Pożar fabryki styropianu pod Warszawą

05.09.2012 10:03
Spłonęła główna hala fabryki styropianu w Łochowie koło Warszawy

Spłonęła główna hala fabryki styropianu w Łochowie koło Warszawy (Fot. TVN24/x-news)

Płonie główna hala fabryki styropianu w Łochowie koło Warszawy. Na miejscu jest 25 jednostek straży pożarnej, cztery kolejne są w drodze. W okolicy hali jest duże zadymienie. Straż pożarna apeluje do mieszkańców, aby szczelnie pozamykali okna.
Informację o pożarze strażacy otrzymali o godz. 9. Nie są na razie znany jego przyczyny.- Pożar objął halę o wielkości około 10 tysięcy metrów kwadratowych. W tej chwili już się nie rozprzestrzenia. Na miejscu jest 25 jednostek straży pożarnej. Trwają działania gaśnicze i zabezpieczanie terenu wokół hali - powiedział w rozmowie z portalem "Gazeta.pl" kpt. Karol Kierzkowski z mazowieckiej straży pożarnej. Jak dodał, według wstępnych ustaleń, nie ma poszkodowanych.

Ponieważ pali się styropian, jest duże zadymienie. Kierzkowski zaapelował, aby mieszkańcy okolicznego osiedla pozamykali szczelnie drzwi i okna i omijali miejsce pożaru.

Nie wiadomo jeszcze, ile potrwa akcja gaszenia. - W tej chwili koncentrujemy się na dogaszaniu ognia. Utrudnieniem jest jednak zawalona konstrukcja dachu, która przykryła palące się materiały. W zależności od tego, jak trudno będzie nam się przedostać przez wszystkie elementy konstrukcyjne, dogaszanie potrwa od kilku do kilkunastu godzin - zaznaczył Kierzkowski.

Jesteś świadkiem wydarzenia? Pisz, wysyłaj zdjęcia na Alert24.pl >>

Komentarze (70)
Zaloguj się
 • harkis

  0

  Solidaruchy się zapłaczą

 • devega

  0

  niestety ludzie stracili pracę teraz kiedy jest jej mniej i co raz o nią trudniej

 • 79er

  Oceniono 3 razy -3

  panie no i co my teraz zrobimy wszystkie strajki trzeba odwolac, no bo jak strajkowac bez legendarnego styropianu, kiedys to bylo przynajmniej, mozna sie bylo nazywac czlowiekiem ze styropianu a teraz pelna klapa, czlowiek z materaca nadymanego albo z pianki to juz nie brzmi dumnie

 • czarnymoskit

  Oceniono 2 razy 2

  tak to jest jak się nie zrobi porządnych zabezpieczeń przeciw wybuchowych, tylko wszystko jest piękne na papierze. niestety papiery mają to do siebie że też się palą i nie zastąpią solidnej inżynierskiej pracy.

 • neonzamachowiec

  Oceniono 12 razy 12

  Plonie wiele miejsc pracy... W czasach, gdy pracy jest coraz mniej (dzieki wyeksportowaniu produkcji do Azji), a zbliza sie w dodatku jeden z najwiekszych w dziejach kryzysow finansowych (przynajmniej wg. specjalistow od gieldowej analizy technicznej), to kazda taka wiadomosc jak ta, nalezy zaliczyc do kategorii "BARDZO SMUTNE". Debilne komentarze na temat odleglosci sa najzwyczajniej nie na miejscu. Zycze Wam, aby Wam nigdy sie nie spalilo miejsce pracy (o ile prace posiadacie).

 • 3alfa.alfa

  Oceniono 12 razy -4

  "pod Warszawą"

  Czy to oznacza że zapalilo sie coś w metrze albo w tunelu?

 • wiewior_pr2

  Oceniono 8 razy -2

  To symbol końca lokalnego reżimu.

 • kretu23

  Oceniono 2 razy -2

  wiatr jest północno-zachodni. powinni raczej Siedlce ostrzec. do warszawy jest 83 km na południowy zachód

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje