'Pomysł prezesa PiS to katastrofa finansów po 2020'

04.09.2012 06:00
Jarosław Kaczyński rozpoczyna jesienną ofensywę swojej partii

Jarosław Kaczyński rozpoczyna jesienną ofensywę swojej partii (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Wśród pomysłów Jarosława Kaczyńskiego nie ma ani jednego, który uwzględniałby sytuację gospodarczą świata i Europy oraz jej wpływ na Polskę - tak o ostatnich propozycjach gospodarczych PiS pisze w "Gazecie Wyborczej" Witold Gadomski.
Milion nowych miejsc pracy i religia w pełnym wymiarze - propozycje PiS na 10 lat

- Pomysłem nie tylko księżycowym, ale wręcz nieodpowiedzialnym jest zapowiedź obniżenia wieku emerytalnego i podniesienia najniższych emerytur poprzez zaniechanie ich opodatkowania. W dodatku wycofanie się z podniesienia wieku emerytalnego natychmiast zostałoby "docenione" przez rynki finansowe, które zażądałyby wyższych odsetek od pożyczek dla polskiego rządu - tłumaczy Gadomski.

- Ekonomiczni eksperci PiS nie pokazali nawet najbardziej prostego kosztorysu tych pomysłów. Partia ta, zamiast zacierać ręce, że ktoś za nią wyjął kasztany z ognia (konkretnie Platforma Obywatelska), proponuje katastrofalne rozwiązanie. Wycofanie się z podniesienia wieku emerytalnego oznaczałoby katastrofę finansów publicznych po roku 2020. Kaczyński nie będzie już wówczas czynnym politykiem, ale jego następcy borykaliby się z tym problemem. (...)Tak jakby szef PiS mówił: światowy kryzys to zmartwienie rządu. Ja mam dla Polaków same słodycze. Taką postawę może prezentować tylko polityk, który nie wierzy w to, że kiedykolwiek będzie miał realną władzę - pisze Witold Gadomski. Więcej w jego komentarzu w "Gazecie Wyborczej".Tusk: Wolę Kaczyńskiego, który bawi się kalkulatorem niż zapałkami

Zobacz także
Komentarze (282)
Zaloguj się
 • fordysta

  Oceniono 12 razy 0

  Katastrofę to zafundował nam TUSK z ferajną. I JEST.
  A od koncepcji Kaczyńskiego odczepcie się. Jest lepsza niż to PO-wskie złodziejstwo na światową skalę.

 • mariolablondi

  Oceniono 10 razy 0

  Kochane lemingi obudźcie sie ze snu ,i spójrzcie w jak rozpaczliwej sytuacji znajduje sie nasz kraj !
  Bilionowe zadłużenia ,zniszczony przemysł ,zniszczona drobna przedsiębiorczość ,wojsko ,służba zdrowia ,kopalnie , rolnictwo ,miliony emigrują za chlebem ,a szkoły produkują tylko głupich lemingów wychwalających pod niebiosa rządzącą nami żydowską mafie mającą korzenie w stalinowskich szeregach politruków.
  To nie jest zły sen ,to jawa. Ludzie , obudźcie się !

 • setneiro

  Oceniono 15 razy 5

  kolejny raz PiS się skompromitowało(!).BRAWO!BRAWO,panie Jarosławie!(komuna jednak potrafi uzależnić)

 • szarak1111

  Oceniono 12 razy 4

  Działania na korzyść ludzi spowodują krach, ale już rozdmuchana biurokracja, finansowanie kleru to juz nie - to jest bardzo prorozwojowe, k...a mać

  Keynes się w grobie przewraca, gdy się wypowiadają ekonomiści od ud.piania społeczeństwa, których 20-letnie rządy umożliwiły rozwarstwienie społeczne.
  To Keynes wyprowadził USA z Wielkiego Kryzysu i jego polityka ekonomiczna uczyniła z Europy Zachodniej kraje dobrobytu - a jest ona prosta - trzeba godnie zapłacić ludziom, jeśli nie ma pracy, to stworzyć roboty publiczne, bo to dolne warstwy społeczne napędzają rynek!

 • atm2011

  Oceniono 28 razy -8

  Zdecydowana większość Polaków to masochiści. Im w kraju jest gorzej to czują się lepiej.
  Komuniści przez ponad 40 lat nie zamieszali im tak w głowach jak obecna ekipa cudaków.
  Dla jaśnie oświeconych POlaków głównym wrogiem jest PIS z Kaczyńskim. Jak długo można wciskać takie głupoty ? Okazuje się że ciągle można i to bardzo długo jeszcze może potrwać. Może głupota to nasza cecha narodowa ?

 • suyi

  Oceniono 22 razy -6

  Kogo reprezentują polscy ekonomiści ??? korporacje i banki, którym kaczor chce dobrać się do d...bo obecnie są nietykalne, a zyski pompują za granicę. Większa katastrofa niż obecny rząd -Polski już nie spotka. Co do tak chętnie cytowanego ekonomisty-celebryty p. Zubera - to tyle razy już się mylił...że akurat jego wypowiedzi traktuję z przymrużeniem oka.

 • kuma1

  Oceniono 13 razy 3

  Przecież pan K prowadzi świętą wojnę z III RP i osobiście odpowiedzialnym za jej powstanie Prezydentem Wałęsą więc jak to na wojnie nie ważne fakty, ważne jest zwyciestwo.Zwycięstwem będzie klęska Polski i nie ważne metody ani ofiary .!

 • premierowicz

  Oceniono 14 razy 2

  Kaczyński proponuje zrównoważony budżet czyli nie będzie jak za Tuska kolejnego zaciąganai pożyczek a tym samym odsetki nie mają znaczenia (Rostkowskiego to się nie zmieści w głowie) .

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 16 razy 2

  A w kiedy ten debil pisuarowski powiedział coś mądrego,ja nie pamiętam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje