"Wprost": Prokurator od śledztwa ws. Amber Gold wziął łapówkę?

Andrzej Seremet przekazał śledztwo ws. Amber Gold gdańskiemu prokuratorowi okręgowemu Dariuszowi Różyckiemu. - Czy to właściwe ręce? - pyta "Wprost". Tygodnik pisze, że nazwisko prokuratora pojawia się w śledztwie o korupcję i cytuje byłego szefa gdańskiego CBŚ: - Trójmiasto to wielka pucha Pandory. Tu jest jedna wielka sitwa.
W sejmowym wystąpieniu prokurator generalny Andrzej Seremet przyznał, że prokuratura popełniła błędy ws. Amber Gold. Podkreślił, że wyciągnął wnioski. "Seremet sądzi, że przekazał śledztwo we właściwe ręce. (...) Czy rzeczywiście są właściwe?" - pyta tygodnik "Wprost". Te "właściwe ręce" to gdański prokurator okręgowy Dariusz Różycki. Problem w tym, że jego nazwisko pojawia się w śledztwie w sprawie korupcji, prowadzonym przez szczecińską prokuraturę i CBA - piszą we "Wprost" w artykule "Kulawe śledztwo" Sylwester Latkowski i Michał Majewski.

Prokurator od Amber Gold zamieszany w korupcję?

Chodzi o sprawę o sygnaturze VI Ds.92/11. Śledczy badają m.in., czy Różycki przyjął od dilera samochodowego za obietnicę pozytywnego "załatwienia" sprawy sądowej jego byłej żony (ma zarzut wyłudzenia kredytu wartości 800 tys. zł.) roczny samochód bmw 523i - w ramach łapówki. Oskarżenia w tej sprawie formułuje Janusz Hirsch, biznesmen z Kartuz, były wspólnik dilera samochodowego. Zarzuca on też prokuratorowi apelacyjnemu w Gdańsku, że ten "zbył go", a dostarczone dokumenty w sprawie dał... Różyckiemu.

"Trójmiasto to wielka pucha Pandory"

W rozmowie z "Wprost" Różycki zaprzecza zarzutom Hirscha, twierdzi, że samochód kupił za własne pieniądze i z kredytu bankowego. Tygodnik przyznaje, że nie wie, czy Różycki "dał się skorumpować". Podkreśla jednak, że do chwili wyjaśnienia śledztwa w tej sprawie gdański prokurator okręgowy powinien zostać odsunięty od "najgłośniejszego dzisiaj śledztwa w kraju".

- Trójmiasto to wielka pucha Pandory. Tu jest jedna wielka sitwa - komentuje dla "Wprost" były szef gdańskiego CBŚ.

Artykuł Sylwestra Latkowskiego i Michała Majewskiego "Kulawe śledztwo" w najnowszym numerze tygodnika Wprost.

Więcej o:
Komentarze (172)
"Wprost": Prokurator od śledztwa ws. Amber Gold wziął łapówkę?
Zaloguj się
 • cracovia.figiel

  Oceniono 50 razy 50

  Jeśli Plichta dał milion na remont kościoła św. Mikołaja, no to który Prokurator odważył by się wysunąć w stosunku do Niego jakiekolwiek zarzuty? No który?

 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 44 razy 36

  Nie można tak mówić. Przecież to kolebka. Stocznia to kolebka, Gdańsk to kolebka, PO to kolebka.... Nie ładnie tak wyzywać te kolebki.

 • konradozorkow

  Oceniono 36 razy 34

  a ja zapierd. 11 lat dnia na L4 i co z tego mam - na oplaty i na jedzenie starcza - auta nie mam od 2 lat bo mnie nie stac na utrzymanie - zapytal ktos tych pokrzywdzonych skad mieli tyle pieniedzy - jak slysze lament ze ktos tam zainwestowal 3 mln !!!!!!!!! ludzie moze ktos sie zamieni ze mna a ja innaczej sie zaopiekuje jego milionami

 • smiki48

  Oceniono 35 razy 33

  to nie jedyny przypadek. Prokurator generalny z ministrem sprawiedliwości wiedzą o możliwościach przekrętu w sprawie przejęcia majątku wartego około 80 milionów przy udziale sędziów sądu apelacyjnego i nic nie zrobili zasłaniając sie niezależnością sądów i odmawiając wszczecia postepowania. Trudno się dziwić, że prokurator rejonowy do którego została skierowana sprawa odmówił wszczęcia postepowania wobec sędziów sądu apelacyjnego z jego rejonu. Przecież gdyby coś znalazł to byłby skończony, bo srodowiko sediowskie nie wybaczyłoby mu mieszania się w ich sprawy.

 • satirre

  Oceniono 30 razy 28

  kredyt na BMW? śmieszne... naiwne. Nawet jak ma kredyt, to takie kredyty bierze się dla przykrywki.

 • bilko78

  Oceniono 29 razy 27

  Prokuratura w Gdańsku ma wyjaśnić nieprawidłowości działania prokuratury w Gdańsku. To najlepszy dowcip Seremeta jaki słyszałem. Tępy humanisto, prawniczyno, użyj mózgu. To nie boli ruszyć głową!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX