Wielka Brytania: kontrowersyjna pigułka, która potrafi oszukać alkomat

04.09.2012 11:55
Coraz większe oburzenie budzi w Wielkiej Brytanii sprzedawana całkiem legalnie przez internet pigułka, pozwalająca podobno kierowcy pomyślnie przejść badanie alkomatem nawet po wypiciu pięciu dużych piw.
Krytycy podkreślają, że pigułka po prostu zachęca kierowców do prowadzenia po spożyciu alkoholu. Przywołują statystyki dotyczące wypadków powodowanych przez pijanych kierowców. Ostrzegają, że środek jest niebezpieczny, bo sugeruje kierowcom, że mogą bezkarnie jeździć po pijanemu.

Brytyjski biznesmen, który sprzedaje ten specyfik, odpiera zarzuty. Twierdzi, że ogranicza on absorpcję alkoholu do krwi, a więc chroni wątrobę i nerki oraz redukuje wpływ alkoholu na stan psychiczny. Podkreśla też, że w skład pigułki wchodzą jedynie ekstrakty ziół oraz węgiel, więc jest ona "neutralna i bezpieczna".

Pigułkę wycofano ze sprzedaży w USA

Środek pojawił się w Stanach Zjednoczonych, ale ostatecznie został wycofany ze sprzedaży. Produkują go firmy farmaceutyczne w Indiach.

Brytyjski biznesmen zapewnia również, że nikogo nie zachęca do prowadzenia po spożyciu alkoholu. Wskazuje jednak, że praktycznie przy każdym pubie jest parking i bierze w obronę tych, którzy na rok stracili prawo jazdy, bo policja przyłapała ich na prowadzeniu po dwóch piwach. Zwraca też uwagę, że jego prawnicy dokładnie zbadali wszelkie okoliczności i uznali, iż specyfik można zupełnie legalnie sprzedawać w Wielkiej Brytanii.

Zobacz także
Komentarze (44)
Wielka Brytania: kontrowersyjna pigułka, która potrafi oszukać alkomat
Zaloguj się
 • zbycholj23

  Oceniono 26 razy 26

  No to jest szansa dla polskiego importera na zostanie miliarderem. Tylko państwo będzie chciało zostać cichym wspólnikiem na krzywy ryj w postaci zezwoleń, pozwoleń, testów, certyfikatów, zaświadczeń, poświadczeń, Vat-ów, Pit-ów, Cit-ów, akcyz itd. itd.......

 • eisbergh

  Oceniono 29 razy 25

  to, co coraz większe oburzenie budzi w uk, w polsce spotyka sie z coraz wiekszym zainteresowaniem... ciekawe, ciekawe

 • dr_nauk

  Oceniono 19 razy 19

  Troche sie to nie trzyma kupy. Jesli ten srodek faktycznie ogranicza wchlanianie alkoholu to by znaczylo, ze stezenie alkoholu we krwi (a wiec i w wydychanym powietrzu) pozostaje w normie, czlowiek nie jest pijany (bo upojenie zalezy od alkoholu, ktory wedruje z krwia do mozgu) a wiec de facto nie ma przeciwwskazan do prowadzenia i nie stanowi zagrozenia.
  Tyle, ze znajac troche fizjologie wydaje sie to malo prawdopodobne: alkohol etylowy swietnie przechodzi przez blony sluzowe jako, ze jest to stosunkowo mala i lipofilna czasteczka i nie bardzo sobie wyobrazam jaki mechanizm milaby to powstrzymac. Na pewno nie wegiel, ktory absorbuje wiele toksyn ale nie alkohol. Wiec wyglada to troche na wyciaganie kasy od naiwnych.

 • nazimno

  Oceniono 19 razy 17

  Nooooo, to mamy juz teraz tabletki na wszystko za wyjatkiem ludzkiej glupoty.

  Takiej tabletki jednak przemysl farmaceutyczny nie wyprodukuje,
  poniewaz, gdyby okazala sie skuteczna, ludzie przestaliby kupowac
  tuz po zmadrzeniu inne leki i fabryki farmaceutykow musialyby splajtowac.

 • a-z2005

  Oceniono 15 razy 13

  Potrafi oszukać alkomat? To pikuś, ważne czy umie oszukać żonę oraz teściową.

 • gronostaj8

  Oceniono 10 razy 10

  u nas by się to przydało - zwłaszcza na rower, bo te śmieszne 0,2promila to jest kpina.

 • kajajgzzz

  Oceniono 22 razy 10

  Panowie z GW nażarli się Barszczu Sosnowskiego :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje