PiS zmienia retorykę: Wierzymy, że państwo wyjaśni sprawę Smoleńska. My idziemy do przodu

Jan Wróbel

Jan Wróbel (fot. Tokfm.pl)

- Jest takie powiedzenie "z żywymi naprzód iść". Oczywiście, sprawa Smoleńska jest dla nas ważna, ale wierzymy, że państwo polskie ją wyjaśni. Stąd nasza aktywność i propozycje programowe - mówił w TOK FM poseł PiS Andrzej Duda. W niedzielę Jarosław Kaczyński wygłosił szeroko komentowane "opozycyjne exposé".
Wróć do artykułu
Zobacz także
 • prof. Michał Komar "Podzielam tęsknoty Kaczyńskiego. Szkoda, że są nierealne"
 • Jarosław Kaczyński podczas swojego ''expose'' w siedzibie PiS Szydło, Błaszczak... Wiemy, kto stoi za exposé Jarosława Kaczyńskiego
Komentarze (115)
PiS zmienia retorykę: Wierzymy, że państwo wyjaśni sprawę Smoleńska. My idziemy do przodu
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • orion57

  Oceniono 11 razy 7

  Smoleńsk a właściwie wypadek lotniczy nad Smoleńskiem państwo Polskie wyjaśniło,Polacy zrozumieli jedyni którzy mają z tym problem to PiS, Od kilku lat zawracacie dupy, szczujecie ludzi na siebie, atakujecie praworządnie wybrany rząd RP a teraz mówicie,że państwo polskie da sobie z tym radę. To po co były te zadymy? oskarżanie wszystkich ? pochody z pochodniami? "drodzy" pisowcy spadajcie na drzewo i tam jak małpy krzyczcie "my chcemy", "żądamy" "zdrajcy" , Bo tylko to umiecie.
  Precz z PiS i obłudą

 • czyzyk331

  Oceniono 6 razy 6

  A Maks szuka w Moskwie. Właśnie odkrył, ze wybory w Polsce zostały sfałszowane na rozkaz Putina.
  Jak tu nie wierzyć w eunuchów sułtana Jaro I? Potrafią zepsuć najciekawsze wstąpienie sułtana Jaro I.
  Ciekawi mnie, kiedy sułtan pozbędzie się ze swojego dworu takich eunuchów?

 • i_am_keyser_soze

  Oceniono 8 razy 6

  Dwa lata wmawiania narodowi ze był zamach i nagle "Spoko, to już nieważne". Ktoś w tym PiS się zastanowił jak to wygląda dla normalnego obywatela?

 • retinan

  Oceniono 6 razy 6

  Widać że niedouczony. To nie jest powiedzenie.

  Adam Asnyk
  Trzeba z żywymi naprzód iść
  ------------------------------------------

  Trzeba z żywymi naprzód iść,
  Po życie sięgać nowe,
  A nie w uwiędłych laurów liść
  Z uporem stroić głowę

  Wy nie cofniecie życia fal!
  Nic skargi nie pomogą:
  Bezsilne gniewy, próżny żal!
  Świat pójdzie swoją drogą!

 • glupiadmin

  Oceniono 6 razy 6

  Następny pisoidiota lansuje się głupotą

 • freud44

  Oceniono 6 razy 6

  A ja rządam od IPNu żeby sprawdził kim jest były komandos DUDA i jakiemu wydziałowi SB podlegał. Podobnie: gdzie jest teczka niejakiego "RYDZYKA" (oczywiście to nazwisko przybrane). Przypominam że niejaki Rydzyk, sprawdzony SBek został wysłany w latach 80tych do Osnabrueck celem inwigilacji azylantow z Polski. Teraz Duda zwąchuje sie z Rydzykiem. Stara przyjaźn?

 • zdun66

  Oceniono 10 razy 6

  Dla ludzi pokroju Dudy chodzi tylko o wywołanie zamętu w kraju.
  Są ślepo posłuszni swemu wodzowi Kaczyńskiemu, więc muszą nieustanie powtarzać kłamstwo smoleńskie.
  Zgodnie z regułą nazistowskiego ministra propagandy Josepha Goebbelsa, kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.

 • dz46

  Oceniono 10 razy 6

  P.Duda tak chetnie poucza wszystkich a nie ma pojecia co to jest expose? Expose wg slownika wyrazow obcych (fr) to .........programowe przemowienie premiera albo ministra w parlamencie dotyczace zagadnien biezacej polityki oraz zamierzen rzadu........ a Jaroslaw Kaczynski wyglosil referat KC PiS-u, bo to premier-samozwaniec, premier kociej kuwety. Nie jest to takze homilia, to juz raczej DEBILIA. Polska, jak na razie, jest nasza i to my, POLACY, wybieramy rzadzacych a nie rzadzacy wybieraja sie sami. Czyzby pan Duda nie znal takze KONSTYTUCJI RP, dramat faceta.

 • frankyy

  Oceniono 10 razy 6

  Od kiedy PIS wierzy w "państwo polskie' przecież żyjemy w "kondominium" gdzie rządzą "zdrajcy i komuniści".

  Przez dwa lata bezkarnie obrzucali błotem polskie demokratycznie wybrane władze, a teraz udają, że nic się nie stało? Cyniczna banda wichrzycieli i politycznych rozbijaków! Wyborcy pamiętają...

 • hrabia_onejski

  Oceniono 10 razy 6

  Duda kombinuje, jak by tu dopasować się poziomem do Hofmana, Bredzinskiego i całej reszty pajaców.
  Weź Pan cysternę wazeliny, bo będzie potrzebna, by dostać się szefowi do wnętrza przez otwór, do którego maja dostęp tylko nieliczni !
  I nasuwa się pytanie - czemu jak już nazywa się Duda, to musi być taka du.a (patrz - ten z Solidarności też)!

 • krzysztof_57

  Oceniono 20 razy 6

  Duda, daj sobie już spokój z tym Smoleńskiem i "zdradzonymi o świcie"....Mało kogo to już interesuje,za wyjątkiem PiSiorskich polityków i was jako ich,pożal sie Boże "ramienia zbrojnego' czyli bandy zadymiarzy i awanturników pokroju nijakiego guzika czy jak mu tam.....No i jeszcze ten stary grzyb toruński i jego moherowe"szaleństwo"....on też może zbić jeszcze jakiś kapitalik na tym...Przecież to "odgrzewane polityczne kotlety" Duda zajmijcie się czymś co przyniesie korzyści dla pracowników, przestrzeganiem kodeksu pracy itd a nie polityką

 • swawolny_dyzio

  Oceniono 5 razy 5

  Co ten Duda chce jeszcze wyjaśniać w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem? Przyczyny wypadku zostały już wyjaśnione i osoby myślące niezależnie od pisowskiej głupawki nie dość że nie mają więcej pytań to są już zmęczone tym cyrkiem.

  Chcecie sobie wyjaśniać to wyjaśnijcie dlaczego Lech Kaczyński spóźnił się o ponad godzinę na Okęcie przez co cały wylot był opóźniony! Przylecieli by wcześniej to zdążyli by przed mgłą!

 • piemont12

  Oceniono 9 razy 5

  Duda , nic wspomniałeś o nowej "koncepcji" PiS-u , że ostatnie wybory zostały sfałszowane przy pomocy Rosji !!! Co tam w polityce, panie Duda, wszyscy zdrowi ?

 • zgryz3

  Oceniono 5 razy 5

  - Jest takie powiedzenie "z żywymi naprzód iść".
  ---------------------------------------------------------------
  Nie ma i nigdy nie było takiego powiedzenia. Powiedzenie to popularna, funkcjonująca w mówionym języku konstrukcja. Panu posłowi powiedzenie myli się z cytatem. Spora pomyłka. Poza tym deklarowanie przez PiS wiary, że znienawidzony przez nich rząd coś wyjaśni, jest językiem żmijowym, czyli czysto pisowskim.

 • niezyczliwypisiorom

  Oceniono 5 razy 5

  duda ,przecież wiadomo że to ruscy przy pomocy HELU spowodowali tę katastrofę wycieczki zakładowej ,to ruscy wypuścili przed lotnikiem 6-10 km sześciennych HELU i samolot z wycieczką zakładową na pokładzie utracił siłę nośną w wyniku czego spadł na ziemię

 • jamcijest44

  Oceniono 7 razy 5

  O, to coś nowego! PiS wierzy w państwo polskie? Ale jak to? W to kondominium? W ten Ubekistan? A fe, panie Duda. Tak się sprzeciwiać otwarcie kaczej doktrynie srania we własne gniazdo...

 • impluvium

  Oceniono 21 razy 5

  Duda, a idźże człowieku w PiSdu!!! już ja widzę to wasze ruszenie dalej i zostawienie Smoleńska... przecież podcięlibyście tym jedyną gałąź, jaka wam jeszcze została. tylko o Smoleńsku możecie sobie jeszcze pokrzyczeć. i tak wychodzicie w tym na bandę debili, ale trochę mniejszych, niż wtedy, gdy krzyczycie np. o reformach i podatkach.

  p.s. a propos reformy edukacji... od razu mi się przypomina Jareczek jako premier i jego debilne popieranie matury giertychowskiej... takie to elyty bedziem mieli

 • piemont12

  Oceniono 4 razy 4

  Jakby się nie wiercić,kręcić, Dud{?}a zawsze z tyłu !

 • a320m

  Oceniono 4 razy 4

  "Żywa woda"
  W każdej bajce, w sytuacji krytycznej, gdy wydaje się, że wszystko jest przerąbane i grozi kompletna kicha pojawia się coś cudownego na przykład żywa woda, która wszystko leczy i o której nikt dotąd nie wiedział poza starą wiedźmą mieszkającą na skraju wsi.
  W PiSie mamy taką żywą wodę w postaci podatku od banku i hipermarketu. Takie cudowne bajońskie pieniądze, których nikt nie widzi, ale one są gdzieś ukryte i wszyscy o nich mówią.
  Jak się pogrzebie w internecie można znaleźć dane o obrotach i zyskach banków i hipermarketów i szybko sobie uświadomić, że żywej wody nie ma. Podatek obrotowy w sklepie to prosta recepta na wzrost ceny.

  Niech oni się zajmą tym Smoleńskiem bo w sprawach gospodarczych plotą jeszcze większe bzdury.

 • lidka1313

  Oceniono 4 razy 4

  "My idziemy do przodu" ....po okręgu po małej średnicy, paplając w kółko to samo i wracając ciągle do tych samych rozwałkowanych spraw

 • zmichalg1

  Oceniono 8 razy 4

  Panie Duda,
  Jesteś pan ignorant, więc idź się pan doucz, że "z żywymi naprzód iść", to nie żadne powiedzenie, ale CYTAT z wiersza Adama Asnyka.

 • pitu.kitu

  Oceniono 8 razy 4

  idą ale na Wawel i Krakowskie Przedmieście

 • gupek-wioskowy

  Oceniono 10 razy 4

  kaczor dla zdobycia władzy obieca wszystkim wszystko. Dudzie pewnie obiecał ministerstwo finansów.

 • mederes

  Oceniono 3 razy 3

  Wystąpienie poseł Duda. Scenariusz i reżyseria Jarosław Kaczyński

 • jogibaboo

  Oceniono 5 razy 3

  PiS się lansuje, jakby wybory miały by się odbywać w październiku.

 • przytomny2

  Oceniono 3 razy 3

  Dlaczego wyjeżdżają ... panie Duda ... nie wyjeżdzają do Grecji ani Portugalii ale tam gdzie mogą sprzedać swoje kwalifikacje a stan szkolnictwa w Polsce jest, mimo wszystko, ponadprzeciętnie lepszy niz średnia unijna
  (wiem bo mieszkjąc w RFN posyłałem tam dzieci do szkoły w latach 1099-2001 a we Włoszech - w latach 2004-2006). Jest oczywiste ,że przy półwiekowym zaniedbaniu rozwoju oraz "gospodarce" księzycowej w czasie PRL-u, pkb krajów zachodnich w liczbach bezwzględnych jest ciągle wyższe niż w Polsce ale polska dynamika rozwoju mierzona wzrostem pkb jest zdecydowanie lepsza. Nawet jeśli, obiektywnie sytuacja krajów zachodnich jest ekonomicznie mniej korzystna to jednak one miały siedemdziesiąt lat na wygenerowanie miejsc pracy i zawsze liczyli na dopływ imigrantów. Mają też dużó dłuższy dorobek organizacyjny ... tak więc panie Duda ... prosze nie używac "argumentów" rodem spod magla.
  Natomiast nie ma co czekać na szczegóły pisowskiej "inicjatywy legislacyjnej", żeby już stwierdzć, że się finansowo nie dopinają. Tak samo jak nie ma co czekać, że panowie Duda i Kaczyński czegokolwiek się nauczą.

 • tadek-1

  Oceniono 3 razy 3

  W co tu wierzyc?, przeciez sprawe Smolenska juz dawno wyjasnila komisja Milera. Wszystkie inne teorie spiskowe Maciarewicza, czy gadzinowki zwanej "gazeta Polska", pan Duda, moze wsadzic tam, gdzie nie powinno sie wsadzac, jak mowil pan Brudzinski.

 • boshary

  Oceniono 3 razy 3

  Następny Ziobro?
  To jemu wolno myśleć inaczej niż prezesowi?
  To on wierzy w Państwo?

 • sw.patryk

  Oceniono 5 razy 3

  Panie Duda , to nie jest " powiedzenie " !
  TO JEST KLASYKA LITERATURY POLSKIEJ ! Tylko trzeba bylo sie w szkole uczyc , a n ie baki zbijac . I kto to mowi ? Spadkobiercy polskiego Romantyzmu !? Ha,ha,ha!
  Matoly PIS - owskie . Zal wszystko sciska .

 • neienoor

  Oceniono 5 razy 3

  To może wprowadźmy dobrowolne opodatkowanie "smoleńskie" - kto chce, aby dalej bawić się w "wyjaśnianie" tej katastrofy, niech się zrzuci po stówce na ten cel. Ja wolałbym, żeby moje pieniądze z podatków poszły na drogi, szpitale, szkoły czy nawet na paliwo do radiowozów policji (ale nie już nie na jakąś tarczę antyrakietową, bo pewnie ajatollah nawet nie wie, że jakaś Polska istnieje).
  Mi raport Millera wystarcza w zupełności, a od państwa w tym zakresie oczekuję przede wszystkim, aby zrealizowało zalecenia z tego raportu i zlikwidowało burdel, który tam opisano (w raporcie MAK zresztą też, bo o ile ten ostatni pomija błędy po rosyjskiej stronie, to każdy zarzut postawiony stronie polskiej jest w nim absolutnie prawdziwy). Nawet jak Macierewicz wykaże, że na pokładzie wybuchła sztuczna bomba atomowa, to i tak nie zmienia to faktu, że burdel był i że należy go zlikwidować tak jak ten niepotrzebny 36 pułk.

 • 45starsza

  Oceniono 5 razy 3

  Panie Duda, to powiedzenie jest fragmentem pięknego wiersza
  Adam Asnyk

  Daremne żale

  Daremne żale - próżny trud,
  Bezsilne złorzeczenia!
  Przeżytych kształtów żaden cud
  Nie wróci do istnienia.

  Świat wam nie odda, idąc wstecz,
  Znikomych mar szeregu -
  Nie zdoła ogień ani miecz
  Powstrzymać myśli w biegu.

  Trzeba z żywymi naprzód iść,
  Po życie sięgać nowe...
  A nie w uwiędłych laurów liść
  Z uporem stroić głowę.

  Wy nie cofniecie życia fal!
  Nic skargi nie pomogą -
  Bezsilne gniewy, próżny żal!
  Świat pójdzie swoją drogą.

 • lokis_jarl

  Oceniono 5 razy 3

  Czasami i u mnie biorą emocje górę jak czytam tego typu wypowiedzi. Postaram się napisać chłodnym okiem.
  PiS jest typową opozycją parlamentarną, która opiera swoją krytykę na negacji, nie przedstawiając nic konstruktywnego i nie podejmując takich działań. W jakimś wymiarze przypomina mi niemiecką socjaldemokracje, SPD, która od lat nie ma programu rządzenia państwem a opiera swój program na tanim populistycznym programie. Różnica jest taka, że wyborca PiS jest u nas jak za króla Ćwieczka, zabobonny i pełen wiary w magiczne siły zła, dlatego też retoryka tej partii jest taka a nie inna.
  Różnica wyszła na jaw w samych formach rządów, niemieccy socjaldemokraci, choćby właśnie za kanclerza Schroedera starali się być pro państwowi, zaś PiS jest bliższy formie rządów z 1933-39 będąc u sterów władzy. Tu widzę główne niebezpieczeństwo a nie w formie czy też treści wypowiedzi polityków samego PiS. Czym się kończy jakakolwiek forma niby demokratycznego, bo z wyboru publicznego, forma walka z opozycją oraz w tenże sposób zapewniania sobie władzy na lata wie już chyba i dziecko. Pośrednio można by powiedzieć, że choćby sprawa Amber Gold jest wynikiem rządów samego PiS. Ich niedemokratyczny wpływ na niezależną prokuraturę podczas sprawowania rządów dał efekt braku kontroli następców, którzy to nie chcieli w jakikolwiek sposób być utożsamiani z jakimkikolwiek formami minidyktatury. Problemem politycznym Polski nie jest rząd tylko brak konstruktywnej z jednej strony a z drugiej niepopulistycznej niedemokratycznie myślącej opozycji. O gospodarce kiedyś tam...

 • suwakwrozporku

  Oceniono 7 razy 3

  Jak widać prezes nie zmarnował wakacji tylko obmyślił nową "strategię" dla PiS-u czyli w jego (znaczy prezesa) opinii dla Polski: Hofman do Konina, koniec (na razie) ze Smoleńskiem, "genialny" plan gospodarczy, nowa twarz, nowe otwarcie, od-obrażamy się na media (niemieckie polskojęzyczne), Macierewicz do lamusa (czasowo), młodzi i piękni (jak Duda) na pierwszą linię, etc. etc....

  Problem w tym, że ludzie (z nielicznym wyjątkami) nie są głupi i w trakcie najbliższych wyborów znowu okażą się społeczeństwem a nie "narodem". Bo wolą przewidywalnych, nawet ewentualnych łapowników, złodziei czy wyznawców nepotyzmu niż nieprzewidywalnych oszołomów gotowych dla chorych kompleksów prezesa podpalić Polskę.

  Panie Duda! Szkoda czasu na napinki! Nie wygracie!

 • endrju1521

  Oceniono 9 razy 3

  Co ty Dudo jeszcze chcesz wyjaśniać? Wszystko zostało już wyjaśnione w raporcie MAK i komisji Millera!

  Po tych wyjaśnieniach, rozwiązano cały pułk lotnictwa transportowego "sił zbrojnych".
  Chcesz jeszcze rozwiązania armii?

 • net_friend

  Oceniono 11 razy 3

  Sprawa Smoleńska została przecież wyjaśniona. Spowodowały ją: Polski burdel i Ruski megaburdel.

 • stefan_psychiatra

  Oceniono 2 razy 2

  Smoleńsk? To ta przygoda, dla której przeżycia (nome omen) posadzono do kokpitu czterech facetów. Jeden miał ważne uprawnienia do latania. Jeden nigdy ich nie miał. Dwaj pozostali mieli już dawno nieważne papiery. (spróbujcie wsiąść do własnej awionetki w aeroklubie bez ważnej licencji...) . Faceci chcieli być 'debeściaki' i lądować bez widoczności, poniżej minimów swoich, maszyny i lotniska. No mieli przygodę życia. No i dodam jeszcze, że tymi facetami dowodził nakwiększy lotnik sił powietrznych IV RP, niejaki generał B.
  PiS za wszystko zabiera się jak za Smoleńsk: nie wiem jak, nie wiem co, nie wiem nic ale i tak wiem najlepiej.

 • emerytowany73

  Oceniono 4 razy 2

  W końcu zrozumieli że ta katastrofa to głupota głównego pasażera i pilotów,którzy nie mieli odwagi się sprzeciwić i wylądowali z wiadomym skutkiem.

 • totapis500

  Oceniono 4 razy 2

  Sprawa Smoleńska jasna jak konstrukcja cepa gnom Jaruś chciał zostać prezydentem,dlatego zaraz po katastrofie Macierewicz wyprawił wspaniałą ucztę może przedwczesną.

 • nedlog123

  Oceniono 2 razy 2

  to cu, juz nie bylo spisku i zamachu????

  Te nedzne karykatury politykow moga sprzedac kazda idee w ktora wierza, wlasna matke (i brata!!!),
  za to zeby sie utrzymac przy korycie i nie wypasc z sejmu.

  Ludzie, badzcie konsekwentni. Co prada tylko krowa nie zmienia pogladow ale do tej pory Smolensk oraz
  jego, waszym zdaniem, mroczna tajemnica byly dla was sprawa HONORU.
  A tu nagle prosze, z dnia na dzien oddajecie to swoje berlo Tuskowi i jego rzadowi???
  Cos tu nie tak. Albo od poczatku wiedzieliscie, ze zadnego zamachu nie bylo albo honor to dla was kolejne slowo bez zadnego znaczenia.
  Osobiscie stawiam na to drugie....

 • pis-na-wode_fotomontaz

  Oceniono 4 razy 2

  Ciekawe, kiedy A. Duda wystąpi o ułaskawienie Marcina P. ?! Pewnie niebawem, jak tylko Marcin P. wstąpi do PiuS-u i ujawni swoje powiązania towarzysko-biznesowe z " I Zięciem IV RP", czyli Marcinem D. (Dupienieckim) !!!

 • nuju

  Oceniono 4 razy 2

  " smoleńsk? spojnie czekamy na wyjaśnienie"

  natomiast jeżeli chodzi o sprawę rosyjskich serwerów i fałszowania wyborów, to zaraz zrobimy awanturę
  awanturę, jakiej dawno nie było, wniosek o wotum nieufności dla rządu już gotowy
  tak pis idzie do przodu

 • wrobrewrobrewrobre

  Oceniono 6 razy 2

  Panie Duda - społeczeństwo smoleńskie chce więcej o samolociku bo na niczym innym się nie zna.

 • kula5211

  Oceniono 4 razy 2

  Kaczor przestań się chować za swoimi sługusami stań sam i walcz -- "Po truoach do Celu, politycznego"

  stań jak mężczyzna a nie jak kot

 • fakiba

  Oceniono 18 razy 2

  Pis z Kaczorem idzie do przodu jak rak tyłem nie widzi czym grożą te ich obietnice

 • franek-janek

  Oceniono 1 raz 1

  "Sprawa Smoleńska jest dla nas ważna, ale wierzymy, że państwo polskie ją wyjaśni. Spokojnie, bez wielkich, emocji, ale skutecznie. I tego będziemy żądać. Ale to są dwie różne kwestie. My idziemy do przodu"

  Nie mozna byc wiekszym hipokryta! Nagle wrzeszczaca cholota ktora wymyslala helowe chmury, idiotyczne brzozy, Fotygi-Macierowicza wycieczki do US na Big Maca nagle przemowila jak cywilizowani ludzie. A nie mozna tak zawsze!

 • remek1984

  Oceniono 3 razy 1

  Może dlatego lepiej wrzucić na luz, nie przejmować się problemami i w weekend zabawić się na całego. Propozycje rozrywkowo-kulturalne znajdziecie na www.go4that.eu

 • polaczek0

  Oceniono 3 razy 1

  Duda-szef bojówek PiS, okropny facet którego nadrzędnym celem jest skłócenie Polaków i osłabienie naszego kraju.

 • ajatuse

  Oceniono 5 razy 1

  idąc do przodu doszli do średniowiecza - to nie lada wyczyn !

 • banan125

  Oceniono 5 razy 1

  ale z niego PISdziec - to tylko wskazuje na jak niskim poziomie intelektualnym jest 25% Polaków - wyborców PIS - wstyd i żenada

 • piemont12

  Oceniono 5 razy 1

  Skąd tylu idiotów wokół Kaczyńskiego ? Czy to się bierze na zasadzie przyciągania, w myśl powiedzenia :
  " Głupi z głupim zawsze pogada" ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje