Dziś początek procesu autora strony Antykomor.pl

05.09.2012 08:35
Fragment gry Komor-killer ze strony antykomor.pl

Fragment gry Komor-killer ze strony antykomor.pl (Fot. za YouTube.pl)

Przed Sądem Okręgowym w Piotrkowie Trybunalskim w Łódzkiem ma się dziś rozpocząć proces twórcy portalu Antykomor.pl. 26-letni Robert F. oskarżony jest o: znieważenie prezydenta, a wcześniej marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego, fałszowanie dokumentów i posługiwanie się nimi oraz posługiwanie się cudzym dowodem osobistym. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.
Na stronie Antykomor.pl gromadzone były materiały o prezydencie Bronisławie Komorowskim, a także m.in. gry polegające na strzelaniu do jego wizerunku oraz ośmieszające fotomontaże.

W maju ub. roku do mieszkania autora strony weszli funkcjonariusze ABW, którzy zabezpieczyli jego laptop i inne nośniki danych. Zleciła to prokuratura prowadząca śledztwo w sprawie znieważenia głowy państwa. Zdaniem niektórych komentatorów akcja ABW przeciw autorowi strony była zamachem na wolność słowa.

Zobacz także
Komentarze (261)
Zaloguj się
 • misiupisiu2

  Oceniono 1 raz -1

  Fajne :
  Uważacie, że demokracja to tylko wybory? Nie to również zasady, a jedną z nich jest wolność słowa. Wolności słowa nie można ograniczyć tylko do mówienia ładnie lub przyjemnie. Wolność słowa to również słowa brzydkie i niemiłe. Jak ma się w takim razie wypowiedzieć o prezydencie wulgarny pijaka i nieuk, czy on ma być wyłączony z praw obywatelskich?

  Już w starożytnym Rzymie wiedzieli, że nie urząd zdobi człowieka lecz człowiek urząd. A ja napiszę to tak, każda mierna władza dodaje sobie animuszu policyjną pała

 • kakaz39

  Oceniono 2 razy 2

  PIS już postawił całą armię do obrony biednego internauty !
  Możemy sobie wyobrazić że oni są gotowi postawić w stan oskarżenia Prezydenta .
  Za prowokację - jakoby Prezydent prowokował internautę do obrażania .

 • 2560a

  Oceniono 4 razy -2

  Ciąg dalszy
  Robert F. W najbliższych dniach zostanie rownież oskarżony o gwałt na Szwedce bo dała mu du... A on się nie oświadczył. zrozpaczony Robert przeskoczyć przez ogrodzenie ambasady Wysp Dziewiczych i poprosi o azyl polityczny. W obronie Roberta wystąpi sam Jarosław K. wielbiciel Jaśnie Wielmoznego Hrabiego Komorowskiego Najjasniejszego Prezydenta Najjasniejszej RP(trochę przydlugi tytuł ale nie chce być oskarżonym o poniżania Prezydenta więc na wszelki wypadek go wywyzszam).Brygada antyterrorystyczna otoczy ambasadę. Po następnych wyborach prezydenckich wszystko rozejdzie się po kościach.

 • jano53

  Oceniono 4 razy 4

  Jak jeden taki wyzywał żonę prezydenta Kaczyńskiego od czarownicy to wszystko było ok........... do niego było trzeba wysłać ABW.

 • mate29

  Oceniono 2 razy 0

  "Opozycjoniści " z Białorusi (Boczobut Milinkiewicz i inni ) powinni stanąć murem w obronie Roberta F.przed reżimem z Warszawy i sypnąć trochę grosza na obronę oskarżonego !
  Polskie organizacje "wolnościowe " też tajemniczo milczą?

 • apel1943

  Oceniono 3 razy -1

  Robert Frycz jest sądzony z powodu obrażenia urzędu prezydenta, a nawet samego prezydenta. Proszę wejść na stronę Gazetawyborcza.pl Forum Religia i pod moim wątkiem "Wszystko jest prawdziwe w kościele katolickim" (apel1943) zobaczyć jak obraża się Boga Objawionego i wiarę katolicką. Działają tam zawodowi dyskutanci, których zadaniem jest takie właśnie działanie. "Oszołom z radia maryja" założył tam 175 wątków "religijnych" (wszystkich jest około 300)!! To dzieje się pod auspicjami Agory, która skarży do sądu wszystkich naruszających dobre imię i wiarygodności własnych dziennikarzy, a szczególnie odznaczonego Orderem Orła Białego redaktora naczelnego Adama Michnika. W kraju katolickim nie można obrazić prezydenta, a nawet jakiegoś dziennikarzynę, ale można bezkarnie obrażać Boga Objawionego. Wstyd...

 • m.arco

  Oceniono 5 razy -1

  Jakby Antykomor za cel ataku obrałby sobie ś.p. prezydenta Kaczyńskiego abo jego brata premiera to wówczas kto wie? może otrzymałby nawet Orła Białego od prezydenta BUL-a.

 • vidi12

  Oceniono 8 razy 0

  Nie lubię Kukiza. Powiem więcej - nie znoszę faceta... ale napisał on piosenkę, której tekst idealnie oddaje uczucia jakimi darzę Platformę Obywatelską i jeje elektorat ! Oto on :
  Jak ja was ku... nienawidzę
  I jak ja wami ku... gardzę
  Jak ja się za was ku... wstydzę
  Gdy za granicę czasem zajrzę

  Jak ja się wami ku... brzydzę
  Jak ja was dobrze ku... znam
  Jak ja się bardzo ludziom dziwię
  Którzy wybrali taki chłam

  To wszystko czego się dotkniecie
  Od razu obracacie w pył
  Szarańcza przy was to jest bajka
  Bo cały kraj już zgnił

  Rozpasłe mordy, krzywe ryje
  Kurestwo wszędzie tam gdzie wy
  Jak ja was ku... nienawidzę
  Jak do was bym z kałacha bił

  A nawet jak wam plunąć w twarz
  To wy mówicie że deszcz pada
  Jebana wasza partia mać
  Co mi ojczyznę okrada

  Nadejdzie kiedyś taki czas
  Za wszystko ku... zapłacicie
  W helikoptery wsadzą was
  I nigdy już tu nie wrócicie

 • zbycholj23

  Oceniono 7 razy 1

  Wszyscy kochali Kim Ir Sena, wszyscy kochali Kim Dzong Ila, więc jaki problem by nakazać, żeby wszyscy kochali Bronisława Komorowskiego?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje