Giertych u Olejnik: O Tusku nie powiem ani słowa, to mój klient

04.09.2012 21:32
Roman Giertych

Roman Giertych (Fot. Grzegorz Skowronek / AG)

- Jeżeli chodzi o sprawy mojego klienta, to ja się wypowiadam w sądzie. Nasi przeciwnicy dowiedzą się z pozwu, co mamy im do zarzucenia i to na szczęście sąd, a nie tabloidy, wydadzą wyrok - powiedział w programie "Kropka nad i" Roman Giertych. Były wicepremier i szef LPR stwierdził też, że jeśli ktoś z władz ponosi winę w sprawie Amber Gold, to prokurator Andrzej Seremet.
- Nie jestem rzecznikiem premiera Tuska. Wiem, że w Polsce jest wszystko upolitycznione, ale ja wyznaję inną filozofię zawodu. Każdy może do mnie przyjść po pomoc prawną. To mój zawód, nie ma związku z moimi opiniami. Na dodatek w tej sprawie identyfikuję się z sytuacją człowieka, któremu zrobiono krzywdę. Ale politycznie nie ma to związku z PO - zapewniał w "Kropce nad i" Roman Giertych.

Michał Tusk ofiarą szefa Amber Gold? "Nie wycofuję tych słów"

Indagowany przez Monikę Olejnik na temat Michała Tuska, którego reprezentuje w sądzie, Giertych odmówił komentarza. - To jest mój klient. Pani mnie próbuje dopytać o mojego klienta i pani nie rozumie, że to moja praca i ja w tej sprawie się nie wypowiadam w mediach. Jeżeli chodzi o sprawy mojego klienta, wypowiadam się w sądzie - uciął.

Kiedy jednak Olejnik przytoczyła fragment jego wypowiedzi dla Gazeta.pl, w której bronił syna premiera, nie wycofał się z niej.

"Chodzi przede wszystkim o próbę przedstawienia całej afery Amber Gold jako rzekomo afery Michała Tuska, gdy tymczasem jest to młody człowiek, który jest ofiarą Marcina P., a nie żadnym współwinowajcą" - mówił nam wczoraj Giertych. - Tak powiedziałem i nie wycofuję ani słowa - podkreślił dziś w "Kropce nad i".

Giertych broni Tuska. W sądzie

Przypomnijmy: Giertych, niegdyś szef Ligi Polskich Rodzin i wicepremier w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, obecnie wzięty prawnik, złożył pozew przeciwko gazecie "Fakt" i wnioski ugodowe wobec "Super Expressu" i tygodnika "Wprost" w związku z opublikowanymi przez te media tekstami dotyczącymi roli Michała Tuska w aferze Amber Gold i OLT Express. Od "Faktu" Giertych domaga się przeprosin na różnych portalach i na pierwszej stronie gazety. Jeżeli chodzi o "Super Express" i "Wprost" - wystąpił o ugodowe rozwiązanie sporu przed sądem.

Giertych: Komisja śledcza ws. Amber Gold jest niepotrzebna

Pytany przez Monikę Olejnik o potrzebę powołania sejmowej komisji śledczej w sprawie Amber Gold Giertych stwierdził, że nie widzi takiej potrzeby.

- Komisja śledcza w moim przekonaniu powinna powstać, gdy zachodzi podejrzenie korupcji na najwyższym szczeblu albo chodzi o miliardy złotych. Tu nie widać na razie podejrzeń co do korupcji na najwyższym szczeblu albo żeby chodziło o te miliardy - stwierdził Giertych.

- To, że są i były nieprawidłowości, jest ewidentne, ale nie deprecjonujmy [instytucji komisji]. Zaraz ktoś powie, że powinna powstać komisja śledcza ws. upadających biur podróży - kpił Giertych. Dodał, że "w obecnym Sejmie jest mniej prawników niż w poprzednich kadencjach, więc z natury rzeczy komisja byłaby złożona z amatorów".

Giertych ws. Amber Gold: - Kto zawinił? Prokuratura

Były wicepremier konsekwentnie odżegnywał się od komentarzy ws. swojego klienta, wskazał natomiast tych funkcjonariuszy państwowych, którzy - jego zdaniem - ponoszą odpowiedzialność ws. Amber Gold.

- Jeżeli szukać winnych, to jest to prokuratura na szczeblu gdańskim i centralnym. Dlaczego Andrzej Seremet nie przeniósł - zgodnie z procedurą - śledztwa od razu na poziom prokuratury okręgowej? Jeżeli ktoś zawinił w sprawie Amber Gold, to na pewno on - stwierdził Giertych.

Zobacz także
Komentarze (131)
Zaloguj się
 • 0_prezes1

  0

  myriagon.blox.pl/2012/09/A-u-was-bija-Murzynow-142.html

 • fordysta

  Oceniono 9 razy -3

  Alez to obrzydliwe. Obrzydliwy vel Bąk ksywa "debil" i jego obrzydliwy adwokat.

  O h y d a !!!

 • stasiek-the-best

  Oceniono 7 razy 7

  @ciemnywsiok
  Spora część klientów A.G. dała się złapać na reklamy tej firmy, bo prawdopodobnie nie rozróżniała pojęć: „lokata”, „pożyczka”, „kredyt”

 • czesiu.wisniak

  Oceniono 10 razy 4

  Szanowny Panie Mecenasie,
  W związku prowadzoną przez Pana sprawą uprzejmie informuję, że w pierwszej kolejności należy zająć się niejakim Michałem T., byłym współpracownikiem OLT Express, spółki córki Amber Gold, który w wywiadzie Gazety Wyborczej podszywając się pod syna premiera Michała Tuska nazwał go obelżywym słowem - tu cytat - "jestem debilem, napiszcie to".

  Z poważaniem
  Czesław Wiśniak

 • nicniemogetusk

  Oceniono 11 razy -3

  Dobry a jak mantra, zedwokat nie mowi publicznie NIC.

  Giertych bedzie codziennie powtarzac 1000x, ze nie powie NIC. Jutro - rano - w poludnie i wieczorem u przecudnej urody Monisi w TVN tez powie: nie powiem NIC.

  Potem w zakonczeniui powtorzy, nawet pod torturami nie powiem NIC

  Taki jestem twardziel....to powiedzial Roman Giertych - adwokat 1 klasy....

 • andrzej.rokosz

  Oceniono 17 razy 1

  Disneyland w całej krasie. Kaczor Donald wynajął sobie "konia, który mówi"

 • piemont12

  Oceniono 13 razy 9

  Oglądałem wczoraj "Kropka nad i" i powiem szczerze, byłem zażenowany wypowiedziami M.Olejnik.. Giertych mówił rzeczowo, spokojnie, celnie argumentując .... Byłem szczerze , pozytywnie zdumiony postawą Giertycha, a zawstydzony postawą M.Olejnik, która przyjęła postawę Macierewicza, czy Hofmana....
  Pierwszy raz najadłem się wstydu, sam przed sobą.....

 • koniu150

  Oceniono 9 razy 1

  szopka goni szopkę, a tak w ogóle czy ten debilny tusk myśli że wygra z prasą, czekam tylko jak wyciągną mu coś większego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje