Putin obawia się wygranej Romneya

07.09.2012 08:57
Władimir Putin, prezydent Rosji

Władimir Putin, prezydent Rosji (Fot. RIA NOVOSTI REUTERS)

Używanie takiej retoryki na forum publicznym to błąd - powiedział Władimir Putin, krytykując republikańskiego kandydata na prezydenta USA Mitta Romneya. Romney powiedział wcześniej, że jeśli zostanie wybrany na prezydenta, będzie "ostrzej rozmawiał z Rosją".
Romney wywołał burzę kilka miesięcy temu, nazywając Rosję "niewątpliwie największym geopolitycznym wrogiem USA". - Rosja to nie jest przyjazny kraj na arenie międzynarodowej - stwierdził później w wywiadzie dla CNN.

Ostatnio powtórzył to podczas konwencji Republikanów w Tampie na Florydzie: - Jeśli zostanę prezydentem, to będę ostrzej rozmawiał z Rosją - obiecał. Oskarżył też Baracka Obamę o "zbyt miękkie podejście do Moskwy", po tym, jak amerykański prezydent zgodził się ograniczyć system obrony przeciwrakietowej po naciskach Rosji.

Gdy wygra Romney, "skieruje tarczę antyrakietową przeciw Rosji"

Putin w wywiadzie z "Russia Today" wyraził obawy, że jeśli Romney wygra wybory, pogłębi nieporozumienia związane z budową tarczy antyrakietowej.

- Kiedy słyszymy o systemie obrony przeciwrakietowej, nasi amerykańscy partnerzy powtarzają: "to nie jest skierowane przeciw wam". Ale co się stanie, gdy pan Romney, który wierzy, że jesteśmy głównym wrogiem USA, zostanie wybrany na prezydenta? W tym przypadku system obrony przeciwrakietowej będzie na pewno wycelowany w Rosję, bo technologicznie jest skonfigurowany właśnie do tego celu - powiedział Putin.

"Obama to uczciwy człowiek"

Putin nazwał Obamę "uczciwym człowiekiem, który naprawdę chce zmienić świat na lepsze" i zasugerował, że wolałby, żeby to urzędujący prezydent USA wygrał wybory. Jednocześnie zaznaczył, że nadal będzie gotowy współpracować z Romneyem, jeśli to on wygra w listopadzie.

- Rozumiemy, że to część kampanii, że to retoryka przedwyborcza - mówił rosyjski prezydent. - Ale cały czas uważamy, że te wypowiedzi to błąd. Nie powinien się tak zachowywać na forum międzynarodowym - dodał.

Według Putina Romney zrozumie swój błąd, jeśli wygra wybory. - To jest to samo, co używanie nacjonalizmu i segregacjonizmu w polityce wewnętrznej - mówił.

Zobacz także
Komentarze (67)
Zaloguj się
 • wuzuwela

  Oceniono 2 razy 2

  to nie Putin powinien się obawiać(oleje najzwyczajniej dupka)a USA i świat bo to taki sam przypał jak Dżordż debilju Bush.
  Wybiorą go i taki narozrabia jak pijany zając w kapuście i kolejny znowu będzie musiał prostować a reszta świata będzie się męczyła z wyjściem z kryzysu po takim "specjaliście"

 • ewswr

  Oceniono 5 razy 3

  Putin wypije szampana jesli wygra Romney. Bo ten to taki sam głupek i marionetka jak Bush2. Pogrąży Stany ostatecznie. Stąd te szkodzące Obamie komplementy :)))

 • lactum

  Oceniono 4 razy 2

  I dlaczego Putin ma nie miec racji?

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 7 razy -1

  >>> Putin nazwał Obamę "uczciwym człowiekiem, który naprawdę chce zmienić świat na lepsze" i zasugerował, że wolałby, żeby to urzędujący prezydent USA wygrał wybory. <<<

  Juz taka opinia carputina wystarczy, by zyczyc sobie zwyciestwa Romney'a.

 • pismaki_klamia

  Oceniono 5 razy 3

  Tymczasem:
  Tajne spotkanie NATO planujące atak na Syrię:
  www.globalresearch.ca/nato-holds-secret-meeting-approving-syrian-operation/
  Tajne spotkanie szefa CIA w Turcji:
  www.globalresearch.ca/cia-director-reportedly-in-turkey-for-secret-talks/
  Nowy wysłannik ONZ do Syrii to marionetka NATO mająca wesprzeć wojnę domową zgodnie z modelem jak w Algierii.
  www.voltairenet.org/The-Brahimi-Plan
  Kalifornia uchwaliła, że jakakolwiek krytyka Izraela to antysemityzm:
  www.globalresearch.ca/california-passes-resolution-defining-criticism-of-israel-as-anti-semitism/

 • pismaki_klamia

  Oceniono 4 razy 2

  Bardzo dobry tekst Phila Giraldiego (byłego oficera CIA) o przyczynach porażki Rona Paula (oczywiste jest, że chodzi m.in. o rażące fałszerstwa wyborcze Republikanów, ale to nic nowego, wystarczy zobaczyć film "Hacking Democracy", poczytać Grega Palasta czy stronę BlackBoxVoting.org.
  original.antiwar.com/giraldi/2012/08/29/where-do-we-go-next/
  Ron Paul o hegemonii USA na świecie w oparciu o status U$D jako waluty rezerwowej i zagrożeniu dla tego układu przez giełdę surowcową w Iranie.
  www.prisonplanet.com/how-long-will-the-dollar-remain-the-worlds-reserve-currency.html

 • pismaki_klamia

  Oceniono 13 razy 9

  Obamba to zbrodniarz wojenny, ale i tak jest aniołkiem w porównaniu z tą suką Clintonową, która razem z mężusiem jest umoczona na wielką skalę, wystarczy poczytać sobie o "clinton body count". Gdyby została kiedykolwiek prezydentem, wiele niewinnej krwi zostałoby przelane (zob. wideo gdzie ta szmata rży obleśnie mówiąc o Kadafim "przybyliśmy, zobaczyliśmy, on zginął".

 • pismaki_klamia

  Oceniono 17 razy 7

  W Internecie można znaleźć filmik dobrze pokazujący co sobą reprezentują te szmaty z "Pussy Riot", sponsorowane przez agendy MSZ USA - to naprawdę odrażające, że znaleźli się ludzie broniący takich wywłok, z których jedna uprawia seks z kurczakiem (obranym) w supermarkecie, po prostu dno.

 • pismaki_klamia

  Oceniono 6 razy 0

  Być może Putin ma rację, że Obamba jest "hamulcowym" zbrodniczych zapędów elit Zachodu, ale nie zapominajmy, jak wiele Obama ma ludzkiej krwi na rękach: napaść na Libię i zamordowanie Kadafiego, napaść na Syrię i mordy na ludności cywilnej i przedstawicielach władzy tamże, bombardowania z użyciem dronów w Afganistanie, Pakistanie, Jemenie...
  W/g mnie teza świetnego analityka Wayna Madsena (na którego od jakiegoś czasu polują służby USA, ucierpiała nawet jego rodzina), że Obama jest figurantem CIA podstawionym wiele lat temu do roli "czarnego" prezydenta jest bardzo dobrze dokumentowana:
  www.lewrockwell.com/orig11/madsen1.1.1.html
  "The Story of Obama: All in the Company" by Wayne Madsen
  Investigative journalist Wayne Madsen has discovered CIA files that document the agency’s connections to institutions and individuals figuring prominently in the lives of Barack Obama and his mother, father, grandmother, and stepfather. The first part of his report highlights the connections between Barack Obama, Sr. and the CIA-sponsored operations in Kenya to counter rising Soviet and Chinese influence among student circles and, beyond,..."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje