaleny Środy, która stwierdza, że gdyby Giertych był renomowanym prawnikiem, to wtedy "uwierzyłaby w aspekt moralny tej sprawy". - Ale to jest Roman Giertych, to jest gra... chłopaki po prostu się dogadały - mówi.

Pod jej wypowiedzią krótki przegląd adwokackiej kariery Giertycha, który według tabloidu opowiada o wygranych wielu procesach z Ringier Axel Springer, wydawcą tabloidu. - Giertych cztery razy występował do sądu przeciwko "Faktowi" - czytamy. A jaki jest bilans? W jednej sprawie sąd oddalił powództwo, druga ciągle się toczy, trzecią "Fakt" przegrał, ale złożył apelację. Czwarty proces, "który dotyczył dóbr osobistych", Giertych również może wpisać na listę swoich sukcesów adwokackich. - "Fakt" wtedy przyznał się do błędu i przeprosił byłego wicepremiera - wyznaje szczerze tabloid.

"Tusk brata się z Giertychem"

- Po latach bezpardonowego okładania się razami Donald Tusk gra teraz z Giertychem. Jak to się stało? Cud pojednania?! - ironizuje tabloid i przytacza wypowiedzi obu polityków na swój temat sprzed paru lat, konfrontując je z tym, co mówią o sobie teraz. W 2006 r. Tusk miał twierdzić, że "w rządzie są goście od swastyk", a Giertych "będzie lał pałami gejów". - A teraz mówi to: Roman Giertych to skuteczny mecenas - czytamy w "Fakcie".

A co wtedy mówił Giertych ? Nazywał m.in. Platformę "ciamciaramcią" oraz twierdził, że "Tusk chciałby robić mniej więcej to samo, co Kaczyński". - Aż w końcu całkiem niedawno ogłosił: - Nie ma w Polsce lepszej partii niż Platforma - pisze dziennikarz "Faktu".

Czytaj więcej w dzisiejszym "Fakcie"

Zobacz także
 • Roman Giertych i Jacek Żakowski Żakowski o Giertychu: Mało jest tak wybitnych, którzy chcą włączyć się w politykę
 • Profesor Władysław Bartoszewski Bartoszewski o Giertychu: Nie jest mi bliski pod żadnym względem. Jeśli ktoś krzewił antysemityzm...
 • Roman Giertych i Donald Tusk Tusk: Giertych reprezentuje mojego syna, bo jest bardzo skutecznym adwokatem
Komentarze (84)
"Fakt" idzie na całego. Cztery strony krytyki i najmocniejszych cytatów Giertycha
Zaloguj się
 • ronin.pl

  Oceniono 43 razy 31

  "Jak premier pokaże się na europejskich salonach?" NORMALNIE.
  Ale obciach na cały świat miałby wówczas jakby pokazał się w reku z takim badziewiem i szajsem jakim jest gazeta Fakt.

 • mordred

  Oceniono 36 razy 30

  Tonący brzydko się chwyta.
  ...Giertych cztery razy występował do sądu przeciwko "Faktowi" - czytamy. A jaki jest bilans? W jednaj sprawie sąd oddalił powództwo, druga ciągle się toczy, trzecią "Fakt" przegrał, ale złożył apelację. Czwarty proces, "który dotyczył dóbr osobistych" Giertych również może wpisać na listę swoich sukcesów adwokackich. - Fakt wtedy przyznał się do błędu i przeprosił byłego wicepremiera...
  Z tego wynika, że tak naprawdę jest dla Giertycha 3:0 i jeden remis. Ostatnio zauważyłem, że sądy przyznają coraz większe odszkodowania. To dobrze, bo nie ma lepszej metody na wychowanie.
  Giertych ma swoje, często ekstremalne poglądy, ale zauważcie co zrobił - wycofał się po przegranych wyborach, tak jak zapowiedział. Znacie jeszcze jakiegoś polityka, który dotrzymał słowa?

 • polskirozlamacz

  Oceniono 41 razy 29

  Lżenie drugiej strony w sporze sądowym, to nie nowość. Ale lżenie PRAWNIKA drugiej strony w sporze, tylko dlatego, że jest jej prawnikiem, to zupełne nowum w Polsce. W zasadzie każdy z 4 ostatnich numerów "Faktu" nadaje się na kolejny pozew o ochronę dóbr osobistych. Na miejscu Giertycha nie wahałbym się ani chwili.

 • bob_59

  Oceniono 23 razy 17

  Kiedyś Giertych mnie drażnił, ale od jakiegoś czasu zaczął mówić ludzkim głosem i wyszło mu to tylko na dobre. W gruncie rzeczy to przyzwoity człowiek i życzę mu kolejnego sukcesu w walce z tym brukowcem...

 • baron_lewicy

  Oceniono 23 razy 17

  Magdalena Środa ocenia czy Giertych jest renomowany, czy nie - dobre :) I stwierdza, że gdyby Giertych był renomowanym prawnikiem to wtedy uwierzyłaby w aspekt moralny tej sprawy.
  Tak się składa, że jakość prawnika ocenia się po ilości wygranych spraw i trudności wygranych spraw, a nie ocenie moralnej spraw. Można lubić mecenasa Giertycha lub nie, zgadzać się z nim lub nie, ale to dobry adwokat, bo większość spraw, które podejmuje wygrywa.
  A co do pani Środy, ciekaw jestem, czy inżyniera budownictwa też ocenia w ten sposób, że sprawdza, czy inżynier rozumie aspekt moralny budynku, który buduje. Albo czy inżynier mechanik rozumie aspekt moralny silnika, który projektuje :)
  Widać pani Środa to taki dyżurny komentator w Polsce. Może mówić o prawie, gospodarce, medycynie, odkryciach astronomicznych czy produkcji rolnej, bo przecież wszędzie jest aspekt moralny he he.

 • mariuss111

  Oceniono 30 razy 16

  "fakt" - ta szmata powinna być zakazana

 • tokontoniejestwolne

  Oceniono 25 razy 15

  Lepszy z Giertycha prawnik, niż z Faktu gazeta.

 • boshary

  Oceniono 18 razy 14

  Mecenasie, nie jest Pan z mojej bajki ale całkowicie popieram i trzymam kciuki za powodzenie Pańskiej misji skasowania tego szmatławca , puścić ich w skarpetach.

 • thaldus

  Oceniono 17 razy 11

  Wolę posłuchać Giertycha, niż przeczytać Fakt

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje