Wałęsa o Kaczyńskim: Nie ufam ludziom, którzy nigdy nie pracowali, nie musieli rano wstawać

04.09.2012 08:50
Lech Wałęsa

Lech Wałęsa (Fot. Wojciech Surdziel / Agencja Gazeta)

- Kaczyński na niczym się nie zna. Nigdy nie pracował, a ja nie mam zaufania do ludzi, którzy nigdy nie pracowali, nie wstawali wcześnie rano - mówił Lech Wałęsa w Kontrwywiadzie RMF FM. Były prezydent przyznał także, że podoba mu się obecny premier.
- Ja już tylu premierów przeżyłem, a mi się Tusk jakoś najbardziej podoba. Jest dość daleko z narodem, ale przy rządzeniu się trzyma - mówił Konradowi Piaseckiemu Lech Wałęsa.

Jarosław Kaczyński według niego z kolei "sam na niczym się nie zna". - Nigdy nie pracował, a ja nie mam zaufania do ludzi, którzy nigdy nie pracowali, nie wstawali wcześnie rano - mówił polityk. Dodał: - Jest bardzo inteligentny, bardzo przebiegły, ale ten intelekt idzie w złą stronę - stwierdził były prezydent.

Wszczepić politykom i biznesmenom czipy

Lech Wałęsa znalazł także oryginalny sposób na rozwiązanie problemu indolencji w polityce i wielkim biznesie. - Ja czekam na moment, aż każdy polityk, każdy, kto, chce zostać politykiem, będzie miał wstawiony czip. I żebyśmy mogli wiedzieć, z kim każdy śpi, co robi, ile pieniędzy ma, żebyśmy mogli wszystko o nich wiedzieć. Chcesz być politykiem, musisz się na czipa zgodzić - mówił Piaseckiemu.

Także poczynania biznesmenów powinny być mocno monitorowane. - Czip nagrywa wszystko, wszystko sprawdza... Nie będą nas oszukiwać - skwitował były prezydent.

Polityk deklarował co prawda, że "każdego człowieka kocha i szanuje", ale ponieważ "większość gra", to musi upierać się przy czipie. - Będę wiedział, z kim śpi, co mówi, ile ma pieniędzy, bo tam wszystko będzie napisane.Zobacz także
Komentarze (773)
Zaloguj się
 • 121uchatka

  0

  Pan Prezydent, niecałkiem ma rację... ale jest dużo prawdy w tym co mówi. Proszę popatrzeć z tej strony - Pan Kaczyński(niby Doktor Nauk jakiś tam) - Doktorat zrobił... a gdzie publikacje? Mówi "dowcipnie i mądrze" tzn żadna myśl nie jest wyprowadzona do końca, przypuszczam że celowo - w razie wątpliwości można powiedzieć, nie to miałem na myśli. Jego(Pana Kaczyńskiego) wypowiedzi, są adresowane do słuchacza mniej wyrobionego intelektualnie, rzekomo tego "opuszczonego" przez tzw salon. Mówi damy to, to i to, zrobimy etc tylko jedna wątpliwość... skąd pieniądze. Prócz tego zawsze "przebój sezonu" Platforma winna wszystkiemu czyli taki sobie klasy średniej agitatorek demagog. A, że prócz politycznej draki niewiele potrafi, no to robi to co umie. I wychodzi jak zwykle.Pozdrawiam

 • peloxxx

  Oceniono 2 razy 2

  O Take Polske walczylem

 • schamienie.rozsiane

  Oceniono 11 razy -1

  Ten koleś nie potrafi nawet czytać (wystarczy obejrzeć jak czyta cokolwiek na głos w latach 80 tych) duka jak mój 7 letni syn. I kogo obchodzi co on myśli? Burak bez szkoły, drobny złodziejaszek z pod lipna, wychowanek włocławskiego poprawczaka.

 • rycardo.o

  Oceniono 7 razy -3

  Panie Walensa Pan to chyba wogule nie wie co to jest praca i stawanie rano bo jak by Pan wstawał przez 45.lat to by pan takich głupot nie pisał Martwi sie Pan Kaczyńskim lepiej niech sie pan martwi o siebie bo Naród juz wie skim pan zawarł ugodę i jaki cel pan osiągnoł JAna Pana miejscy zaszył bym się i nie denerwował Polaków

 • plorg

  Oceniono 8 razy -2

  Kogo obchodzi komu ufa agent Bolek?

 • azazel66

  Oceniono 8 razy 4

  hahaha kto rano wstaje temu Bóg nic nie daje tylko każe najczęściej tyrać jak robocik :)))) a ja nie ufam ludziom którzy nic nie mieli często siedzieli a teraz kawior wcinają.

 • vinogradoff

  Oceniono 5 razy 3

  Moj Znakomy, ktory w mlodosci pobieral nauki zyciowe od starego madrego sasiada narodowosci zydowskiej powtarzal zawsze to co uslyszal od tego madrego starca,,, cyt,;,,, Rob zawsze tak zeby wszscy tobie ufali ale Ty nigdy nie ufaj nikomu,,,. Koniec cytatu. W zasadzie jest to cala madrosc zyciowa w pigulce silnie zageszczonej a ponadto ponadczasowa i powszechnie obowiazujaca na Planecie Ziemia w kazdej epoce historycznej.

 • tuskopalikot

  Oceniono 1 raz 1

  Świetna analiza tego co powiedział prezydent tutaj:

  obserwatorpolityczny.pl/czy-mozna-ufac-ludziom-ktorzy-nie-musieli-rano-wstawac/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje