"Rz": ABW ostrzegała Tuska przed Amber Gold już w maju. Jest notatka

Donald Tusk

Donald Tusk (Fot. Stefan Romanik / Agencja Gazeta)

ABW w maju ostrzegała Donalda Tuska przed Amber Gold, podczas gdy premier jeszcze w sierpniu zapewniał, że nie miał tych informacji - podaje "Rzeczpospolita". 14 sierpnia szef rządu utrzymywał, że ani służby, ani prokuratura nie informowały o przestępczej działalności spółek Marcina P.
Premier mijał się z prawdą, kiedy w sierpniu zapewniał, że ostrzegając Michała Tuska w czerwcu przed OLT Express, nie miał informacji ze służb o przestępczej działalności Marcina P. - podaje dzisiejsza "Rz". Pytany 14 sierpnia szef rządu, czy rozmawiając z synem, dysponował informacjami ABW, oburzył się.

- Sugestia, że mogłem mieć tajne dane i uprzedzałem syna, jest, delikatnie mówiąc, niemądra, a nawet nieprzyzwoita - mówił. Zapewniał również, że ani służby, ani prokuratura do dnia konferencji nie informowały o nieprawidłowościach w spółkach Marcina P, a on sam opierał się wyłącznie na doniesieniach prasowych.

Jak zaznaczył w rozmowie z portalem Gazeta.pl rzecznik ABW Maciej Karczyński, Agencja nie komentuje sprawy.Graś: Notatka wpłynęła do nas 24 maja

Informacje o notatce ABW, jak podaje "Rz", potwierdził rzecznik rządu Paweł Graś, który przyznał, że takie pismo wpłynęło 24 maja. Jego szczegółów rzecznik jednak nie ujawnił, zasłaniając się tajemnicą państwową. O notatce w ostatni czwartek w Sejmie wspominał za to szef MSW Jacek Cichocki.

- Premier oczywiście może twierdzić, że notatki ABW nie czytał. Jednak nie wiadomo, co byłoby wówczas bardziej niepokojące. Fakt, że szef rządu mija się z prawdą, czy też że nie interesuje się ważnymi z punktu widzenia państwa sprawami - powiedział "Rz" prof. Antoni Kamiński, ekspert ds. korupcji.Zobacz także
Komentarze (385)
"Rz": ABW ostrzegała Tuska przed Amber Gold już w maju. Jest notatka
Zaloguj się
 • prof.miauczur

  Oceniono 78 razy 66

  Pan Premier większości informacji dowiaduje się z mediów, czy to Amber Gold, czy to traktat lizboński, czy to ACTA. Taki medialny premier :)

 • gazeta240

  Oceniono 91 razy 65

  Bardzo długo zajęło GW przetrawienie tej wiadomości i podzielenie się nią z czytelnikami. To chyba jest na tyle ważna wiadomość, że powinno się ją przekazać jak najszybciej. Ta wiadomość pomaga zrozumieć dlaczego nie będzie komisji śledczej w sprawie AG - ze względu na Donalda T.

 • totylkoja000

  Oceniono 92 razy 60

  W normalnym kraju skompromitowany, kłamiący PREMIER podałby się do dymisji, a u nas broni swego synalka i łże jak świnia i co??? I nic. HONOR to obce słowo dla TUSKA i naszych plugawych polityków z każdej opcji. DZIKI KRAJ - Mira Drzewieckiego, Chlebowskiego, Schetyny I Tusków

 • dziadekjam

  Oceniono 61 razy 49

  Oczekiwanie prawdy w wypowiedziach polityków jest równie naiwne jak szukanie dziewicy w burdelu.

 • a-z2005

  Oceniono 49 razy 39

  Za aferą AG stoi były współpracownik służb specjalnych PRL Mariusz Olech, który współfinansował swego czasu Kongres Liberalno -Demokratyczny i do dziś jest zaprzyjaźniony z wywodzącymi się z Gdańska politykami Platformy Obywatelskiej.
  Żeby było śmieszniej za komuny też zajmował się handlem złotem. a to w celu pozyskania środków na operacje służb PRL na Zachodzie.

 • robi_99

  Oceniono 49 razy 37

  nowy standard w RP " łże jak Tusk " .

 • jurek42

  Oceniono 40 razy 32

  czegoś tutaj nie rozumiem, ABW ostrzegała pana Tuska a naród dalej wpłacał pieniądze na mafię gdańską ..... kto obroni naród przed oszustami ?

 • lava71

  Oceniono 37 razy 31

  Dobrze, że nie powołano komisji. Łajno przyschnie, kolegów poprzesuwa się pomiędzy stanowiskami i będzie można kręcić następne lody.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje