Giertych pozywa "Fakt" w imieniu Michała Tuska

03.09.2012 16:57
Michał Tusk, Roman Giertych

Michał Tusk, Roman Giertych (Fot. AG)

Roman Giertych złożył w imieniu Michała Tuska pozew przeciwko gazecie "Fakt" i wnioski ugodowe wobec "Super Expressu" i tygodnika "Wprost". - Od "Faktu" domagamy się przeprosin na różnych portalach i na pierwszej stronie - mówił dla portalu Gazeta.pl Roman Giertych.
- Chodzi przede wszystkim o próbę przedstawienia całej afery Amber Gold jako rzekomo afery Michała Tuska, gdy tymczasem jest to młody człowiek, który jest ofiarą Marcina P., a nie żadnym współwinowajcą - mówił dla portalu Gazeta.pl Roman Giertych. Dodaje, że "niektóre media posuwały się do takich stwierdzeń, jakoby Michałowi Tuskowi groziła kara 10 lat pozbawienia wolności i inne insynuacje naruszające dobra osobiste".

- Domagamy się usunięcia skutków naruszeń tych dóbr osobistych poprzez złożenie odpowiednich oświadczeń, przede wszystkich przez Ringier Axel Springer - mówił Giertych.

Od "Faktu" domaga się przeprosin na różnych portalach i na pierwszej stronie gazety. Jeżeli chodzi o "Super Express" i "Wprost" Giertych wystąpił o ugodowe rozwiązanie sporu przed sądem.

Słowa Romana Giertycha na Twitterze skomentował już ze zdziwieniem reporter tygodnika "Wprost" Michał Majewski:To już kolejny raz były wicepremier Roman Giertych przygotowuje pozew w imieniu osób związanych z PO. W lutym, gdy Radosław Sikorski zapowiadał pozwanie do sądu gazet, które opisały jego rzekomy konflikt z Władysławem Bartoszewskim, reprezentować miał go właśnie Roman Giertych.

Zobacz także
Komentarze (512)
Zaloguj się
 • ewa543210

  Oceniono 10 razy 8

  nie dosyć, że debil to teraz robią z niego ofiarę

 • wildwolf

  Oceniono 18 razy 8

  Giertych Ty obłudniku.

 • kuma1

  Oceniono 12 razy 2

  Życzymy aby cwaniakom żerującym na obywatelach utarto bezczelne zwyczaje pisowskich kundli.

 • alien0

  Oceniono 33 razy -1

  Niedługo cały naród się otrząśnie i pozwie Tusków :)

 • peidos

  Oceniono 12 razy 2

  Kogo to obchodzi, ludzie maja swoj rozum.

 • puch_puch

  Oceniono 22 razy -6

  Siem pracuje to siem ma
  jeden garba drugi adwokata.

  Z garbem ale za to dumny polac
  dume nosi od przedszkola.
  TVN oglada stale w brzuchu ma tylko robale.

  Ale duma go rozpiera, bo to on wybrał premiera.

 • neron43

  Oceniono 16 razy 0

  Giertych to czlowiek bez wstydu i drugi po Naleczu wazeliniarz III RP. Trzeba byc de..lem, zeby nie zauwazyc iz przyjecie do pracy Michalka czy tez rozne sponsoringi to typowa inwestycja w nietykalnosc Marcina lub ludzi, ktorzy za nim stoja. To modelowy przyklad stosunkow spolecznych zywcem wyjetych z biurokracji komunistycznej. Nalezy sie tylko dziwic, ze wiele znaczacych osob z lewej i prawej strony zycia politycznego (w tym rowniez prof.Staniszkis oraz prokuratorzy i sedziowie) usiluja za wszelka cene zaklajstrowac ta gigantyczna afere. Michalek to nie 5-letnie dziecko, czy gimnazjalista. To dorosly syn premiera naszego kraju. Uwazam, ze wszystkie Tuski, Giertychy i Nalecze powinni jak najszybciej zniknac z zycia politycznego Polski.

 • cookies9

  Oceniono 21 razy 3

  I bardzo dobrze.Oby wygrał z tym brukowcem.

 • pucha-tek

  Oceniono 16 razy 6

  Szykuje się nowa koalicja: młodzieżówka PO i stare LPR

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje