Wyciek we francuskiej elektrowni atomowej. Dwie osoby poparzone

05.09.2012 18:12
Elektrownia atomowa w miejscowości Fessenheim we Francji

Elektrownia atomowa w miejscowości Fessenheim we Francji (Fot. AP/Winfried Rothermel)

Wyciek w najstarszej francuskiej elektrowni atomowej. Doszło do niego w miejscowości Fessenheim, przy granicy z Niemcami. W wyniku wycieku pary dwie osoby zostały niegroźnie poparzone.
Operator tej elektrowni - Electricite de France - zaprzeczył pogłoskom, jakoby wybuchł tam pożar. Według Electricite de France do incydentu z parą doszło podczas rutynowych czynności serwisowych.

Wicedyrektor Instytutu Bezpieczeństwa Nuklearnego Thierry Charles powiedział, że do wypadku doszło nie w budynku, w którym znajduje się reaktor, lecz w przylegającym do niego pomieszczeniu. Pracownicy przygotowywali tam roztwór chemiczny, który miał być wykorzystany do czyszczenia, doszło do "nieoczekiwanej reakcji chemicznej" i gwałtownego uwolnienia pary. - Nie miało to nic wspólnego z radioaktywnością - podkreślił.

Zobacz także
Komentarze (35)
Zaloguj się
 • 0zoja29

  0

  węglowe może kosztuje więcej, ale ludzie nie umierają z powodu jej działalności, a jądrowe jak widać zabijają ludzi, zdają straszną i powolną śmierć, skażone jest środowisko - woda, ziemia i powietrze !!! Co kilka lat kolejna awaria, kolejne skażenie Ziemi....coraz więcej ludzi chorych na raka !!!! Na nowotwory ludzie zaczęli chorować w Hiroszimie i Nagasaki !!!! Nie tylko elektrownie, ale również próby jądrowe pod wodą, na ziemi i w powietrzu powoli zabijają ludzi !!!!

 • niepyszczyc

  0

  Tam tez wyciekloPO!

 • zbycholj23

  0

  Elektrownie atomowe są superbezpieczne. Spytajcie Tuska.

 • wyklenta_kaczuszka

  0

  Pewnie im popękało po zimie.

 • yoonac

  Oceniono 10 razy 4

  Jak tylko wstaną ekoludki pojawią się wpisy "drugi Czarnobyl!". Dobrze że jeszcze chwila spokoju...

 • mmmsik

  Oceniono 2 razy -2

  Ja tam nie wiem kto mnie bardziej w ch**a robi i nie mam zdania bo nie mam wiedzy, więc chyba zle, że napisałem co napisałem.

 • mmmsik

  Oceniono 3 razy -1

  Prof. Strupczewski podaje, że w elektrowniach węglowych wyprodukowanie takiej samej ilości energii kosztuje ok. 100 razy więcej pieniędzy i ok. 65 razy więcej istnień ludzkich niż w elektrowniach jądrowych.

  Ile w tym prawdy?

 • rlnd

  Oceniono 10 razy 8

  "Nie miało to nic wspólnego z radioaktywnością - podkreślił."

  Ale na wszelki wypadek portal dla taniej sensacji umieszcza tytul:
  "Wyciek we francuskiej elektrowni atomowej."

  Niby sie zgadza, ale uczciwie byloby napisac chocby "wyciek pary"

 • mmmsik

  Oceniono 4 razy 2

  Kurcze jako, że z 1kg uranu można uzyskać tyle energii elektrycznej co z 300 000 kg węgla (nie wiem czy aktualniejsze dane nie są bardziej na korzyść uranu) to w takim wypadku by uzyskać tyle samo energii co z 1 kg uranu wkładamy do pieca w elektrowni węglowej 0,6 kg uranu (średnio w węglu wydobywanym w Polsce jest 2 mg uranu / kg węgla). No ja wiem że to 0,6 kg to w tonach popiołu jest rozproszone ale jednak... czyli wystarczy podobną ilość odpadków promieniotwórczych z elektrowni jądrowej rozproszyć w popiele czy czymś analogicznym i będzie sprawa załatwiona tak samo jak dotychczas jest załatwiana w elektrowniach węglowych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje