Upadek kolejnego biura podróży. Filiz Tour: "Przepraszamy za niespełnienie marzeń"

04.09.2012 08:47
Biuro organizowało m.in. wycieczki do Turcji

Biuro organizowało m.in. wycieczki do Turcji (Fot. Shutterstock)

Warszawskie biuro podróży Filiz Tour upadło. - Setki osób nie pojadą na wakacje - pisze Andrzej, czytelnik Alertu24. Z biurem nie da się skontaktować. Nikt nie odbiera telefonów, a lokal jest zamknięty. Firma współpracowała z popularnym serwisem Groupon.
Biuro oferowało m.in. atrakcyjne wycieczki do Turcji. Oferta cieszyła się popularnością dzięki współpracy, jaką Filiz Tour prowadziło z popularnym serwisem zakupów grupowych - Groupon.pl. Jednak dziś w nocy biuro - na razie nieoficjalnie - ogłosiło upadłość. Wyjazdy zostały odwołane.

Próbowaliśmy skontaktować się z przedstawicielem firmy - niestety, telefonów nikt nie odbiera.

Wiadomość o problemach biura potwierdza Wojewódzki Urząd Marszałkowski. - Na razie mamy informację tylko od pracownika Filiz Tour. Z właścicielem wciąż nie możemy się skontaktować - mówi portalowi Gazeta.pl Anna Groszek-Książek z biura prasowego urzędu. - Za granicą najprawdopodobniej przebywają dwie osoby. Ich powrót zaplanowany jest na sobotę. Urząd Marszałkowski będzie musiał dopłacić do ich biletów. Jednak wciąż staramy się potwierdzić te wiadomości - uzupełnia.

"Przepraszamy za niespełnienie marzeń"

Dziś rano biuro opublikowało lakoniczny komunikat. "Szanowni Państwo, Klienci biura turystycznego FILIZ Spółka z o.o.! Zarząd przeprasza Klientów Spółki FILIZ za wszelkie utrudnienia oraz niespełnienie ich marzeń z powodu upadłości Spółki" - czytamy na stronie firmy.

Na razie nie wiadomo, jak będzie wyglądała procedura odzyskiwana pieniędzy przez klientów biura oraz serwisu Groupon.pl. Problem dotyczy ok. 1500 osób.

Do Urzędu Marszałkowskiego wciąż nie wpłynęło oświadczenie o niewypłacalności. - Jeśli sytuacja się nie zmieni, marszałek będzie musiał wydać oświadczenie o wystąpieniu przesłanek świadczących o niewypłacalności biura podróży. Jest to niezbędne do uruchomienia gwarancji ubezpieczeniowej - mówi Anna Groszek-Książek. Filiz Tour posiada dwie takie gwarancje, na łączną kwotę ok. 400 tysięcy złotych.Klienci biura mogą uzyskać informacje pod numerem telefonu (22) 59 79 544

Zobacz także
Komentarze (85)
Zaloguj się
 • lateksowy_dzin

  0

  A można inaczej, na własną rękę. Wtedy i cena niższa i rzeczy więcej do zobaczenia. Tyle, że trzeba się wysilić. Można o tym poczytać min. tutaj: okrazycswiat.pl.

 • bartek2182

  0

  Trzeba korzystac z biur, ktore ma sie juz sprawdzone. Ja dwa lata z rzedu bylem z travelplanet. Zaskakuje jednak jak duzo biur w tym roku przestalo istniec

 • od-or

  0

  tutaj nie ma problemu państwo z naszych podatków płaci za powroty chociaż biedny do Egiptu nie jedzie na wakacje.

 • 2_ala

  0

  Oczywiąxie, że można, ale chyba zbyt mało ludzi przywiązuje wagę do sprawdzania biur. Ja zanim nie kupię raportu od verdict i go nie przeanalizuję, niczego nie kupuję.

 • hexapuma

  Oceniono 1 raz 1

  A jednak magiczna 9 pękła do grona bankrutów kolejne biuro czy nie ma końca? Szkoda ludzi ale pytanie brzmi czy nie można się przed takimi sytuacjami ustrzec.

 • nuova

  Oceniono 2 razy 0

  @lackjaw
  I jeszcze marszałkowie dopłacą do interesu..., no coś w tym jest :)

 • o2o2o6

  Oceniono 2 razy 0

  W maju uprzedzaliśmy Groupona, że Filiz to oszuści. Dokładnie opisaliśmy drańskie praktyki. Mimo tego pozostał na ich stronach.

 • hitman316

  Oceniono 6 razy 2

  Kurcze współczuje naszemu Premierowi, że też te wszystkie też te biura turystyczne czy inne firmy jak na złość muszą padać jak muchy akurat za rządów PO. Podobnie jak z innymi aferami.
  Że też nie mogło się to wszystko stać np. za rządów PiS'u. Jakby wtedy się wszystko sypnęło to teraz Premier Tusk miałby święty, upragniony spokój.
  Media robią co mogą aby nie odbiło się to na wizerunku rządu ale pewien nie smak zostaje.
  Współczucia dla Pana Premiera.

 • hitman316

  Oceniono 7 razy -3

  Niech zgadnę - wszystkiemu winny jest Kaczyński bo Tusk odpowiada tylko za "sukcesy"?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje