Upadek kolejnego biura podróży. Filiz Tour: "Przepraszamy za niespełnienie marzeń"

Biuro organizowało m.in. wycieczki do Turcji

Biuro organizowało m.in. wycieczki do Turcji (Fot. Shutterstock)

Warszawskie biuro podróży Filiz Tour upadło. - Setki osób nie pojadą na wakacje - pisze Andrzej, czytelnik Alertu24. Z biurem nie da się skontaktować. Nikt nie odbiera telefonów, a lokal jest zamknięty. Firma współpracowała z popularnym serwisem Groupon.
Biuro oferowało m.in. atrakcyjne wycieczki do Turcji. Oferta cieszyła się popularnością dzięki współpracy, jaką Filiz Tour prowadziło z popularnym serwisem zakupów grupowych - Groupon.pl. Jednak dziś w nocy biuro - na razie nieoficjalnie - ogłosiło upadłość. Wyjazdy zostały odwołane.

Próbowaliśmy skontaktować się z przedstawicielem firmy - niestety, telefonów nikt nie odbiera.

Wiadomość o problemach biura potwierdza Wojewódzki Urząd Marszałkowski. - Na razie mamy informację tylko od pracownika Filiz Tour. Z właścicielem wciąż nie możemy się skontaktować - mówi portalowi Gazeta.pl Anna Groszek-Książek z biura prasowego urzędu. - Za granicą najprawdopodobniej przebywają dwie osoby. Ich powrót zaplanowany jest na sobotę. Urząd Marszałkowski będzie musiał dopłacić do ich biletów. Jednak wciąż staramy się potwierdzić te wiadomości - uzupełnia.

"Przepraszamy za niespełnienie marzeń"

Dziś rano biuro opublikowało lakoniczny komunikat. "Szanowni Państwo, Klienci biura turystycznego FILIZ Spółka z o.o.! Zarząd przeprasza Klientów Spółki FILIZ za wszelkie utrudnienia oraz niespełnienie ich marzeń z powodu upadłości Spółki" - czytamy na stronie firmy.

Na razie nie wiadomo, jak będzie wyglądała procedura odzyskiwana pieniędzy przez klientów biura oraz serwisu Groupon.pl. Problem dotyczy ok. 1500 osób.

Do Urzędu Marszałkowskiego wciąż nie wpłynęło oświadczenie o niewypłacalności. - Jeśli sytuacja się nie zmieni, marszałek będzie musiał wydać oświadczenie o wystąpieniu przesłanek świadczących o niewypłacalności biura podróży. Jest to niezbędne do uruchomienia gwarancji ubezpieczeniowej - mówi Anna Groszek-Książek. Filiz Tour posiada dwie takie gwarancje, na łączną kwotę ok. 400 tysięcy złotych.Klienci biura mogą uzyskać informacje pod numerem telefonu (22) 59 79 544

Zobacz także
 • Juliusz Braun, prezes TVP TVP bez pieniędzy na transmisje. 300 osób do zwolnienia
Komentarze (85)
Upadek kolejnego biura podróży. Filiz Tour: "Przepraszamy za niespełnienie marzeń"
Zaloguj się
 • misafi

  Oceniono 24 razy 22

  Każdy kto kupuje tygodniowy wyjazd all inclusive do Turcji (Hiszpanii, Grecji, itd) za 1000zł (Groupon zabiera z tego jeszcze 500zł) od razu może założyć, że z dużym prawdopodobieństwem, na ten wyjazd się nie uda.
  Ale jak to powiedział Forrest Gump "Głupich nie rodzą..." co udowodnił też ostatnio przypadek Amber Gold.

 • lulu20

  Oceniono 19 razy 19

  Grupon jest znany z tego, że zawiera umowy z każdym, bez względu na to, czy kontrahent jest wiarygodny czy nie. W przypadku problemów, umywa ręce.

  Ja kiedys przez Grupona nacięłam się na dobresoczewki.pl, które okradają ludzi od lat. Z własnej głupoty nie sprawdziłam co to za firma, zakładając że Grupon jest gwarantem że firma z którą współpracuje jest porządna (Haha!). Oczywiście ani soczewek ani pomocy ze strony Grupona nie uswiadczyłam. Od tego czasu nie korzystam z usług G. Ale są firmy, które w przypadku problemów oferują pomoc, ubezpieczają transakcje internetowe i wszystko gra. Teraz już korzystam z nich i kupuje mniej okazyjnie, ale za to bez ryzyka.

 • dinowar

  Oceniono 23 razy 19

  Chciwość się nie opłaca! Te śmieszne biura podróży, to takie amber goldy. Większość z ich klientów stać na to, aby kupować wycieczki u znanych, duzych biur. Nie, wolą taniej, by potem nie wyjechać wcale.

 • rs66

  Oceniono 20 razy 16

  Zasada dzialania Groupona dla niewtajemniczonych. Mam firme ktora oferuje usluge A. Groupon umieszcza oferte ktora obejmuje skorzystanie z mojej uslugi w cenie 50% z czego:

  a) Klient placi kwote B firmie Groupon (to wazne)
  b) Z kwoty B Groupon pobiera swoja prowizje w wysokosci zaleznej od tego ile wynegocjuje z nimi (powiedzmy 25%)
  c) Ja dostaje moje 25% nie wtedy kiedy klient zakupi w Grouponie moja usluge, tylko wtedy kiedy pojawi sie z kodem rabatowym u mnie a ja przekaze do Groupona liste kodow rabatowych
  d) Kasa z niezrealizowanych kodow (klient kupil ale nie wykorzystal Groupona) czyli 50% mojej uslugi zostaje u Groupona

  Jezeli ktos kupuje wycieczke przez Groupona to .. niech sobie policzy ile tak na prawde ona kosztowala i co mozna dostac za kwote 25% prawdziwej ceny (bo de facto taka kwote w moim wyliczeniu otrzymuje uslugodawca)

  Powodzenia!

 • blogfiles

  Oceniono 20 razy 14

  grupon - sen o "darmowym lunchu".

 • bart8777

  Oceniono 13 razy 13

  Grupon wśród poszkodowanych ?!?! Mój Boże, to straszne!!!

 • to_ja_dziki-9876543210

  Oceniono 13 razy 13

  i to jest rynek który powinien zostać gruntownie sprawdzony przez służby państwowe. Gro firm turystycznych które powstały ostatnimi czasy, powstały chyba tylko i wyłącznie po to, aby wyciągnąć/naciąć/oszukać jak najwięcej ludzi a następnie "upaść" pozostawiając właścicieli z kasą Klientów.
  Gdyby ktoś zechciał "poryć" w necie, to okazało by się że wiele z nich jest prowadzonych notorycznie przez tych samych ludzi, zwłaszcza te które oferują tanie wyjazdy do północnej afryki. Non stop powtarzają się nazwiska tych samych osób, najczęściej pochodzenia arabskiego czy tureckiego. Zmieniają się firmy, ich nazwy ale powtarzają nazwiska-raz ktoś jest ich prezesem, raz dyrektorem a kolejny raz współzałożycielem/współwłaścicielem.

  I tytlko schemat działania jest niezmienny-w środku szału turystycznego/urlopowego nagle huk i informacja że biuro "zdechło" a powrót z wczasów za granicą musi organizować państwo polskie.

 • johanna_haase

  Oceniono 12 razy 12

  I bardzo dobrze. Mam nadzieję, że ten cham w czarnym merolu okularniku z naklejkami FiLiZ na bokach rej. WY 4108V, rozbijający się po Saskiej Kępie i Gocławiu, stracił pracę. Jaki pan, taki kram.

 • omgvoy

  Oceniono 11 razy 11

  Pojechalem na wycieczke do Australii...niestety nie stac mnie na bilet powrotny....czy ktos moze w moim imieniu skontaktowac sie z Urzedem Marszalkowskim aby kupili mi bilet? Z gory dziekuje!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje