PiS zmienia retorykę: Wierzymy, że państwo wyjaśni sprawę Smoleńska. My idziemy do przodu

- Jest takie powiedzenie "z żywymi naprzód iść". Oczywiście, sprawa Smoleńska jest dla nas ważna, ale wierzymy, że państwo polskie ją wyjaśni. Stąd nasza aktywność i propozycje programowe - mówił w TOK FM poseł PiS Andrzej Duda. W niedzielę Jarosław Kaczyński wygłosił szeroko komentowane "opozycyjne exposé".
Od kilku dni ekonomiści i publicyści wyliczają, ile kosztowałyby propozycje prezesa PiS. Dominują głosy sceptyczne."Bez sensu, nielogiczne, złe". Ekonomiści i eksperci o propozycjach prezesa PiS >>

Koniec Smoleńska, pora na gospodarkę?

Czy programowe wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego oznacza koniec dominacji kwestii katastrofy smoleńskiej w dyskursie PiS? - Sprawa Smoleńska jest dla nas ważna, ale wierzymy, że państwo polskie ją wyjaśni. Spokojnie, bez wielkich, emocji, ale skutecznie. I tego będziemy żądać. Ale to są dwie różne kwestie. My idziemy do przodu. Jeżeli podejmujemy się działalności politycznej, to podejmujemy troskę o dobro wspólne. Tak rozumiemy działalność polityczną - mówił Andrzej Duda z PiS.

Koszmar spełniania obietnic

- Miał pan już ten straszny sen, w którym sięgacie po władzę i musicie spełnić wszystkie obietnice? Skąd na to wziąć? - pytał swojego gościa prowadzący "Poranek" Jan Wróbel.

"To exposé da Kaczyńskiemu władzę" [BLOG]

- Nie boimy się odpowiedzialności za sprawy państwowe. To nie są proste rozwiązania, ale poparte określonymi wpływami do budżetu, np. z podatku obrotowego od banków i hipermarketów. To podmioty, które generują olbrzymie pieniądze, a podatków nie płacą prawie w ogóle - tłumaczył polityk.

Winien kryzys zewnętrzny? To dlaczego Polacy wyjeżdżają?

Jego zdaniem premier i minister finansów "magicznym słowem kryzys zewnętrzny" zasłaniają swoją nieudolność. - Jeśli jest tak straszliwy kryzys w Unii, to dziwię się, że nie mamy tu tłumu Greków, którzy przyjechali za pracą, tylko jakoś dziwnie to młodzi Polacy wyjeżdżają do pracy za granicę. Mam taką propozycję dla Donalda Tuska i jego popleczników, żeby spojrzeli na nasze podwórko - krytykował Duda.

"Problemem polskiej polityki nie jest Kaczyński. Rządzi Tusk" [BLOG]

Więcej o:
Komentarze (115)
PiS zmienia retorykę: Wierzymy, że państwo wyjaśni sprawę Smoleńska. My idziemy do przodu
Zaloguj się
 • archimago7

  Oceniono 49 razy 41

  Państwo już dawno wyjaśniło sprawę Smoleńska.
  Tylko takie niedorozwinięte pisowskie debile, jak Duda mogą tego jeszcze nie rozumieć.
  Piloci po prostu pomylili wysokość i stracili orientację w gęstej mgle.
  Co więcej trzeba aby się rozpieprzyć?
  Pozostaje ewentualnie tylko pytanie, czy duża ilość prezydenckich wyslanników w kabinie, zbyt nie obciążyła przodu samolotu.
  Jest jeszcze możliwość, że Duda jest po prostu zakłamaną, perfidną kanalią i udaje tylko że czegoś w sprawie smoleńskiej nie rozumie.

 • pisowskie_szyderstwa_z_wolakow

  Oceniono 27 razy 17

  .

  Zemsta za śmierć brata już zawsze dla Kaczyńskiego będzie priorytetem _____ Polska i jej dobro w polityce PiSu są sprawami drugorzędnymi ......

  Nawet , gdyby ogłoszono że Macierewicz poleciał na Marsa to i tak Smoleńsk będzie hasłem przewodnim PiSu a "kosmetykę" poglądów Kaczyńskiego i całego PiSlamskiego ugrupowania już przerabialiśmy i nikt rozsądny nie da się na to nabrać .

  .

 • dziadekjam

  Oceniono 24 razy 16

  PiS ma nowe dudy do dęcia? Piotr Duda w "S" i Andrzej Duda w Sejmie.

 • herp_derp

  Oceniono 27 razy 15

  Całe to "iście" do przodu w wykonaniu środowisk okołopisowskich polega na mówieniu, że chcą iść, przy jednoczesnym bezradnym dreptaniu w miejscu.

 • agulaga2

  Oceniono 23 razy 15

  Komisja Antka Macierewicza już wyjaśniła i opublikowała raport. Czyzby Pan Duda nie wierzył swojemu (równie mądremu) partyjnemu koledze?

 • e-komentarz

  Oceniono 27 razy 15

  Uwierzę Dudzie jeśli za parę dni nie będzie na Krakowskim kolejnej miesięcznicy.

 • milorex10

  Oceniono 30 razy 14

  Pisiaki drogie, dajcie sobie spokój ze Smoleńskiem. Każdy myślący wie, że do wypadku doszło dzięki bezmyślności tych co byli na pokładzie. Pewnych rzeczy się nie robi i tyle, np. po pijaku nie należy jeździć samochodem, natomiast na trzeźwo nie wyjeżdżamy autem na drogę bez sprawnych hamulców, nocą zaś bez działającego oświetlenia pojazdu. Przecież to proste. Do smoleńskiego lotniska w gęstej mgle nie należało się nawet zbliżać. Jak można lądować na prymitywnym lotnisku, gdy nie widzi się ani lotniska ani ziemi. Czy tak trudno to zrozumieć. Najwyższy ostrzegał, nie rwijcie jabłka z tej jabłoni.

 • holidays_in_cambodia

  Oceniono 21 razy 13

  Duda - nie zapomnij
  o znikających zębach
  prezesa. Alleluja
  i do przodu.

 • sybirak2

  Oceniono 14 razy 12

  To jest szczyt hipokryzji: człowiek, który załatwiał tę wycieczkę do Katynia, żąda teraz od Rządu wyjaśnienia przyczyny katastrofy. Podłość nad podłościami!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX