Wałęsa pisze do Putina: Uwolnij Pussy Riot

06.09.2012 12:39
Lech Wałęsa broni Pussy Riot

Lech Wałęsa broni Pussy Riot (Andrzej Monczak/AFP)

Lech Wałęsa napisze list do prezydenta Rosji w sprawie wyroku skazującego na dwa lata łagru członkinie zespołu Pussy Riot. Były prezydent informuje, że będzie chciał przekonać Władimira Putina do uwolnienia artystek.
Wałęsa zdaje sobie jednak sprawę, że uwolnienie artystek jest raczej niemożliwe. Dodaje, że kobiety nie powinny być karane w ten sposób ,jednak ich postępowanie było niedopuszczalne. Zdaniem byłego prezydenta, członkinie zespołu Pussy Riot nie powinny używać miejsc religijnych do walki politycznej.

Artystki zostały zatrzymane w marcu, po tym jak zamieściły w internecie film, na którym widać, jak przed głównym ołtarzem w cerkwi Chrystusa Zbawiciela wykonały pieśń "Bogurodzico, przegoń Putina". Skazane mają najbliższe dwa lata spędzić w kolonii karnej. Członkiniom zespołu groziło nawet siedem lat więzienia.

Zobacz także
Komentarze (53)
Zaloguj się
 • bigark

  0

  Ja też, ale nie licz, że zajmą się Tobą!

 • aide5

  0

  Nie slyszalem zeby napisal do krola Arabii Saudyjskiej gdzie kobieta nie ma prawa glosu

 • anasz

  0

  Uwolnij .
  A potem..... za mur i po krzyku!

 • doctorninja123

  Oceniono 2 razy 2

  Wąsacz nie sie zamknie. Pussy Riot niech siedzi, zasłużyly sobie. Teraz niby takie niewinne, a wystarczy sobie przetłumaczyć ich nazwe która opisuje ich w 100% (pl: "bunt ci**k").
  Ogólnie to ten temat jest zasłoną dymną dla ważnych spraw. W Rosji traktują to jako pogwałcenie porządku publicznego. Na zachodzie się robi z tego dym byle by obniżyć poparcie dla rządu rosji, a zarazem podnieść poparcie partii popierajacych amerykańską demokracje. Żydów żal dupe ściska bo w Rosji nie udało im się przejąć władzy za pomocą demokracji jak w większości krajów na świecie ( w tym Polandii ).

 • vladimir2012

  Oceniono 1 raz 1

  Walesa jest N.W.O schmuck.

 • zimmel

  Oceniono 3 razy 3

  Lechu gdzie Ty mieszkasz?Czemu nie broniłeś piekną naszą dziewczynę,która powiedziała prawdę,że nabuzowani pisali biblie.Powiedz mi jak patrzysz w niebo,gdzie tam jest koniec nieba? I Ty po śmierci chcesz tam iść? Daj se chłopie na uspokojenie.

 • antybiurokrata

  Oceniono 2 razy 2

  A ja żałuje ze nie napisałem listu do Breżniewa w 1980 roku błagając aby sie zlitował i spalowal Bolka.

 • supertlumacz

  Oceniono 4 razy 4

  Putin nie zezwala swoim robotnikom na przechodzenie na ty, a co dopiero obcemu chamowi...

 • jozef.ok

  Oceniono 2 razy 2

  Bolek przemyśl murzyńskie przysłowie: "jak masz masło na głowie to nie wychodź na slońce"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje