Ile syn Grzeszczaka zarobił na kampanii wyborczej PSL? Ponad 120 tys. zł

W czasie tylko dwóch miesięcy ubiegłorocznej kampanii wyborczej spółka Michała Grzeszczaka, syna obecnego wicemarszałka sejmu Eugeniusza, otrzymała za swoje usługi ponad 121 tys. zł od komitetu wyborczego PSL. - To przejaw zbyt intensywnego wspierania własnej rodziny przez polityka - stwierdza w ?Gazecie Wyborczej? Grażyna Kopińska z Fundacji Batorego.
Jak wyjaśnia "Gazeta Wyborcza", Michał Grzeszczak od ponad roku prowadzi w Wielkopolsce lokalną gazetę "Głos Słupcy". Pismo, które wystartowało na pół roku przed wyborami do Sejmu, wydaje spółka Cessans, którą syn obecnego wicemarszałka założył razem z Dariuszem Mikołajczykiem, działaczem PSL i prezesem firmy meblarskiej.

121 tys. zł w 2 miesiące

Gazeta jest wspierana płatnymi ogłoszeniami samorządu miejskiego i powiatowego - kierowanymi przez burmistrza i starostę z PSL. Jak ujawnił "Kurier Słupski", spółka otrzymała ponadto 121 tys. zł od komitetu wyborczego PSL w ubiegłorocznej kampanii. Faktury z archiwum Państwowej Komisji Wyborczej są z września i października. Eugeniusz Grzeszczak, ojciec Michała, był wtedy szefem sztabu wyborczego PSL.

Intensywne wspieranie rodziny?

Sam właściciel "Głosu Słupcy" zaprzeczył w czerwcu w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", by jego pismo było wspierane przez PSL. Grażyna Kopińska, dyrektor programu "Przeciw korupcji" w Fundacji Batorego, przyznaje zaś, że nie jest zdziwiona, że komitet wyborczy zlecał usługi firmie związanej z partią. I dodaje: - Znając kontekst, sytuację można uznać za przejaw zbyt intensywnego wspierania własnej rodziny przez polityka - powiedziała "Gazecie Wyborczej".

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" >>

Zobacz także
 • Sami swoi w Słupcy
 • Polityka prorodzinna po polsku. Sami swoi na państwowym [RAPORT]
 • Krystyna Naszkowska PSL po aferze się nie zmieni. Porządki będą pozorne
Komentarze (38)
Ile syn Grzeszczaka zarobił na kampanii wyborczej PSL? Ponad 120 tys. zł
Zaloguj się
 • rughia

  Oceniono 28 razy 24

  Wiecie kogo w tym kraju brakuje?Dobrego przywódcy,takiego co by wszystkich złodziei bez sądu kazała wieszać,ten kraj jest przesiąknięty szajkami od poprzedniego systemu,trzeba by wszystko zburzyć i zbudować na nowo,bez układów,bez znajomości,inaczej się nie da,ludzie róbmy coś,tu trzeba pieprzonej rewolucji inaczej dalej będą nas ssać jak pijawki,oni mają pracę tylko dzięki nam i naszej pracy,to nasze pieniądze,zniszczmy to dajmy na stanowiska ludzi,którzy mają wiedzę,mają misję,są patriotami,a nie złodziejami.

 • eldemon

  Oceniono 21 razy 21

  Polska byłaby bardzo bogatym i silnym krajem, gdyby nie tacy ludzie!

 • jack3yp

  Oceniono 19 razy 19

  Znowu te wiejskie prostytutki! Ku..a już rzygać się chce sieczkobrzękami!

 • zwykly_mieszkaniec

  Oceniono 19 razy 19

  .
  .
  120 tysięcy w 2 miesiące? To jest 60.000 zł miesięcznie?

  Co to jest dla PO i PSL. Budżet nie takie sumy wytrzyma.
  .
  .

 • piotr110660

  Oceniono 13 razy 13

  Najważniejsze, ze zostało w rodzinie, w końcu to nie piramida finansowa, a tylko pieniądze podatników.

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 19 razy 13

  może napiszecie ile zarabia córka Grzeszczaka ?!! niejaka Sylwia Grzeszczak...no proszę piszcie...

 • forumowiecgwna

  Oceniono 12 razy 12

  TUSK: wystąpienie podczas kampanii wyborczej, Warszawa, Hala Torwaru, 19 czerwca 2005

  Wyleczymy polską władzę, polskich polityków, bo to jest źródło marności polskiego życia publicznego. Nie pozwolimy innym politykom nałożyć kagańca na obywateli. Nałożymy kaganiec władzy. Zbudujemy państwo, gdzie polityk, sędzia, policjant będą tak samo ciężko pracowali jak tak zwani zwykli obywatele. Władza musi znaczyć wyłącznie obowiązki i nigdy więcej przywilejów.

  Tosmy wyleczyli!!! A ile jeszcze przed nami, ho hooo!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje