Ile syn Grzeszczaka zarobił na kampanii wyborczej PSL? Ponad 120 tys. zł

04.09.2012 07:47
Eugeniusz Grzeszczak

Eugeniusz Grzeszczak (Fot. Adam Kozak / AG)

W czasie tylko dwóch miesięcy ubiegłorocznej kampanii wyborczej spółka Michała Grzeszczaka, syna obecnego wicemarszałka sejmu Eugeniusza, otrzymała za swoje usługi ponad 121 tys. zł od komitetu wyborczego PSL. - To przejaw zbyt intensywnego wspierania własnej rodziny przez polityka - stwierdza w "Gazecie Wyborczej" Grażyna Kopińska z Fundacji Batorego.
Jak wyjaśnia "Gazeta Wyborcza", Michał Grzeszczak od ponad roku prowadzi w Wielkopolsce lokalną gazetę "Głos Słupcy". Pismo, które wystartowało na pół roku przed wyborami do Sejmu, wydaje spółka Cessans, którą syn obecnego wicemarszałka założył razem z Dariuszem Mikołajczykiem, działaczem PSL i prezesem firmy meblarskiej.

121 tys. zł w 2 miesiące

Gazeta jest wspierana płatnymi ogłoszeniami samorządu miejskiego i powiatowego - kierowanymi przez burmistrza i starostę z PSL. Jak ujawnił "Kurier Słupski", spółka otrzymała ponadto 121 tys. zł od komitetu wyborczego PSL w ubiegłorocznej kampanii. Faktury z archiwum Państwowej Komisji Wyborczej są z września i października. Eugeniusz Grzeszczak, ojciec Michała, był wtedy szefem sztabu wyborczego PSL.

Intensywne wspieranie rodziny?

Sam właściciel "Głosu Słupcy" zaprzeczył w czerwcu w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", by jego pismo było wspierane przez PSL. Grażyna Kopińska, dyrektor programu "Przeciw korupcji" w Fundacji Batorego, przyznaje zaś, że nie jest zdziwiona, że komitet wyborczy zlecał usługi firmie związanej z partią. I dodaje: - Znając kontekst, sytuację można uznać za przejaw zbyt intensywnego wspierania własnej rodziny przez polityka - powiedziała "Gazecie Wyborczej".

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" >>

Zobacz także
Komentarze (38)
Zaloguj się
 • reealistaa

  Oceniono 1 raz 1

  Celiński: Jest przyzwolenie na partie, które dzielą łupy. To kultura chłopska./..-ładna ta kultura..
  Chłop zawsze był pazerny....W 1846 roku, na terenie znajdującej się pod austriackim zaborem Galicji, polski chłop, który pragnął uzyskać coś od austriackiego urzędnika, miał pewną możliwość dokonania niecodziennego, okrutnego utargu. W zamian za przyniesioną głowę polskiego pana mógł być zwolniony z pewnych świadczeń. Obowiązek odśnieżania był tylko jednym z nich…
  Prowokacja Austriaków udała się wręcz idealnie... Kilka dni przed wybuchem powstania chłopi, skuszeni obietnicami zwolnienia z pewnych świadczeń oraz omamieni historiami, jakoby planowane przez szlachtę powstanie wymierzane było przeciw nim, rozpoczęli bratobójczą rzeź, która do historii przeszła pod nazwą „galicyjskiej rabacji” lub „rzezi tarnowskiej”.

  W czasie trwania rabacji, chłopi plądrowali dwory, ziemiańskie dobra, mordowali, gwałcili. Na ziemian i szlachtę padł strach porównywalny pewnie ze strachem, jaki ponad pół wieku później odczuwali przed bolszewikami. Z tą różnicą, że atakujący ich chłopi byli ich rodakami, współwyznawcami oraz ludźmi ciemiężonymi często przez tych samych zaborców. To właśnie czyni historię z 1846 jeszcze tragiczniejszą...
  odkrywcy.pl/kat,111412,title,Za-martwego-szlachcica-oplata-byla-dwukrotnie-wyzsza-niz-za-rannego,wid,13558618,wiadomosc.html?smg4sticaid=6f1c6

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 5 razy 5

  Wszystko jest chore,gdzie jest lekarz?!

 • zibi2050

  Oceniono 4 razy 4

  Kiedy wreszcie ten polski ludek przejrzy na oczy , ile jeszcze krzywd musi znieść , aby wreszcie pogonil całe to szemrane towarzystwo (i tych z lewa i z prawa) w jasną cholerę. ?

 • milorex10

  Oceniono 10 razy 10

  PSL i cała wieś pasożytują na pozostałej części społeczeństwa. PSL ciągnie z państwowych firm i firm zależnych od samorządów olbrzymie pieniądze. Wsi funduje się za darmo renty, emerytury i opiekę zdrowotną. Dodatkowo mają za friko dopłaty z Unii i krajowego budżetu do produkcji rolnej. Ktoś im to wszystko funduje. Jeśli się to nie zmieni i wieś dalej będzie na garnuszku pozostałej części społeczeństwa, to zbankrutujemy. Sam KRUS kosztuje społeczeństwo 10 mld zł rocznie. Kto na to wyrobi. Trzeba oderwać tę pijawkę od pieniędzy z krajowego budżetu.

 • mariatg8

  Oceniono 3 razy 3

  Zostawcie PO/PSL w spokoju . Jak widać , nie ma siły , żeby oderwać im d.py od foteli a złodziei POsłać tam , gdzie siedzą ich koledzy .

 • eurotruppo

  Oceniono 5 razy 5

  sPOrtowcy wiejcy na start ,taka audycja radiowa byla 45 lat temu w radio o 6 rano,traz dobiegli do mety cwoki!!

 • kuma1

  Oceniono 1 raz 1

  Jak tytuł mówi zarobiła.Koniec kropka.

 • ed-59

  Oceniono 10 razy 6

  Takie rzeczy mogą być tolerowane tylko rządzonej przez Tuska Partii Oszustów tam nikt nie interesuje się losem Polaków tylko zajęci są złodziejstwem i kombinowanie na jak więcej okraść podatników .Gdzie są organy kontrolne i sądy jak za nie zapłacony mandat to zaraz do więzienia. A złodzieje z rządzącej koalicji żadnych kar nie ponoszą Wyborcza wszędzie szuka przekrętów tylko nie u Tuska i w Partii Oszustów

 • prof.miauczur

  Oceniono 7 razy 5

  No i uczcie się młodzi!!!
  Jak się chce to można.
  Też ma na imię Michał. To szczęśliwe imię :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje