Palikot o "exposé" Kaczyńskiego: Podejście z XIX wieku

03.09.2012 09:11
Janusz Palikot

Janusz Palikot (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Beznadziejne, anachroniczne" - tak w Radiu ZET Janusz Palikot skrytykował wczorajsze przemówienie Jarosława Kaczyńskiego. Szef Ruchu Palikota mówił też o aferze Amber Gold. - Pokazała całą indolencję rządu. Tusk miał szansę zostać ojcem narodu, a został tatą narodu - komentował zgryźliwie Palikot.


"Beznadziejnym i anachronicznym" nazwał Palikot wczorajsze "exposé" Jarosława Kaczyńskiego. Jako przykład podał postulowaną przez szefa PiS likwidację gimnazjów.

- Problemem polskiej szkoły jest to, że ona nie uczy znalezienia sobie pracy, funkcjonowania we współczesnym świecie i nie uczy kapitału społecznego, który jest głównym problemem w Polsce. Kaczyński proponuje XIX-wieczne podejście: zwiększymy liczbę godzin historii, religii i języka polskiego, czyli wprowadźmy taki nacjonalny katolicyzm - mówił Janusz Palikot.

Palikot: Rząd Tuska jest zły, powołać rząd fachowców

Palikot zapowiedział, że jego ugrupowanie poprze wniosek o dymisję prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta. - Prokuratura nie była w stanie zająć się Marcinem P. przez całe lata. A prokurator generalny tłumaczy, że to zbieg okoliczności, że Marcina P. aresztowano akurat w dniu debaty w Sejmie - wyjaśniał Palikot. Dodał, że Seremet "skompromitował się już, przyjmując nominację od Lecha Kaczyńskiego".

Ruch Palikota chce współpracować z innymi opozycyjnymi partiami, odwołać rząd Tuska i powołać rząd ekspertów. - Ten rząd jest zły dla Polski, chcę powołać rząd fachowców - mówił Palikot w Radiu ZET. Jak stwierdził, Donald Tusk "miał szansę zostać ojcem narodu, a został tatą narodu i może w tej roli jeszcze funkcjonować, bo szkodzi mniej niż Kaczyński". - Ale Polski nie stać przecież na "mniejszkodzenie" - podkreślił Palikot. Dodał, że nie poparłby na stanowisko premiera Zyty Gilowskiej, bo ta jest związana z PiS, i zaproponował kandydaturę prof. Michała Kleibera.

Zobacz także
Komentarze (112)
Zaloguj się
 • michaelus_maximus

  Oceniono 6 razy 0

  juz dziekujemy temu panu, co udaje, ze jest w opozycji...
  to jest drugi front donalda, co mial zabrac zniesmaczonych platforma i tych, ktorym sld obrzydla. a tak na prawde to dostalo sie do sejmu paru ludzi o ktorych nic nie slychac, oproc biedronia (ktoremu na prawde dobrze idzie) i jakiesj anny, zannej tylkoz tego, ze byla kiedys facetem.
  palikot, znikniesz przy nastepnych wyborach i dobrzeo tym wiesz...

 • zbycholj23

  Oceniono 6 razy -2

  Ciekawe do którego wieku można odnieść występowanie ze świńskim ryjem czy z gumowym penisem?

 • jerjar

  Oceniono 7 razy 1

  Nie tak dawno pan Palikot chciał budować fabryki za państwowe pieniądze i to też jest historia ekonomii. Dokładnie dotycząca lat 1945 - 1989.

 • prezio2

  Oceniono 7 razy -3

  Tu sobie posłuchajcie jak głupie palikocisko nawołuje do wyrzekania się polskości i likwidacji Polski jako państwa.
  www.youtube.com/watch?v=uGpgTVtowkc

 • astrolog-2

  Oceniono 11 razy -1

  Palikot wie , że jako kiepski filozof, nigdzie nie dostanie roboty , sejm jest dla niego eldorado

 • si-si2

  Oceniono 11 razy -1

  Palikot to typowy chłopski filozof...chociaż po KUL-u

 • 2mimoza

  Oceniono 6 razy 2

  Kolejny plebejusz udający inteligenta , za darmo wykształcony przez komunę - do tego w katolickim uniwersytecie..... śmieszny pajac , błazen

 • rita57

  Oceniono 11 razy 3

  POtworek POlityczny się odezwał?:(

 • filthpurger

  Oceniono 9 razy -1

  tak,tak , JK stanowczo nie nowoczesny, XIX wiek, nic w expose na temat trawy, malzenstw homo, i zamykaniu kosciolow....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje