Brudziński: Donald Tusk to uczciwy człowiek. Nie ma dowodów na to, że jest inaczej

Joachim Brudziński, Donald Tusk

Joachim Brudziński, Donald Tusk (Fot. Sławomir Kamiński, Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta)

- Nie mam żadnych przesłanek ani dowodów, aby twierdzić, że Donald Tusk w sensie jakiejś chciwości materialnej jest człowiekiem nieuczciwym - ogłosił w programie ?Gość Radia ZET? Joachim Brudziński. Mimo to polityk PiS zapowiedział na dziś złożenie przez jego partię zawiadomienia do prokuratury o możliwym popełnieniu przez premiera przestępstwa.
Brudziński wyraził w rozmowie z Moniką Olejnik nadzieję, że premier jak najszybciej odtajni notatkę na temat Amber Gold, którą ABW przekazało w maju kancelarii premiera. Polityk PiS zapowiedział też, że szef klubu partii Mariusz Błaszczak złoży dziś zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa, bo - jak powiedział - zachodzi podejrzenie, że premier jako urzędnik państwowy nie dochował należytej staranności.

Co ciekawe, Brudziński zadeklarował, że nie ma żadnych wątpliwości co do uczciwości Tuska jako człowieka. - Nie mam żadnych przesłanek ani dowodów, aby twierdzić, że premier Donald Tusk w sensie jakiejś chciwości materialnej jest człowiekiem nieuczciwym. Jako polityk z kolei twierdzę, że premier patronuje pewnemu patologicznemu układowi - wyjaśnił.

"Kaczyński potrafi liczyć do 231"

Polityk PiS deklarował również, że Prawo i Sprawiedliwość stanowi dla PO alternatywę programową. - Utwierdziła mnie w tym informacja z wczoraj, jeden drobny przykład. Chodzi o naszą propozycję powrotu gabinetów stomatologicznych do szkół. Wczoraj usłyszałem, że szwedzcy studenci stomatologii przyjeżdżają do Polski, żeby zobaczyć, jak wygląda próchnica, bo 90 proc. naszych dzieciaków ją ma. Na tym drobnym przykładzie pokazujemy, że Prawo i Sprawiedliwość jest taką merytoryczną alternatywą, bo jak my będziemy rządzić, gabinety wrócą do szkół - obiecywał.

Pytany z kolei, kto będzie premierem, kiedy PiS wróci do władzy - Jarosław Kaczyński zapowiedział bowiem, że w takiej sytuacji będzie konstruktywne wotum nieufności, do którego na premiera partia wystawi kogoś innego - odpowiedział: - Proszę sobie wyobrazić, pani redaktor, że Jarosław Kaczyński potrafi liczyć do 231. I dlatego Jarosław Kaczyński przy tym rozłożeniu mandatów w Sejmie premierem być nie może, bo tych 231 głosów nie ma.

"I Roman Giertych na ratunek"

W odniesieniu do sprawy zaangażowania Michała Tuska w aferę Amber Gold Brudziński w ostrych słowach skrytykował wynajęcie przez syna premiera Romana Giertycha na jego prawnika. Według polityka PiS ten ruch ma na celu odwrócenie uwagi od rzeczy istotnych.

- Dzisiaj obowiązuje taka oto opowieść: ja biedny, poszkodowany ojciec, a zarazem premier, na którego wraża opozycja urządza nagonkę... Mówi się, że próbujemy z niego zrobić bandytę, złoczyńcę, mordercę, a to jest najbardziej poszkodowana osoba w Polsce - on i jego syn. I Roman Giertych na ratunek - ocenił z przekąsem Brudziński.

Zobacz także
Komentarze (123)
Brudziński: Donald Tusk to uczciwy człowiek. Nie ma dowodów na to, że jest inaczej
Zaloguj się
 • modrzewina

  Oceniono 47 razy 43

  Ale co do Brudzińskiego, to o uczciwości " w sensie jakiejś chciwości materialnej " nie ma mowy !
  Znane są jego wyczyny jeszcze z lat szkolnych, gdy parał się napadami bandyckimi na młodszych kolegów i dokonywał rabunków.... Brudziński, znany z tamtych lat , jako " JOJO" został dobrze zapamiętany przez swoje ofiary...

 • dz46

  Oceniono 47 razy 41

  p.Brudzinski, a czy kasy SKOK sa tez takie uczciwe jak prezes bez swojej chciwosci materialnej Kaczynski i caly PiS, czy mozna tam lokowac pieniadze bez obaw tak jak w Amber Gold?

 • jerjar

  Oceniono 47 razy 41

  "Mimo to polityk PiS zapowiedział na dziś złożenie przez jego partię zawiadomienia do prokuratury o możliwym popełnieniu przez premiera przestępstwa."

  Sprawę postawił Brudzinski Joachim jasno i po pisowsku: może i jest uczciwy, ale nie zaszkodzi, żeby trochę posiedział.

 • fakiba

  Oceniono 36 razy 30

  Ciekawe czy Kaczor sam policzył czy mu pani Szydło te wyliczenia przedstawiła oczywiście sprawdzone przez Błaszczaka i Hofmana

 • lelontm2

  Oceniono 31 razy 25

  Jak Brudziński chwali, to trzeba wzmóc czujność, bo na pewno coś knuje. Jakby klepał Tuska po plecach, to znaczy, że szuka miejsca gdzie wbić nóż. Kolejne "ocieplanie wizerunku". Ciekawe ilu się nabierze.

 • p4-s

  Oceniono 29 razy 23

  Achim Achima cepem pogania w wyścigu o tytuł Półgłówka Roku.

 • jamcijest44

  Oceniono 24 razy 20

  Oho, nowe wytyczne o "łagodzeniu przekazu" i "przesuwaniu się ku centrum" muszą być chyba bardzo ściśle przestrzegane. Wczoraj Duda wyznał, że wierzy w państwo polskie (do niedawna jeszcze "kondominium" i "Ubekistan") i wyjaśnienie przez nie katastrofy smoleńskiej, a dziś Jojo uznaje Tuska (wcześniej "ruską trumnę", "uzurpatora" etc.) za uczciwego człowieka. Koniec świata, pani Popiołkowa...

 • a.k.traper

  Oceniono 23 razy 19

  Próchnica była i wtedy gdy dentyści byli w szkołach i zakładach pracy, więcej przyjmowali znajomych niż zwykłych pacjentów, wizyta raz na miesiąc nie dawała szans na wyleczenie zębów, trzeba było korzystać z prywatnego leczenia, inaczej nie miałbym połowy uzębienia.

 • ami_lii

  Oceniono 24 razy 18

  Oj, panie Brudziński, szykuj się pan na ostrą reprymendę od prezesa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje