Turcja: 25 żołnierzy zginęło w wybuchu w składzie amunicji

06.09.2012 10:53
Turcja: wybuch w składzie amunicji

Turcja: wybuch w składzie amunicji (Fot. NTV/realfunnyvideos1/YouTube)

Co najmniej 25 tureckich żołnierzy zginęło, a czterech zostało rannych w rezultacie potężnego wybuchu w składzie amunicji, do którego doszło w środę wieczorem w mieście Afyon na zachodzie kraju - poinformowało dziś dowództwo sił zbrojnych Turcji.
Jak podają lokalne media, eksplozja miała miejsce około godz. 21 (godz. 20 czasu polskiego) w magazynie, w którym przechowywane były granaty. Wywołała ona duży pożar, który według mediów nie został jeszcze ugaszony.

Jak pisze anglojęzyczny dziennik "Today's Zaman", siła wybuchu była tak wielka, że mieszkańcy miasta wybiegli na ulice, przekonani, że doszło do trzęsienia ziemi.

Wypadek podczas sortowania granatów?

Przebywający na miejscu wybuchu, pochodzący z tych okolic minister leśnictwa i gospodarki wodnej Veysel Eroglu powiedział, że najpewniej doszło do wypadku podczas sortowania granatów. Wykluczył wersję mówiącą o ataku terrorystycznym dokonanym przez separatystów z Partii Pracujących Kurdystanu.

Wokół składu rozrzuconych zostało wiele granatów, które zostaną rozbrojone przez wojsko - dodał Eroglu, cytowany przez tureckie stacje telewizyjne.

W opublikowanym w internecie komunikacie turecki Sztab Generalny napisał, że trwa śledztwo w celu ustalenia przyczyn eksplozji.

Zobacz także
  • Tureckie media: Wyłowiono 20 ciał nielegalnych imigrantów
  • Wybuchy w składach amunicji w Brazzaville Kongo: wybuchy w składach amunicji w Brazzaville. 200 osób nie żyje

Najnowsze informacje