Brudziński: Donald Tusk to uczciwy człowiek. Nie ma dowodów na to, że jest inaczej

06.09.2012 10:01
Joachim Brudziński, Donald Tusk

Joachim Brudziński, Donald Tusk (Fot. Sławomir Kamiński, Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta)

- Nie mam żadnych przesłanek ani dowodów, aby twierdzić, że Donald Tusk w sensie jakiejś chciwości materialnej jest człowiekiem nieuczciwym - ogłosił w programie "Gość Radia ZET" Joachim Brudziński. Mimo to polityk PiS zapowiedział na dziś złożenie przez jego partię zawiadomienia do prokuratury o możliwym popełnieniu przez premiera przestępstwa.
Brudziński wyraził w rozmowie z Moniką Olejnik nadzieję, że premier jak najszybciej odtajni notatkę na temat Amber Gold, którą ABW przekazało w maju kancelarii premiera. Polityk PiS zapowiedział też, że szef klubu partii Mariusz Błaszczak złoży dziś zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa, bo - jak powiedział - zachodzi podejrzenie, że premier jako urzędnik państwowy nie dochował należytej staranności.

Co ciekawe, Brudziński zadeklarował, że nie ma żadnych wątpliwości co do uczciwości Tuska jako człowieka. - Nie mam żadnych przesłanek ani dowodów, aby twierdzić, że premier Donald Tusk w sensie jakiejś chciwości materialnej jest człowiekiem nieuczciwym. Jako polityk z kolei twierdzę, że premier patronuje pewnemu patologicznemu układowi - wyjaśnił.

"Kaczyński potrafi liczyć do 231"

Polityk PiS deklarował również, że Prawo i Sprawiedliwość stanowi dla PO alternatywę programową. - Utwierdziła mnie w tym informacja z wczoraj, jeden drobny przykład. Chodzi o naszą propozycję powrotu gabinetów stomatologicznych do szkół. Wczoraj usłyszałem, że szwedzcy studenci stomatologii przyjeżdżają do Polski, żeby zobaczyć, jak wygląda próchnica, bo 90 proc. naszych dzieciaków ją ma. Na tym drobnym przykładzie pokazujemy, że Prawo i Sprawiedliwość jest taką merytoryczną alternatywą, bo jak my będziemy rządzić, gabinety wrócą do szkół - obiecywał.

Pytany z kolei, kto będzie premierem, kiedy PiS wróci do władzy - Jarosław Kaczyński zapowiedział bowiem, że w takiej sytuacji będzie konstruktywne wotum nieufności, do którego na premiera partia wystawi kogoś innego - odpowiedział: - Proszę sobie wyobrazić, pani redaktor, że Jarosław Kaczyński potrafi liczyć do 231. I dlatego Jarosław Kaczyński przy tym rozłożeniu mandatów w Sejmie premierem być nie może, bo tych 231 głosów nie ma.

"I Roman Giertych na ratunek"

W odniesieniu do sprawy zaangażowania Michała Tuska w aferę Amber Gold Brudziński w ostrych słowach skrytykował wynajęcie przez syna premiera Romana Giertycha na jego prawnika. Według polityka PiS ten ruch ma na celu odwrócenie uwagi od rzeczy istotnych.

- Dzisiaj obowiązuje taka oto opowieść: ja biedny, poszkodowany ojciec, a zarazem premier, na którego wraża opozycja urządza nagonkę... Mówi się, że próbujemy z niego zrobić bandytę, złoczyńcę, mordercę, a to jest najbardziej poszkodowana osoba w Polsce - on i jego syn. I Roman Giertych na ratunek - ocenił z przekąsem Brudziński.

Zobacz także
Komentarze (123)
Zaloguj się
 • kczyna

  Oceniono 1 raz 1

  Nie ma dowodów,ale my nie odstąpimy,będziemy szukać wszędzie.

 • cyndyndanda

  Oceniono 2 razy 2

  brudzio-kryminalista jak lenin - moglby rznac Premiera brzytwa po oczach, a on go chwali. Nieslychane - czyzby nowa dyrektywa kaczego szalenca?!

 • ewa543210

  Oceniono 3 razy -1

  a synuś debil - ale jaja
  złodziej i oszust - uczciwy
  to przebiło kabarety

 • nirelle

  Oceniono 4 razy 0

  Powinna być powołana komisja sejmowa do potwierdzenia uczciwości preniera tuska.

 • wiwi2662_beauty

  Oceniono 7 razy 1

  Brudziński o uczciwości i próbuje się wypowiadać.... A zaraz panienki z Pigalaka bedą nauczały o wierności i cnocie...Ech-czas chyba umierać.

 • usmiech_prezesa

  Oceniono 7 razy 1

  Bredzinski jest walniety. jest na to masa dowodow.

 • antobojar

  Oceniono 9 razy 3

  Jojo to bezczelny kretyn.. i są na to dowody.. Liczne..

 • kuma1

  Oceniono 9 razy -1

  Wódz znowu na prochach , zezwolił Bru występować w TV.SektoKabaret od AG do Klauna.

 • senior2244

  Oceniono 9 razy 3

  Ale kolegów szkolnych nie okradał jak "jojo" Brudziński.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje