"Polska nie widzi homorodzin". Polki skarżą się do Strasburga

06.09.2012 06:00
Dwie Polki chcą, by Trybunał w Strasburgu nakazał państwu uregulowanie związków partnerskich - pisze "Gazeta Wyborcza" w artykule "Polska nie widzi homorodzin". - Całkowite ignorowanie przez prawo istnienia związków jednopłciowych narusza prawo do ochrony życia rodzinnego - piszą w skardze do Trybunału
Polki chcą, by Trybunał w Strasburgu uznał, że z europejskiej konwencji praw człowieka wynika prawo związków jednopłciowych do uzyskania ochrony prawnej. Niekoniecznie identycznej z tą, jaką mają małżeństwa.

Trybunał nieraz zmieniał już swoją linię orzeczniczą, jeśli uznał, że przemawiają za tym przemiany społeczne. Przykład: do 1981 roku orzekał, że do marginesu swobody państw należy karalność stosunków homoseksualnych. Zmieniła to sprawa Dudgeon przeciwko Wielkiej Brytanii, która dotyczyła Irlandii Północnej.

W polskiej sprawie, która właśnie znalazła się w Strasburgu, pokrzywdzone - Joanna i Marta (imiona zmienione, kobiety zastrzegły anonimowość) - dowodzą, że jeśli chodzi o związki jednopłciowe, taka przemiana społeczna w Europie już zaszła. Homomałżeństwa wprowadziło osiem krajów europejskich, a związki partnerskie są w trzynastu.

Cały tekst w internetowym wydaniu ''Gazety Wyborczej''.

Zobacz także
Komentarze (186)
Zaloguj się
 • nirelle

  0

  Żałosne. Tylu Polaków wyjechalo z tego kraju to może również homosie wyjadą i będzie spokój.
  Natura stworzyła was ułomnymi to trzeba się z tym pogodzić a nie z większości normalnych robić ułomnych i żądać tych samych praw.

 • bart8777

  0

  A ja chciałbym żyć z 3 kobietami na raz. Jedna z nich jest moją siostrą, ale obiecuję że z nią dziecka mieć nie będę. Będziemy jedną wielką rodziną. Czemu państwo mi tego zabrania ?!!?

 • toja.bogdan

  Oceniono 2 razy 0

  dziękuję, nieprawda ze mam psa, mam córkę i ona jest moim życiem, ludzie dla których rodziną jest pies, komputer, osoba tej samej płci, sa zboczeni. Potomstwo jest kwintesencją życie. Normalna rodzina. Nie musi być katolicka, wystarczy że normalna.

 • rympalek11

  Oceniono 15 razy -11

  Prawa są równe dla wszystkich. Każdy facet może mieć żonę i każda facetka może mieć męża. By jednak facetka miała żonę, czy facet miał męża, to już byłby przywilej. Udzielanie takich przywilejów nie leży w interesie społecznym. W niektórych innych krajach może tak być. W Boliwii nikogo nie dziwi małżeństwo zoofiliczne. Facet związany jest z kozą i ma z tego związku podwójną korzyść. Partnerka dostarcza mu seksu i mleka. W razie potrzeby, również skór i mięsa.

 • klavny

  Oceniono 5 razy 1

  a ja uważam że gdyby wszyscy homoseksualiści zostali księżmi to nie byłoby problemu homoseksualizmu.....

 • konkretna.informacja

  Oceniono 20 razy -12

  Ja i moja siostra domagamy się możliwości zawarcia małżeństwa wy nietolerancyjne homofoby !

  Co z tego, że ma tylko 5 lat.

  W Tajlandii i wielu krajach arabskich zarówno kazirodztwo jak i pedofilia są NORMALNE I SPOŁECZNIE AKCEPTOWANE !


  W Boliwii tolerowana i NORMALNA jest zoofilia.  Wszędzie tak jest, tylko Polska wiecznie zaścianek i ciemnogród.

 • rympalek11

  Oceniono 19 razy -7

  Homorodzina. Koń by się uśmiał. Większego dziwoląga językowego niełatwo wymyślić. Dorównuje "samouprowadzeniu".

 • roman490

  Oceniono 39 razy -21

  Dziewczyny, macie takie same prawa jak wszyscy do poslubienia mężczyzny.
  A jak nie chcecie, to już wasza sprawa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje