TVP bez pieniędzy na transmisje. 300 osób do zwolnienia

05.09.2012 06:00
Juliusz Braun, prezes TVP

Juliusz Braun, prezes TVP (Fot. Wojciech Olkuśnik / AG)

- Nie starcza na transmisje meczów polskich piłkarzy, programy dla dzieci, wydarzenia kulturalne. Chcemy zmniejszyć zatrudnienie o ok. 300 osób - mówi "Gazecie Wyborczej" prezes TVP Juliusz Braun.
TVP nie stać na kupno praw do transmisji meczów polskiej reprezentacji w piłce nożnej w latach 2012-14. - Oczekiwania właścicieli tych praw są absurdalnie wysokie. Gdyby sytuacja finansowa była znacznie lepsza, też bym się zastanawiał, czy z abonamentu dopłacać do meczów polskiej reprezentacji. Tu chodzi o miliony złotych - tłumaczy Braun. I dodaje, że za 23 mecze pośrednik PZPN Sportfive żąda kilkadziesiąt milionów.

- Reklamy nadawane przy tych meczach nie pokryłyby takiego wydatku. Więc czy to byłby sensowny wydatek? Zwłaszcza że te pieniądze nie idą na sport, a na biznes okołosportowy, bo część pieniędzy zgarnia spółka Sportfive z siedzibą w Niemczech. Czy to nie dziwne, że polski związek sportowy z polską telewizją negocjuje poprzez niemiecką spółkę? - dziwi się Braun

Na co jeszcze nie starczy TVP? - Na programy dla dzieci, tego mi szkoda najbardziej. Nikt inny poza nami ich nie produkuje. Mało kto wie, jakie są drogie, 10 minut animacji kosztuje 400 tys. zł. No i wydarzenia kulturalne. Będzie mniej spektakli teatralnych, tych na żywo i tych nagrywanych. A będą zwolnienia grupowe? - Nie, ale systematyczne ograniczanie zatrudnionych. Teraz w całej TVP, łącznie z oddziałami, pracuje 3600 osób, nie licząc współpracowników. Chcemy zmniejszyć zatrudnienie o ok. 300 osób - zapowiada szef TVP.

Cała rozmowa z Braunem w "Gazecie Wyborczej".

Zobacz także
Komentarze (439)
Zaloguj się
 • mi3tek

  0

  400 tys. za 10 minut animacji? To chyba każda klatka jest kupowana jako obraz na aukcji...

 • andreoantti75

  Oceniono 2 razy 2

  Odnoszę wrażenie, że DW interesuje wyłącznie publiczna telewizja, jakby radio publiczne w ogóle nie istniało. Może przeprowadzicie wywiad z kimś z Polskiego Radia? Ciekawe, jak oni sobie radzą? A może radio ma się dobrze, natomiast TVP publiczna nie potrafi gospodarować przyznanymi środkami?

 • eu-ropa

  Oceniono 2 razy 2

  Ale za to stać TVP na darmowe programy wyborcze partii politycznych.

 • gatkaszmatka_pl

  Oceniono 7 razy 7

  to ja poproszę tylko o wieczorynkę wiadomości i prognozę pogody,i to wszystko,

 • atosatos1

  Oceniono 4 razy 4

  Więcej durnych seriali z drewnianymi pseudoaktorami (przez tabloidy zwanych gwiazdami) amatorami, którzy za dzień zdjęciowy dostają kilka tysięcy złotych i jeszcze domagają się podwyżek. Przecież te gaże są wliczane w cenę odcinka.
  A jakie są zarobki zarządu TVP i po co tylu członków zarządu? Ile osób na kierowniczych stanowiskach pracuje w telewizji polskiej na te 3600 osób?

 • jakub-11111

  Oceniono 5 razy 5

  300 osob do zwolnienia? 10 x po 300 moze by cos pomoglo. Tam zawsze robilo sie kasire, za komunizmu tez.

 • t0

  Oceniono 10 razy 10

  Może wywalcie te prywatne firemki zewnętrzne, które czeszą niezłą kasę i oszukują na paliwie? O 9 osobowych ekipach wyjazdowych na nagranie jednej rozmowy nie wspomnę!

 • wrobrewrobrewrobre

  Oceniono 6 razy 6

  Ograniczyć publiczną do TVP1, TVP Kultura i TVP Polonia - a wtedy starczy. Ograniczyć ilość zatrudnionych do poziomu konkurencji.Zatrudniająca aż 3632 pracowników telewizja publiczna bije na gówę swoich konkurentów - Polsat (862 osoby) i TVN (1532).
  Średnia płaca w TVP w 2011 r. wynosiła 6,9 tys. zł brutto.Polsat płacił w ub. roku średnio 6,6 tys. zł. Najlepsze wynagrodzenie zapewniał TVN - aż 8,1 tys. zł. (dane za Pulsem Biznesu).

 • ulla_lingsztat

  Oceniono 12 razy -2

  Niech podziękują Tuskowi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje