"Rz": ABW ostrzegała Tuska przed Amber Gold już w maju. Jest notatka

04.09.2012 07:26
Donald Tusk

Donald Tusk (Fot. Stefan Romanik / Agencja Gazeta)

ABW w maju ostrzegała Donalda Tuska przed Amber Gold, podczas gdy premier jeszcze w sierpniu zapewniał, że nie miał tych informacji - podaje "Rzeczpospolita". 14 sierpnia szef rządu utrzymywał, że ani służby, ani prokuratura nie informowały o przestępczej działalności spółek Marcina P.
Premier mijał się z prawdą, kiedy w sierpniu zapewniał, że ostrzegając Michała Tuska w czerwcu przed OLT Express, nie miał informacji ze służb o przestępczej działalności Marcina P. - podaje dzisiejsza "Rz". Pytany 14 sierpnia szef rządu, czy rozmawiając z synem, dysponował informacjami ABW, oburzył się.

- Sugestia, że mogłem mieć tajne dane i uprzedzałem syna, jest, delikatnie mówiąc, niemądra, a nawet nieprzyzwoita - mówił. Zapewniał również, że ani służby, ani prokuratura do dnia konferencji nie informowały o nieprawidłowościach w spółkach Marcina P, a on sam opierał się wyłącznie na doniesieniach prasowych.

Jak zaznaczył w rozmowie z portalem Gazeta.pl rzecznik ABW Maciej Karczyński, Agencja nie komentuje sprawy.Graś: Notatka wpłynęła do nas 24 maja

Informacje o notatce ABW, jak podaje "Rz", potwierdził rzecznik rządu Paweł Graś, który przyznał, że takie pismo wpłynęło 24 maja. Jego szczegółów rzecznik jednak nie ujawnił, zasłaniając się tajemnicą państwową. O notatce w ostatni czwartek w Sejmie wspominał za to szef MSW Jacek Cichocki.

- Premier oczywiście może twierdzić, że notatki ABW nie czytał. Jednak nie wiadomo, co byłoby wówczas bardziej niepokojące. Fakt, że szef rządu mija się z prawdą, czy też że nie interesuje się ważnymi z punktu widzenia państwa sprawami - powiedział "Rz" prof. Antoni Kamiński, ekspert ds. korupcji.Zobacz także
Komentarze (385)
Zaloguj się
 • staryapacz

  0

  Z ludzi władza i Gazeta nie mogą się śmiać , bo rezultaty mamy teraz .A tak było przy krzyżu smoleńskim i przy aferze AG i innych okazjach. Nawet naiwniaków i krzykaczy trzeba umieć obsłużyć, od tego jest władza

 • staryapacz

  0

  Premier czy prezydent miasta ma czytać każde pismo???Ratunku

 • fordysta

  Oceniono 1 raz 1

  Wiedział. I obściskiwał sie na Arenie z wysokimi urzędnikami (sędziami, prokuratorami) , którzy umarzali sprawy Marcina Plichty, który to zatrudniał Józefa Bąka.

 • kancelaria.chance

  0

  Informujemy że osoby chcące odzyskać pieniądze od firmy Amber Gold na drodze sądowej mogą się zgłaszać pod nr 53 632 85 72.

 • zelenyles

  Oceniono 4 razy 2

  Jeżeli wiedział i nic nie zrobił to po nim.

 • razb1947

  Oceniono 9 razy 3

  Wilcze oczy zamieszany w sprawie Amber Gold i jego synek-szydło z worka zawsze wyjdzie.

 • abhaod

  Oceniono 9 razy 3

  Herr THUSKE ma problem...
  www.tv.rp.pl/artykul/10,930325-Komorowski--Przyczyny-kryzysu-ekonomicznego-to-pycha--chciwosc-i-nieumiarkowanie.html

 • wojtusz

  Oceniono 14 razy -6

  Może i nie czytał każdej tam notatki. W końcu nie każdy premier ustala ze służbami, czy i jakie
  kajdanki założyć zatrzymanemu(nej). Miał ew. wygłosić w TV expose na temat: Nie lokuj obywatelu
  prywatnych środków w prywatnych (choć podejrzanych) przedsięwzięciach?

 • tychik1

  Oceniono 12 razy 6

  Prawda w wilcze oczy !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje