UEFA nie wypłaca pieniędzy za odsprzedane bilety. W Polsce już nikt za to nie odpowiada

04.09.2012 15:40
Kibice w poszukiwaniu biletów na mecze Euro 2012

Kibice w poszukiwaniu biletów na mecze Euro 2012 (Fot. Stefan Romanik / Agencja Gazeta)

- 19 marca mój bilet został sprzedany przez UEFA i dostałem informację, że należna kwota zostanie mi zwrócona na kartę w ciągu 14 dni - informował w kwietniu Patryk Wolański, czytelnik Alertu24.pl. Wkrótce minie pół roku od momentu odsprzedania biletu. Pieniędzy nadal nie ma.
Patryk Wolański miał szczęście podczas losowania biletów na Euro2012 - udało mu się kupić ich kilka. Niestety, jednego z nich nie mógł wykorzystać, więc postanowił go odsprzedać. - Chciałem legalnie sprzedać bilet poprzez platformę portalu biletowego UEFA - pisał w zgłoszeniu nadesłanym na Alert24. - 19 marca mój bilet został sprzedany przez UEFA i dostałem informację, że należna kwota zostanie mi zwrócona w ciągu 14 dni - relacjonował. 3 kwietnia Wolański otrzymał od UEFA e-mail o treści "zlecenie przelewu zostało wysłane do realizacji". Potem kilka kolejnych wiadomości o takiej samej treści.

Jednak od momentu sprzedaży minęło niemal pół roku, a pieniądze od UEFA nadal nie wpłynęły na konto kibica. - Do dzisiaj nie otrzymałem zwrotu - napisał w poniedziałek w wiadomości przesłanej dziennikarzowi portalu Gazeta.pl.

Kto za to odpowiada?

Jak poinformował nas Juliusz Głuski - odpowiedzialny podczas trwania turnieju za kontakt z mediami - sprawą może zająć się już tylko UEFA. Oznacza to, że w Polsce nie ma nikogo, kto mógłby pomóc osobie, której nie wypłacono pieniędzy za odsprzedany bilet.

Jednak jeszcze w kwietniu Głuski zapewniał, że wszystkie przelewy są realizowane w możliwie najwcześniejszym terminie po otrzymaniu przez UEFA niezbędnych do realizacji przelewu danych. - Dokładamy wszelkich starań, żeby czas wykonania płatności był jak najkrótszy - pisał w wiadomości przesłanej portalowi Gazeta.pl. Patryk Wolański wszystkie niezbędne dane przekazał, ale pieniędzy nie otrzymał.

"Nie odpowiadamy za sprzedaż biletów"

Co może zrobić klient, który znalazł się w takiej sytuacji? Niestety, w Polsce nie ma żadnej osoby odpowiedzialnej za rozwiązywanie takich spraw. Sprzedażą biletów zajmowała się UEFA, która obecnie nie ma w Polsce reprezentanta.

Jedyną jeszcze istniejącą spółką związaną z organizacją Euro2012 jest Pl.2012, jednak jej pracownicy nie mogą pomóc poszkodowanym. - Wciąż dostajemy wiadomości w tej sprawie, ale my nie odpowiadamy za sprzedaż biletów - powiedział Michał Jankowski, zajmujący się w spółce kontaktem z prasą.

Prawdopodobnie jedynym wyjściem jest próba kontaktu z UEFA. Jej siedziba mieści się w Szwajcarii.

Zobacz także
Komentarze (53)
Zaloguj się
 • waldemar591

  Oceniono 2 razy 2

  Pisać na Berdyczów lub do ministry Muchy ... w sumie to samo.

 • piastpiastun

  Oceniono 5 razy 5

  Amber UEFA? UEFA Gold? Piłka jest okrągła podobnie jak sumy a kasa jedna.
  Nie na darmo mówiło się o "Rodzinie UEFA" -to trafne nawiązanie do rodziny mafijnej.
  U nas mamy zwykły gang - PZPN

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 7 razy 1

  Wydymani, zwroccie sie do Ministry Sporta. POwinna Wam POwspolczuc.

 • galik79

  Oceniono 3 razy 3

  Jak to nie ma do kogo się zglosić w takiej sytuacji ?
  Przecież są sądy i prokuratura. To o czym piszecie to oszustwo i wyłudzenie pieniędzy.

 • tamerlan80

  Oceniono 21 razy -7

  Że jeszcze Jaro nie skomentował tego jako spisek przeciwko Polsce i Polakom to się dziwię...

 • poborowy102

  Oceniono 20 razy 6

  jest ministerstwo sportu, jest głupio wesoła ministra, były, a moze nadal są, różne dodatkowe spółki stworzone tylko dla stworzenia nowych posadek typu Euro 2012, NCS itp. itd., ale umów z UEFą odpowiednich to nie miał kto podpisać. Zresztą kto by się tym zajmował, tu chodziło tylko o kasę, sami pobierali dziesiatki tysięcy premii, ale do roboty zatrudniali wolontariuszy.

 • tmave_pivo

  Oceniono 5 razy 1

  Wskazówka - jeżeli zapłacono kartą kredytową, to jest ratunek: chargeback / obciążenie zwrotne - www.rp.pl/artykul/909210.html?print=tak&p=0

 • eurotruppo

  Oceniono 14 razy -2

  Do ryzego !!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje