Tusk za jawnością notatki ABW ws. Amber Gold. Domaga się tego PiS

05.09.2012 18:37
Premier Donald Tusk

Premier Donald Tusk (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja)

Premier Donald Tusk nie ma nic przeciwko temu, by jawna była notatka ABW z 24 maja w sprawie Amber Gold. Jej upublicznienia domaga się PiS. Poseł Marcin Mastalerek zwrócił się w tej sprawie z wnioskiem do szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego generała Krzysztofa Bondaryka.
Premier powiedział dziennikarzom, że decyzję o ewentualnym odtajnieniu powinien podjąć ten, kto nałożył klauzulę tajności. Szef rządu podkreślił, że byłby osobiście usatysfakcjonowany, gdyby ta notatka w całości była jawna. - Im więcej jest tajemnic urzędowych i państwowych, tym łatwiej niektórym hasać z insynuacjami na mój temat - powiedział premier.

Premier odniósł się też do zapowiedzi Prawa i Sprawiedliwości, które chce ponowić wniosek o powołanie komisji śledczej do wyjaśnienia sprawy Amber Gold. Jak powiedział, niezależnie od postępującego śledztwa i wyjaśnień w kwestii Amber Gold PiS będzie chciało - jak to określił - wyżyłować do końca tę sprawę. Donald Tusk mówił też, że niezależnie od postępującego śledztwa Prawo i Sprawiedliwość będzie podejmowało coraz bardziej radykalne działania. Żartował też, że za dwa tygodnie zostanie zaproszony na szafot.

Według PiS-u notatka ABW może odsłonić to, iż premier mijał się z prawdą, gdy mówił, że nie miał tajnych informacji, o których poinformowałby swojego syna oraz, że "późną wiosną i wczesnym latem żadna z informacji, jakie otrzymywał, nie wykraczała poza to, o czym informowały media". Jej odtajnienie pozwoli ustalić, jaką wiedzą dysponował premier pod koniec maja, i rozliczyć go z działań, jakie powinny być podjęte w celu ochrony obywateli przed przestępcą - uważa Prawo i Sprawiedliwość.

Zobacz także
Komentarze (118)
Zaloguj się
 • jagi48-60

  0

  To są tylko tytuły dzienikarzy, ale jak wiele mówiące : Spór o państwo. Mądry Polak po Amber Gold, Seremet: Amber Gold to wina prokuratorów, - - Prokuratura Generalna: jest wniosek ws. prokurator rejonowej z Gdańska, - Domaga się tego PiS,Lustracja Sądu Okręgowego w Gdańsku w związku z Amber Gold , "Państwo zawiodło". - Były szef KNF ocenia działania rządu w sprawie Amber Gold, - Afera Amber Gold.- Czego ojciec-Tusk nie może zrobić, - "Chciał nam dać hasła do prywatnej skrzynki". Kulisy rozmowy "Wprost" z Michałem Tuskiem,- Skąd Tusk mógł wiedzieć o Amber Gold? , - Tusk o Amber Gold: Oszuści wyprzedzają procedury, - Tusk za jawnością notatki ABW ws. Amber Gold.,- kolejne kłamstwo, - Przez Amber Gold nie mogą znaleźć pracy? "Nikt nie chce nas zatrudnić", Urzędniczka PSL: Odprawa, 4 dni bezrobocia i... powrót na stanowisko. Prawnik: "Nie po to się kogoś zwalnia, by zaraz znów go zatrudniać",
  Czy pracownicy Ambera, to tez bezmózgi, którzy uwierzyli Plichcie?

 • logiczny1

  Oceniono 9 razy -1

  Donald Tusk jest lepszym żyrandolowym od Prezydenta Komorowskiego.
  Donald "nic nie mogę" Tusk nawet nie może nakazać odtajnienia jednej małej notatki. On by chciał...ale po prostu nie może.
  Po co nam "Premier" który nic nie może? Może go ktoś sobie weźmie??

 • cyndyndanda

  Oceniono 11 razy 3

  Pan premier Tusk doskonale daje sobie rade z obszczekujacymi go pisdziajkami. Sfora kaczego oszoloma sie kurczy - pitbule zalozyly wlasna partie, zostaly mu tylko ujadajace ratlerki typu hofman, plaszczak, zlodziejaszek addidasow czy inny pisdziajski plankton.

 • yarrrr

  Oceniono 11 razy 1

  Hahaha... ależ nędznych frustratów, głupków i idiotów się zebrało. Banda kanalii, która standardowo już wylewa swoje żale, spowodowane swoim nieudacznictwem, lenistwem, głupotą, brakiem woli, na Tuska.
  Hasełka jak "złodziej" niepoparte niczym (bo czymże miałyby?) - są jedynie sposobem wylania waszej frustracji, nędznicy.

 • logiczny1

  Oceniono 9 razy 3

  O ile mi wiadomo to PO przy pomocy sen. Rockiego (zapamiętajmy to nazwisko) "wykastrowało" ustawę o dostępie do informacji publicznej.

 • 2zetor

  Oceniono 8 razy 2

  Paweł Kukiz uruchomił w internecie stronę Zmieleni.pl i chce "odtworzyć" listę 750 tysięcy podpisów pod projektem wprowadzeni w Polsce jednomandatowych okręgów wyborczych . Podpisujcie się !!! www.zmieleni.pl/

 • von_seydlitz

  Oceniono 21 razy 1

  Tusk: odtajniłbym ale nie mogę.....

  Typowe....

  Zrób coś od początku do końca a nie tylko gadaj o tym na prawo i lewo....

  mam dość tego gościa....

 • nekia0000

  Oceniono 17 razy 1

  . Żartował też, że za dwa tygodnie zostanie zaproszony na szafot. A katem będzie zrujnowana Polska!

 • zelenyles

  Oceniono 19 razy -1

  Donald a co Ty łaskę robisz czy powiesz co wiesz na ten temat czy nie ??????
  Gadaj wszystko co tylko wiesz bo mącenie nie kryształowej wody po prosty Cie zabije, a jeżeli zabije Cie prawda to pies Cie ganiał , i tyle na ten temat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje