Palikot u Lisa odpowiada Ziobrze: Rezygnuję z immunitetu

03.09.2012 22:46
Program Tomasza Lisa

Program Tomasza Lisa (Fot. TVP)

- Chętnie sam zrezygnuję z immunitetu. Nie będę musiał fatygować pani marszałek Kopacz - zapowiedział w programie Tomasza Lisa Janusz Palikot. Szef SP Zbigniew Ziobro chce uchylenia immunitetu Palikotowi. Złożył w sądzie wniosek przeciwko liderowi RP, któremu zarzuca pomówienie.
Miało do niego dojść 20 czerwca 2011 roku w "Kropce nad i" TVN24. Palikot powiedział wtedy: "Mam nadzieję, że przez tych dwóch panów - Kaczyńskiego i Ziobrę - już żaden człowiek w Polsce nie będzie zabity". Rozmowa dotyczyła samobójczej śmierci b. posłanki SLD Barbary Blidy.

Obecny wczoraj w studiu TVP2 Zbigniew Ziobro przyjął deklarację o zrzeczeniu się immunitetu przez Palikota ze "zrozumieniem i satysfakcją". - Mam nadzieję, że pan poseł nie zmieni zdania - powiedział.

"Wiele ludzi jest poturbowanych na całe życie"

Politycy mieli okazję porozmawiać ze sobą po raz pierwszy. Nie była to łatwa rozmowa. - To są szokujące konsekwencje pana postępowania. Wiele ludzi jest poturbowanych na całe życie. (...) Pan skrzywdził tak wielu ludzi i pan chce dzisiaj atakować mnie, który mu to wypomina. To pokazuje świat hipokryzji, w którym pan funkcjonuje - zaatakował Palikot.

Polityk bronił się, że jego słowa "to cytat z samego Ziobry, rodzaj ironii ku przestrodze, a nie dosłowne twierdzenie". - Chcę doprowadzić do absurdu jego własne słowa i pokazać, jak mogą one zwrócić się przeciwko jemu samemu. Zamiast tego jest wyrok do sądu - powiedział w TVP2 Palikot.

- Pan poseł Palikot, mówiąc o pozbawieniu życia, ma na myśli swoją działalność, w której promuje narkotyki, pewien sposób życia, który prowadzi młodych ludzi na manowce, do śmierci, do grobu - odpowiedział na to Ziobro.

Ziobro złożył wniosek

Wczoraj rzecznik klubu SP Patryk Jaki poinformował, że Ziobro skierował do marszałek Sejmu Ewy Kopacz wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie Palikota do odpowiedzialności karnej. Napisano w nim, że szef RP publicznie pomówił Ziobrę 20 czerwca 2011 roku w "Kropce nad i" TVN24.

Szef Ruchu, pytany wówczas, "czy podpisałby się pod słowami Kazimierza Kutza, że Kaczyński razem z Ziobrą zabili niewinną kobietę", miał odpowiedzieć: "Tak i powiem, że mam nadzieję, że przez tych dwóch panów - Kaczyńskiego i Ziobrę - już żaden człowiek w Polsce nie będzie zabity". Rozmowa dotyczyła samobójczej śmierci b. posłanki SLD Barbary Blidy.

We wniosku przywołano także następne słowa Palikota: "Wracając do wątku o tej odpowiedzialności za śmierć niewinnej kobiety, bardzo współczuję teraz tej nowej mamie, tej żonie Ziobry, temu dziecku, które się urodzi... no przecież jak można żyć przez całe życie z piętnem ojca, które ma ręce wymaczane w krwi".

Palikot: To cytat z Ziobry

Po wygranych przez PiS w 2005 r. wyborach Ziobro został ministrem sprawiedliwości. Sławna stała się jego wypowiedź po zatrzymaniu szefa kliniki kardiochirurgii szpitala MSWiA. O Mirosławie G. Ziobro powiedział wtedy: "Już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie". Lekarz wygrał z nim proces cywilny i polityk PiS musiał przeprosić za swoje słowa.

We wniosku Ziobry czytamy, że słowa Palikota mogły go "poniżyć w opinii publicznej oraz narazić na utratę zaufania potrzebnego do sprawowania funkcji publicznej". Szef SP w czerwcu tego roku złożył do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieście prywatny akt oskarżenia przeciwko Palikotowi - napisano we wniosku.

Biuro Prasowe Kancelarii Sejmu poinformowało, że pismo Ziobry ws. wyrażenia zgody na pociągnięcie Palikota do odpowiedzialności karnej wpłynęło do kancelarii 31 lipca i zostało skierowane do komisji regulaminowej i spraw poselskich.

Zobacz także
Komentarze (271)
Zaloguj się
 • morane

  0

  "narazić na utratę zaufania potrzebnego do sprawowania funkcji publicznej"

  Panie Ziobro - zaufania to pan nie ma, miał pan kredyt na początku ale szybko pan wyczerpał, więc skoro wg pana jest to niezbędne do sprawowania funkcji publicznej to proszę zrezygnować z jej sprawowania.

 • politol59

  Oceniono 2 razy 0

  Honorowo Panie Pośle Palikot.

 • pw2221

  Oceniono 5 razy -3

  he he lis palikot i ziobro na dokładkę... nie moje małpy nie mój cyrk ...spadać na drzewo

 • gkur

  Oceniono 5 razy 1

  Ziobro chce złożyć pozew przeciwko Ziobrze o pomówienie. Jeśli dobrze rozumiem, to Ziobro chce wykorzystać do walki z Palikotem art. 212 Kodeksu Karnego. Tu wychodzi cała hipokryzja tzw. polskiej prawicy. Otóż ta cała polska prawica walczy o wykreślenie artykułu o pomówieniu z Kodeksu Karnego, który traktuje pomówienie jak przestępstwo ze wszystkimi jego konsekwencjami (warto o tym przeczytać). Jeśli polityk PiS-owy lub okołopisowy jest ciągany po sądach za przestępstwo pomówienia, to robi się wielki raban, że to walka z demokracją, wolnością słowa, a nawet patriotyzmem, zaś sądy orzekające w takich sprawach posądza się o to, że chodzą na pasku władzy i godzą w wolności obywatelskie (pamięta ktoś ostatnie procesy wielkiego wieszcza prawicy, Rymkiewicza). Jeśli te same instrumenty prawne wykorzystywane są przez ludzi prawicy, to wszystko jest OK. A na marginesie, ten pan dla mnie to ZERO.

 • waszka893

  Oceniono 7 razy 1

  dziwię się że Palikot wystąpił w tym tępym "programie" lisa

 • cwks5

  Oceniono 21 razy 3

  Panie Palikot! Jedyna w panu nadzieja, wszak ONI WSZYSCY JUZ BYLI. Czym skończyła sie ich dzialalnosc widać dzisiaj:
  - skłócone społec zeństwo, na granicy wojny domowej
  - ukraść co sie da: PO,PiS,PSL,SLD formę kradzieży i stosowną "Ustawę" - sie wymyśli
  - roztrwaniać pieniądze podatników w sposób lekki , łatwy i przyjemny np. IPN,Fundacje wszelkiego autoramentu /wszak to forsa podatników/wydatki na biurokrację - urzędasów coraz więcej a każdy mądrzejszy od nas,kancelarie Prezydenata,Premiera, Senat.
  Jak sie patrzy na ten nasz Kraj i jego zarządzanie to nic - ZABIC SIE JENO.
  Dlatego w Panu Panie Palikot jedyna nadzieja.

 • 2-julita

  Oceniono 11 razy 1

  kiedy ten prymitywny program zdejmą z anteny ??????????????????????
  dziwią się ze ludzie nie płacą abonamentu - ZA CO ???????????????????????
  mniejsze pensje dla tych dziennikarzynów to poprawi finanse TVP

 • klara551

  Oceniono 24 razy 16

  Mogły poniżyć? Panie Ziobro poniżej opinii o panu już nic nie ma. Pan jest znany tylko z ilości i długości procesów sądowych z pańskiego pozwu.Ilość spraw sądowych z pana powództwa nie jest miarą szacunku czy poważania pana. To jest raczej powód do śmiechu z pana.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 24 razy 16

  Kiedyś zastanawiałam się, dlaczego ludzie o podobnych psychopatycznych wizjach,przyciagają się. Teraz już zrozumiałam...psychika mocniejsza.Jarosław i Zbigniew zero,to jak blizniaczy psychopaci,ulepieni z tej samej gliny. Tropić,ganić,ale swoje psychopatie,przerabiać na WIELKIE RACJE!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje