Palikot o "exposé" Kaczyńskiego: Podejście z XIX wieku

Janusz Palikot

Janusz Palikot (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Beznadziejne, anachroniczne? - tak w Radiu ZET Janusz Palikot skrytykował wczorajsze przemówienie Jarosława Kaczyńskiego. Szef Ruchu Palikota mówił też o aferze Amber Gold. - Pokazała całą indolencję rządu. Tusk miał szansę zostać ojcem narodu, a został tatą narodu - komentował zgryźliwie Palikot.


"Beznadziejnym i anachronicznym" nazwał Palikot wczorajsze "exposé" Jarosława Kaczyńskiego. Jako przykład podał postulowaną przez szefa PiS likwidację gimnazjów.

- Problemem polskiej szkoły jest to, że ona nie uczy znalezienia sobie pracy, funkcjonowania we współczesnym świecie i nie uczy kapitału społecznego, który jest głównym problemem w Polsce. Kaczyński proponuje XIX-wieczne podejście: zwiększymy liczbę godzin historii, religii i języka polskiego, czyli wprowadźmy taki nacjonalny katolicyzm - mówił Janusz Palikot.

Palikot: Rząd Tuska jest zły, powołać rząd fachowców

Palikot zapowiedział, że jego ugrupowanie poprze wniosek o dymisję prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta. - Prokuratura nie była w stanie zająć się Marcinem P. przez całe lata. A prokurator generalny tłumaczy, że to zbieg okoliczności, że Marcina P. aresztowano akurat w dniu debaty w Sejmie - wyjaśniał Palikot. Dodał, że Seremet "skompromitował się już, przyjmując nominację od Lecha Kaczyńskiego".

Ruch Palikota chce współpracować z innymi opozycyjnymi partiami, odwołać rząd Tuska i powołać rząd ekspertów. - Ten rząd jest zły dla Polski, chcę powołać rząd fachowców - mówił Palikot w Radiu ZET. Jak stwierdził, Donald Tusk "miał szansę zostać ojcem narodu, a został tatą narodu i może w tej roli jeszcze funkcjonować, bo szkodzi mniej niż Kaczyński". - Ale Polski nie stać przecież na "mniejszkodzenie" - podkreślił Palikot. Dodał, że nie poparłby na stanowisko premiera Zyty Gilowskiej, bo ta jest związana z PiS, i zaproponował kandydaturę prof. Michała Kleibera.

Zobacz także
 • Łukasz Grass i Małgorzata Szybalska Grass do dyrektor z MEN: Co z tymi gimnazjami?
 • Magdalena Środa Środa o polityce edukacyjnej PO-PiS: głupek pozostanie głupkiem
 • Norman Davies Norman Davies: Tusk jest jednym z najbardziej udanych premierów w Unii
Komentarze (112)
Palikot o "exposé" Kaczyńskiego: Podejście z XIX wieku
Zaloguj się
 • vc.0

  Oceniono 27 razy 15

  i bardzo dobrze Palikot ze zostal tata. chron nas Panie Boze przed ojcami narodow. historia zna juz kilku ojcow narodow, zeby nie byc goloslownym... mao, trzech kimow, saddam, ibn laden, jozek stalin, adolf... wymieniac dalej???

 • olekgw

  Oceniono 19 razy 13

  Zamiast merytorycznej dyskusji przez dziennikarzy GW, ekonomistów lub prawników mamy wypowiedzi konkurentów politycznych. Wiadomo że zawsze tacy będą przeciw. W ten sposób można zdyskredytować każdy pomysł i każdą wypowiedź. Chyba że o to chodzi

 • amanasunta

  Oceniono 13 razy 11

  Ha ha ha ,,kaczor'' przemówił .Ha ha ha .Ot i cała ,,merytoryka'' GW-:))))

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 17 razy 11

  gazeta i inne media promują na siłę dwie partię - wmawiając Polakom że nie ma innej alternatywy.
  ,
  ,
  ,
  PIS nie może istnieć bez PO i odwrotnie...
  .
  .
  jedyne wyjście to nie głosować na te partie - nigdy. Każdy lepszy byle ich tylko odsunąć od władzy, bo są dokładnie tacy sami.

 • e-komentarz

  Oceniono 11 razy 9

  Nazwali tę pogadankę "expose" - bo to jest POZA kogoś EX.
  I to z dnia na dzień coraz bardziej EX...
  W odróżnieniu od premiera który wygłasza "exposé" (przez "é")
  pl.wikipedia.org/wiki/Expos%C3%A9

 • olewus.1

  Oceniono 12 razy 8

  Znalezione...

  "

  artefakt-13
  wczoraj

  Oceniono 45 razy 41

  .. trzeba docenić fakt, że opatrzność, stwarzając prezesa PIS, takim, jakim jest, uchroniła nas tam samym, od jego potomków, to serio mówiąc, jest sprawa ważka. No , bo można sobie wyobrazić, jak by się pan J.K. "puszył, mogąc o sobie, mówić: "Ja ojciec"...... dzieci, uchroniłem Polskę od niżu demograficznego!~!! A, po nadto, gdyby... jego dzieciska, odziedziczyły, po tatusiu urodę i talenta, kilka pokoleń Polaków, miałoby przez lat dziesiątki, taki spektakl polityczny, którego my teraz doświadczamy. Dlatego jest za co, opatrzności dziękować!! Nieprawdaż?? "

 • hans_close

  Oceniono 14 razy 8

  Szanuję Żydów z Izraela, którzy nie wyparli się kultury własnych przodków, osiągnięć naszej Zachodniej Cywilizacji i od ponad pół wieku dzielnie bronią swojego nowoczesnego państewka gdzieś na dzikich pustyniach fanatycznego Bliskiego Wschodu. Takim Żydom należny się szacunek i wsparcie.

  Szanuję Żydów takich jak Arkady Fiedler, którzy nie wyparli się kultury własnych przodków, szanowali naszą kulturę i nasz gościnny kraj, którego dzielnie bronili z narażeniem życia.

  Co mam jednak powiedzieć o familii z Gronówki pod Odessą, Dornie i wielu innych kato-bolszewikach, którzy zaparli się kultury przodków, nie szanują naszych rdzennie europejskie korzeni (przed-chrześcijańskich), skupiają wokół siebie środowiska antyżydowskie? Co można powiedzieć o takich ludziach, którzy dla kariery politycznej i finansowej niszczą nową ojczyznę manipulując nierozgarniętą hołotą i napuszczając ją na rdzennych Polaków (wykształciuchów, prywaciarzy, czy kułaków)? Co można o nich powiedzieć, skoro bratają się z islamistami jawnie pałającymi nienawiścią do Żydów i Europejczyków. Jak można nazwać takich ludzi zdradzających jednocześnie własnych przodków i nową ojczyznę w Zachodniej Cywilizacji?

  Właśnie tacy neofici to zakała Zachodniej Cywilizacji.
  host26.pl/2010/12/11/kim-sa-kaczynscy-fakty-mity/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje