TVP bez pieniędzy na transmisje. 300 osób do zwolnienia

Juliusz Braun, prezes TVP

Juliusz Braun, prezes TVP (Fot. Wojciech Olkuśnik / AG)

- Nie starcza na transmisje meczów polskich piłkarzy, programy dla dzieci, wydarzenia kulturalne. Chcemy zmniejszyć zatrudnienie o ok. 300 osób - mówi "Gazecie Wyborczej" prezes TVP Juliusz Braun.
TVP nie stać na kupno praw do transmisji meczów polskiej reprezentacji w piłce nożnej w latach 2012-14. - Oczekiwania właścicieli tych praw są absurdalnie wysokie. Gdyby sytuacja finansowa była znacznie lepsza, też bym się zastanawiał, czy z abonamentu dopłacać do meczów polskiej reprezentacji. Tu chodzi o miliony złotych - tłumaczy Braun. I dodaje, że za 23 mecze pośrednik PZPN Sportfive żąda kilkadziesiąt milionów.

- Reklamy nadawane przy tych meczach nie pokryłyby takiego wydatku. Więc czy to byłby sensowny wydatek? Zwłaszcza że te pieniądze nie idą na sport, a na biznes okołosportowy, bo część pieniędzy zgarnia spółka Sportfive z siedzibą w Niemczech. Czy to nie dziwne, że polski związek sportowy z polską telewizją negocjuje poprzez niemiecką spółkę? - dziwi się Braun

Na co jeszcze nie starczy TVP? - Na programy dla dzieci, tego mi szkoda najbardziej. Nikt inny poza nami ich nie produkuje. Mało kto wie, jakie są drogie, 10 minut animacji kosztuje 400 tys. zł. No i wydarzenia kulturalne. Będzie mniej spektakli teatralnych, tych na żywo i tych nagrywanych. A będą zwolnienia grupowe? - Nie, ale systematyczne ograniczanie zatrudnionych. Teraz w całej TVP, łącznie z oddziałami, pracuje 3600 osób, nie licząc współpracowników. Chcemy zmniejszyć zatrudnienie o ok. 300 osób - zapowiada szef TVP.

Cała rozmowa z Braunem w "Gazecie Wyborczej".

Zobacz także
Komentarze (439)
TVP bez pieniędzy na transmisje. 300 osób do zwolnienia
Zaloguj się
 • afrochinczyk

  Oceniono 111 razy 107

  Ale za to na Klany, Barwy Szczęścia, Plebanie itd to nie brakuje. TVP inkasuje i z abonamentu i z reklam , a przędzie cieniej niż stacje prywatne - to dopiero trzeba mieć antytalent do gospodarowania środkami.

 • bigkaraluch

  Oceniono 91 razy 85

  No po takiej wiadomości poranna KAWA NABRAŁA DODATKOWEGO SMAKU
  zdychajcie jak najszybciej nikt po was płakał nie będzie
  ale hania dostanie podwyżkę?
  tak mało zarabia czytając wiadomości

 • rufioxxx0

  Oceniono 85 razy 81

  Jak się zarabia od 25000 w górę to chyba jasne że nie ma kasy.

 • erudyta

  Oceniono 81 razy 77

  jasne a Hanna Lis bierze 30000 Braun zmień lekarza bo ten Cie oszukuje...

 • way270

  Oceniono 72 razy 68

  o malo co sie nie poplakalem czytajac jak ta TVP jest biedna i niedofinansowana......., a tak na powaznie to kiedy zaczniemy slyszec o obcieciu tych wielkich poborow roznej rasy dyrektrow, prezesow innych nierobow kasujacych dziesiatki tys zl miesiecznie...

 • nataniasz

  Oceniono 67 razy 63

  Co się stanie z TV publiczną to wisi mi i powiewa, ale doskonała wiadomość jest też taka, że nie kupili praw do meczów. To dziadostwo zwane piłką nożną w Polsce zostanie z palcem w d...e bo będzie mniej do wydarcia działaczom więc dadzą jeszcze mniej tzw. piłkarzom więc = zapaść tego beznadziejstwa w PL. Nareszcie!

 • 2bankier

  Oceniono 58 razy 56

  Podstawowym problemem TVP jest absurdalnie wysoka biurokracja z wynagrodzeniami siegajacymi zenitu.Lacznie jest tam wiecej dyrektorow anizeli producentow.

 • baron_lewicy

  Oceniono 55 razy 55

  Baju baju Mikołaju. Oto program TVP1 na dzisiaj:

  8.10 Telezakupy Program reklamowy
  8.30 Było sobie Życie - serial animowany
  9.00 Małpi gang (9)
  9.35 Małpi gang (10)
  10.05 Nie ma jak Polska - program krajoznawczy
  10.35 Plebania (13274) - telenowela
  11.00 Moda na sukces (5667) telenowela
  11.25 Galeria (81) telenowela
  12.10 Agrobiznes
  12.40 Małpi gang (11)
  13.05 Małpi gang (12)

  Gdzie tu qrwa jakaś misja? Mamy płacić abonament za telezakupy, telenowele, kilka odcinków Małpiego gangu dziennie i Było sobie życie, które leciało już 30 lat temu jak byłem mały? Ludzie, przecież najgorsze kanały na kablówce mają lepszy repertuar. Większą "misję" już sprawuje TVN - można chociaż zobaczyć rozmowy z politykami, którym dziennikarze nie boją się zadawać trudnych pytań. Z tego całego bełkotu programowego gotów byłbym płacić na Agrobiznes i program krajoznawczy Nie ma jak Polska. Jak chcą kasy od ludzi, to niech abonament idzie tylko na ambitne i potrzebne programy. Niech skrócą czas emisji do 5 godzin i wywalą na zbitą buzię darmozjadów, którzy nam serwują Modę na sukces nr 99333833820

 • fakiba

  Oceniono 56 razy 54

  Nikt po was nie będzie płakał jak znikniecie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje