Wnuk twórcy Red Bulla aresztowany. Podejrzany o śmiertelne potrącenie policjanta i ucieczkę z miejsca wypadku

Vorayuth Yoovidhya, wnuk Chaleo Yoovidhaya - twórcy Red Bulla

Vorayuth Yoovidhya, wnuk Chaleo Yoovidhaya - twórcy Red Bulla (Fot. AP)

Wnuk Chaleo Yoovidhaya, współtwórcy marki napojów energetycznych Red Bull i jednego z najbogatszych ludzi w Tajlandii, został aresztowany przez policję w Bangkoku. 27-letni Vorayuth Yoovidhaya jest podejrzany o śmiertelne potrącenie tajskiego policjanta swoim ferrari - informuje BBC. Grozi mu do 10 lat więzienia.
Według policji ślad po wycieku benzyny, który był spowodowany uderzeniem samochodu w policjanta patrolującego teren na motorze, prowadziły do rodzinnej posiadłości Yoovidhaya. W trakcie jej przeszukania policja odkryła w garażu ferrari z wgniecionym zderzakiem i maską oraz rozbitą przednią szybą - informuje BBC. Ciało policjanta znaleziono kilkanaście metrów od miejsca wypadku. Według policji Vorayuth Yoovidhaya musiał je tam przenieść.

Początkowo śledztwo prowadziła lokalna policja, ale po tym jak pojawiły się zarzuty o tuszowanie sprawy i typowanie fałszywych sprawców, zostało przejęte przez policję w Bangkoku. Oficer, który prowadził je jako pierwszy, został zawieszony.

- Policjant nie żyje. Nie mogę tego tak zostawić. Nie obchodzi mnie, jak są potężni. Jeśli nie można ukarać rzeczywistego sprawcy, podam się do dymisji - mówił dla agencji AP Comronwit Toopgrajank, szef tajskiej policji. Osobiście brał udział w czynnościach policyjnych w rodzinnym domu Yoovidhaya.

Red Bull wart 5 mld dolarów

Chaleo, założyciel firmy farmaceutycznej TC, opracował przed ponad 30 laty recepturę napoju zwanego Krating Daeng (po tajsku "czerwony bizon"), który zyskał popularność wśród kierowców samochodów ciężarowych i robotników zatrudnionych na nocnej zmianie.

Austriacki przedsiębiorca Dietrich Mateschitz, który nawiązał współpracę z wynalazcą napoju, zawarł z nim umowę w sprawie rozpowszechniania go na całym świecie. Razem utworzyli firmę handlową pod nazwą Red Bull, w której tajlandzki wynalazca napoju miał 51 proc. udziałów, a Austriak - 49 proc.

Według pisma "Forbes" Chaleo dorobił się majątku o wartości 5 mld dolarów.

Zobacz także
 • Policjanci prowadzą czynności na miejscu tragicznego zdarzenia na terenie firmy na Siekierkach Siekierki: Uderzony przez klapę kontenera. Nie żyje
 • Wypadek w Al. Ujazdowskich Kierowca taksówki zajechał mu drogę. Wpadł na drzewo
 • na Kinowej ułamany konar zniszczył fiata pandę Wiatr łamał drzewa: zniszczenia, zatarasowane ulice
Komentarze (17)
Wnuk twórcy Red Bulla aresztowany. Podejrzany o śmiertelne potrącenie policjanta i ucieczkę z miejsca wypadku
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 44 razy 34

  Red Bull dodał mu skrzydeł i to tak bardzo, że zwiał z miejsca wypadku. Ma pecha ten wnusio, że nie mieszka w Polsce, bo w Tajlandii nie znają "Pomroczności jasnej".

 • muciasgracias

  Oceniono 9 razy 7

  A propos: a co z czwartym nieślubnym dzieckiem wujka starszego brata ojca twórcy red bulla?

 • rawahecht

  Oceniono 3 razy 3

  *Muzułmański imam wrobił nieletnią chrześcijankę w bluźnierstwo?*

  Komentarze do tego "njósa" są "niedrożne",
  łot taka to michnikowska wolność słowa .... JTM !!!

 • gokle

  Oceniono 1 raz 1

  Spadkobierca, kruwa, spadkobierca, po polsku mowi sie spadkobierca. Palanty.

 • antekguma1

  0

  Rozjeżdżanie wszystkich i wszystkiego jest u tajlandów postępowaniem tak normalnym, że, aż dziwne, że zajmują się z taka zawziętością rozjechaniem policjanta.

 • yarrrr

  Oceniono 13 razy -1

  Ach ale gawiedź uwielbia historie o bogatych którzy albo coś złego zrobią, albo podwinie im się noga. A prawda jest taka, że uciec z miejsca wypadku mógł też biedny, tylko że nikt by o tym nie usłyszał.

 • holidays_in_cambodia

  Oceniono 12 razy -6

  Wieśmaki były za zimne

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje