Dziś początek procesu autora strony Antykomor.pl

05.09.2012 08:35
Fragment gry Komor-killer ze strony antykomor.pl

Fragment gry Komor-killer ze strony antykomor.pl (Fot. za YouTube.pl)

Przed Sądem Okręgowym w Piotrkowie Trybunalskim w Łódzkiem ma się dziś rozpocząć proces twórcy portalu Antykomor.pl. 26-letni Robert F. oskarżony jest o: znieważenie prezydenta, a wcześniej marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego, fałszowanie dokumentów i posługiwanie się nimi oraz posługiwanie się cudzym dowodem osobistym. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.
Na stronie Antykomor.pl gromadzone były materiały o prezydencie Bronisławie Komorowskim, a także m.in. gry polegające na strzelaniu do jego wizerunku oraz ośmieszające fotomontaże.

W maju ub. roku do mieszkania autora strony weszli funkcjonariusze ABW, którzy zabezpieczyli jego laptop i inne nośniki danych. Zleciła to prokuratura prowadząca śledztwo w sprawie znieważenia głowy państwa. Zdaniem niektórych komentatorów akcja ABW przeciw autorowi strony była zamachem na wolność słowa.

Zobacz także
Komentarze (261)
Dziś początek procesu autora strony Antykomor.pl
Zaloguj się
 • dyrdy.mal

  Oceniono 47 razy 35

  Prostackie i chamskie - fakt. Ale zeby od razu ABW sie tym zajmowala? To ABW naprawde nie ma nic lepszego do roboty? Naprawde? ABW nie czyta gazet? Nie widzi ze ten kraj to jeden wielki przekret?

 • diabel-medialny-reinkarnacja

  Oceniono 27 razy 27

  5 lat? To jakiś dowcip. Powinien dostać conajmniej 15.

  Natomiast Plichtę jako nowatorskiego wskazywacza wad wymiaru sprawiedliwości należy ułaskawić.

  Tak to widze.

 • olias

  Oceniono 31 razy 25

  mordercy z paragrafu "pobicie ze skutkiem śmiertelnym" mają niższe wyroki. gratulujemy.

 • tenare

  Oceniono 35 razy 25

  W radio powiedzieli, że proces będzie niejawny.
  To oznacza, że chcą wyłączyć kontrolę społeczeństwa nad tym procesem, żeby zwykli obywatele nie mogli obserwować przebiegu tej farsy.

 • tenare

  Oceniono 33 razy 23

  Pierdolić jakąś aferę Amber Gold i zamieszanych w nią urzędników, prokuratorów, sędziów i polityków.
  Niech aferzyści żyją w spokoju i dostatku.

  Najważniejsze, żeby odpowiedzialny za psucie wizerunku Jego Najjaśniejszego Jegomościa trafił na długie lata do najciemniejszego lochu. I żeby zgnił tam za złe słowo.

 • szulgus

  Oceniono 25 razy 19

  Gdzie wszyscy celebryci? gdzie Kutz, Kora, Żakowski, Wojewódzki, Karolak, Welman i idolka młodego pokolenia, Henia Krzywonos??? Dlaczego nie odezwą sie choćby jednym słowem w obronie tego człowieka??? Bo by was tchórze TVN medialnie zniszczył buehehehehe, tchórze, mali i prości.

 • czoznek

  Oceniono 45 razy 19

  Jak pijany bezdomny Hubercik darł ryja na peronie bluzgając Kaczyńskiego i policjanci zareagowali (co było ich obowiązkiem niestety) i założyli mu sprawę bo musieli z urzedu to Gazeta Wyborcza rok pisała o policyjnym państwie Kaczyńskich, a tutaj młodego człowieka wywleka się o 6 ranu przy użyciu służb specjalnych i jest OK>
  Powiedzcie drogie lemingi jak długo dacie się jeszcze manipulować co?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje