Palikot u Lisa odpowiada Ziobrze: Rezygnuję z immunitetu

Program Tomasza Lisa

Program Tomasza Lisa (Fot. TVP)

- Chętnie sam zrezygnuję z immunitetu. Nie będę musiał fatygować pani marszałek Kopacz - zapowiedział w programie Tomasza Lisa Janusz Palikot. Szef SP Zbigniew Ziobro chce uchylenia immunitetu Palikotowi. Złożył w sądzie wniosek przeciwko liderowi RP, któremu zarzuca pomówienie.
Miało do niego dojść 20 czerwca 2011 roku w "Kropce nad i" TVN24. Palikot powiedział wtedy: "Mam nadzieję, że przez tych dwóch panów - Kaczyńskiego i Ziobrę - już żaden człowiek w Polsce nie będzie zabity". Rozmowa dotyczyła samobójczej śmierci b. posłanki SLD Barbary Blidy.

Obecny wczoraj w studiu TVP2 Zbigniew Ziobro przyjął deklarację o zrzeczeniu się immunitetu przez Palikota ze "zrozumieniem i satysfakcją". - Mam nadzieję, że pan poseł nie zmieni zdania - powiedział.

"Wiele ludzi jest poturbowanych na całe życie"

Politycy mieli okazję porozmawiać ze sobą po raz pierwszy. Nie była to łatwa rozmowa. - To są szokujące konsekwencje pana postępowania. Wiele ludzi jest poturbowanych na całe życie. (...) Pan skrzywdził tak wielu ludzi i pan chce dzisiaj atakować mnie, który mu to wypomina. To pokazuje świat hipokryzji, w którym pan funkcjonuje - zaatakował Palikot.

Polityk bronił się, że jego słowa "to cytat z samego Ziobry, rodzaj ironii ku przestrodze, a nie dosłowne twierdzenie". - Chcę doprowadzić do absurdu jego własne słowa i pokazać, jak mogą one zwrócić się przeciwko jemu samemu. Zamiast tego jest wyrok do sądu - powiedział w TVP2 Palikot.

- Pan poseł Palikot, mówiąc o pozbawieniu życia, ma na myśli swoją działalność, w której promuje narkotyki, pewien sposób życia, który prowadzi młodych ludzi na manowce, do śmierci, do grobu - odpowiedział na to Ziobro.

Ziobro złożył wniosek

Wczoraj rzecznik klubu SP Patryk Jaki poinformował, że Ziobro skierował do marszałek Sejmu Ewy Kopacz wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie Palikota do odpowiedzialności karnej. Napisano w nim, że szef RP publicznie pomówił Ziobrę 20 czerwca 2011 roku w "Kropce nad i" TVN24.

Szef Ruchu, pytany wówczas, "czy podpisałby się pod słowami Kazimierza Kutza, że Kaczyński razem z Ziobrą zabili niewinną kobietę", miał odpowiedzieć: "Tak i powiem, że mam nadzieję, że przez tych dwóch panów - Kaczyńskiego i Ziobrę - już żaden człowiek w Polsce nie będzie zabity". Rozmowa dotyczyła samobójczej śmierci b. posłanki SLD Barbary Blidy.

We wniosku przywołano także następne słowa Palikota: "Wracając do wątku o tej odpowiedzialności za śmierć niewinnej kobiety, bardzo współczuję teraz tej nowej mamie, tej żonie Ziobry, temu dziecku, które się urodzi... no przecież jak można żyć przez całe życie z piętnem ojca, które ma ręce wymaczane w krwi".

Palikot: To cytat z Ziobry

Po wygranych przez PiS w 2005 r. wyborach Ziobro został ministrem sprawiedliwości. Sławna stała się jego wypowiedź po zatrzymaniu szefa kliniki kardiochirurgii szpitala MSWiA. O Mirosławie G. Ziobro powiedział wtedy: "Już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie". Lekarz wygrał z nim proces cywilny i polityk PiS musiał przeprosić za swoje słowa.

We wniosku Ziobry czytamy, że słowa Palikota mogły go "poniżyć w opinii publicznej oraz narazić na utratę zaufania potrzebnego do sprawowania funkcji publicznej". Szef SP w czerwcu tego roku złożył do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieście prywatny akt oskarżenia przeciwko Palikotowi - napisano we wniosku.

Biuro Prasowe Kancelarii Sejmu poinformowało, że pismo Ziobry ws. wyrażenia zgody na pociągnięcie Palikota do odpowiedzialności karnej wpłynęło do kancelarii 31 lipca i zostało skierowane do komisji regulaminowej i spraw poselskich.

Zobacz także
 • Lech Wałęsa Wałęsa o Kaczyńskim: Nie ufam ludziom, którzy nigdy nie pracowali, nie musieli rano wstawać
 • Drobne cwaniaczki
 • Janusz Palikot Palikot: Ziobro pod Trybunał
Komentarze (271)
Palikot u Lisa odpowiada Ziobrze: Rezygnuję z immunitetu
Zaloguj się
 • nie-tak

  Oceniono 85 razy 81

  Palikot powiedział prawdę, zwalczył Ziobrę jego własnymi słowami jakie wypowiedział sam Ziobro publicznie przed milionowa publicznością na konferencji prasowej. Te konferencje do dziś bardzo dokładnie pamiętam.

 • orion57

  Oceniono 85 razy 73

  Panie Ziobro czy Pan sądzi,że Polacy cierpią na amnezję? Pamiętamy co Pan mówił i robił.

 • skandynawek

  Oceniono 68 razy 64

  Czy ktos wie dlaczego Z. Ziobro czekal rok i na zlozenie wniosku do sadu. Czyzby jakies wybory sie zblizaly i trzeba przypomniec Polakom o sobie?

 • dzakarta

  Oceniono 66 razy 54

  Z. to nie zero! TO ZERO BEWZGLĘDNE !

 • 5m00tny

  Oceniono 50 razy 50

  Co takiego chciał ukryć Ziobro skoro zniszczył swojego służbowego laptopa tak że nie dało się z niego odzyskać danych? Z aparatów w feralnym Tupolewie udało się odzyskać z zdjęcia a laptop Ziobry tak skutecznie "wpadł" do wanny że informatycy nic nie mogli poradzić? Ziobro ma coś na sumieniu i dlatego zniszczył komputer!

 • munkela

  Oceniono 57 razy 45

  Co robil Ziobro przez 14 miesiecy? Przez 14 miesiecy wypowiedz Palikota nie byla dla niego wazna?

  A moze powodem jest to, ze grunt pali mu sie pod nogami?

  Ziobro byl MINISTREM SPRAWIEDLIWOSCI i PROKURATOREM GENERALNYM od 31 pazdziernika 2005 do 16 listopada 2007.

  W tym czasie niejaki , znany nam wszystkim dzisiaj, Marcin Plichta :

  W listopadzie 2005 r. dostal wyrok 1 roku W ZAWIESZENIU na 3 lata i 700 zl grzywny od sadu Gdansk-Polnoc .

  W roku 2006 od sadu w Tczewie , Plichta dostal 1/2 roku , znowu W ZAWIESZENIU.

  W pazdzierniku, roku 2007, Plichta otrzymal wyrok dwoch lat W ZAWIESZENIU NA CZTERY LATA za wyłudzenie, w pazdzierniku 2005 roku dwoch kredytow na sume 30 tys. zlotych.

  Tak wiec Plichta rozpoczynal swoja watpliwa "kariere" i otrzymawal pierwsze WYROKI W ZAWIESZENIU
  za rzadow PiS-u i pod jakze czujnym okiem ministra sprawiedliwosci/ prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry.

 • 3-kuleczka

  Oceniono 54 razy 44

  ziobro, weż sie za uczciwą pracę a nie włócz ludzi po sądach
  co z tego ze masz gładka gadkę? to cecha wrodzona a nie nabyta
  budzisz obrzydzenie jak twój kolega duda

 • maks1956

  Oceniono 48 razy 42

  a te osoby co zmarły nie doczekały się przeszczepu serca nerki czy wątroby kiedy właśnie przez takie słowa jakie Ziobro wygłosił kiedy transplantologia padła bo lekarze ze strachu nie chcieli i bali się przeprowadzać te przeszczepy które ratują ludzkie życie to teraz rodziny zmarłych powinni oskarżyć Ziobrę za te słowa które przyczyniły się do ich śmierci

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje