Twitter ocenia wystąpienie Kaczyńskiego: "Polska drugą Grecją!"

02.09.2012 14:42
Fragment dyskusji na Twitterze

Fragment dyskusji na Twitterze (Fot. Twitter.com)

- "Spokojna siła". "Konkret". "Jesteśmy świadkami rodzenia myszy" - to kilka opinii z polskiego Twittera, który o 13 pochylił się nad wystąpieniem Jarosława Kaczyńskiego. Twitterowicze mieli kłopot z ustaleniem głównego wątku wystąpienia. Honoru prezesa bronił europoseł Ryszard Czarnecki.
- "Kaczyński wystartował. Na razie jak u Mitteranda: spokojna siła... PiS-Alternatywa-dobry pomysł. Trzeba to powtarzać i 1000 razy - choć to przecież oczywiste. Kaczyński: walka z bezrobociem - plan na 10 lat! Konkret. I pokazuje, że ma plan" - entuzjazmował się Czarnecki. Był chyba najaktywniejszym politykiem na mikroblogu. Co chwila komentował słowa szefa swojej partii.

"Rysiek, uspokój się"

- "Rysiek, uspokój się! Prezesa nie można spokojnie wysłuchać! Celowo to robisz? Sabotaż jakiś? Bo doniesem komu trza..." - zakpił szybko (wyrzucony z PiS) europoseł PJN Marek Migalski. Dołączył do niego Wojtek Szacki z "Gazety Wyborczej" - "Ryszard Czarnecki wytrwale pracuje na diamentową statuetkę im. Wacława Jarząbka" - oceniał.

Tusk porządzi kilkanaście lat?

Poza politykami PiS przemówienie prezesa przyjęte było raczej chłodno. - "Cóż, kilka lat temu prognozowałem rządy Tuska na 7 lat. Tymczasem - za sprawa takiej opozycji - zapowiadają się na lat kilkanaście" - napisał Eryk Mistewicz. Prezesa natychmiast w obronę wziął Czarnecki: - "Mistewicz z Centrum Informacyjnego Rządu. Slogany anty-PiS, pochwały Tuska za wszystko, łącznie z Amber Gold. Śmieszne. Ale ekspert" - drwił europoseł PiS. I zapewniał: - "To nie plan polityczny na "1 sezon", jak mówiły media - ale na 2-3 kadencje. To nie tylko taktyka, ale już strategia".

Gimnazja to zły pomysł?

Na Twitterze na bieżąco komentowane były niemal wszystkie pomysły przedstawiane przez szefa PiS: - "Likwidacja gimnazjów - twardy, kolejny konkret JK. To nie żadne bla-bla i że PO zła, bo zła" - pisał Ryszard Czarnecki. - "Jeśli chodzi o gimnazja, PiS ma moje pełne poparcie :)" - deklarował Konrad Piasecki z RMF. A dziennikarz Błażej Strzelczyk krytykował inne edukacyjne pomysły: - "język polski, historia, religia ważniejsze od matematyki, fizyki i chemii. Będzie kraj humanistów bez pracy. Wybawcy z PiS".

O co chodziło?

Jaki był przekaz szumnie zapowiadanej konferencji Prawa i Sprawiedliwości? Tomasz Kuzia: - "Niestety, im dalej w las, tym bardziej dochodzę do wniosku, że jesteśmy świadkami rodzenia myszy". Michał Kolanko przyznał bezradnie: - "Trudno stwierdzić, czemu to wystąpienie miało służyć". Pomysł ma Konrad Piasecki: "Sondaże wytyczają strategię. Głównym przekazem PiS będzie teraz hasło "jesteśmy alternatywą dla rządzących". JK powiedział to z 5 razy".

Tygodnik "POLITYKA" chciał pomóc i zaproponował hasło: "Polska drugą Grecją!".

Na skuteczność prezesa Prawa i Sprawiedliwości wskazywał niezawodny Ryszard Czarnecki: - "Kaczyński w Warszawie wyparł medialnie Komorowskiego na Jasnej Górze" - ogłosił.

Zobacz także
Komentarze (199)
Zaloguj się
 • mantresa

  Oceniono 4 razy 4

  Ten Czarnecki to wszystko powtarzałby 1000 razy, bo gnój dobrze wie, że kłamstwo powtórzone odpowiednią iloś razy staje się w końcu prawdą, w którą wierzą wszyscy wyborcy pisu..

 • 2-julita

  Oceniono 2 razy 2

  ocena jołopa który nie wie o co chodzi

 • jan_sobczak1

  Oceniono 11 razy -3

  Ciekawe że rudy matoł obiecywał dużo więcej, żadnej z tych obietnic nie spełnił a wciąż można spotkać idiotów którzy mu wierzą.

 • yoonac

  Oceniono 7 razy 7

  A gdzie plany budowy Wielkiej Szkoły Pod Żaglami, którą Jarek obiecywał po wypadku żaglowca Szopen? Czyżby wycofał się z pomysłu?

 • cleryka

  Oceniono 10 razy 8

  Kiedy już Jarosław pobawi sie kalkulatorem i poda nam co Mu wyszło i skąd weżmie kasę na swoje plany,a komu zabierze,to wtedy będzie można dykutować. Na razie są to tylko posklejane mrzonki..z rozsypanych klocków.

 • planteria01

  Oceniono 8 razy 8

  Moim zdaniem nie wielu rządom w PL zależało na dobru Polaków. Większość z nich myśli TYLKO o tym, aby się ustawić na przyszłość. Jest to oczywiste dla każdego.Piękne obietnice- ale bez pokrycia.W moim mieście jest kompleks przemysłowy składający się z kilku ogromnych zagranicznych zakładów [Indesit,Jusk,PressGlas,Frigo,Aqua itd] i nie ma pracy.A gdy jest to zwalniają po miesiącu albo po trzech i rotacja jest bez końca.Nie ma możliwości wypracowania emerytury. Takiego dziadostwa doczekaliśmy się.W czasach PRL każdy kto chciał pracować robił to.Może warto aby rządy poszukały wiedzy właśnie w starych podręcznikach? Przewodniczący PiS obiecuje gruszki na wierzbie.Gdzie chce zorganizować te miejsca pracy? W zagranicznych zakładach?
  Pozdrawiam

 • lisowski.piotr

  Oceniono 8 razy 0

  Mi poprzedni system edukacyjny odpowiadał, przynajmniej było jedno bydło w szkole które nauczyciele dawali radę ogarnąć. Teraz mamy całą szkołę bydła które prześciga się w debilizmie. Powiedzmy sobie to szczerze 85% nastolatków ma pęd nie do wiedzy a do robienia debilnych rzeczy i trzeba to zmienić a nauczyciele nie radzą sobie bo ich płaca nie zależy od wyników, nauczyciele przepychają dzieciaki z klasy do klasy.

 • js93

  Oceniono 18 razy -10

  dlaczego nikt nie krytykuje rządu co zrobił tusk za swojej kadencji jakie ma dokonania! afera goni aferę, nikt nie ponosi odpowiedzialności Polska kolesiów ma się dobrze, ręka rękę myje a jego wielkim osiągnięciem jest wydawanie obcych pieniędzy jeszcze bardzo nieumiejętnie ten człowiek niczego nie wykonał co naobiecywał jak Polacy mogą dalej jemu ufać albo takiemu gamoniowemu komorowskiemu który na niczym się nie zna i robi jedną gafę za drugą i dalej ma poparcie Narodzie obudź się! przemyj oczy i uszy, rozejrzyj się i słuchaj i czytaj ze zrozumieniem w szkole was ludzie nie uczono! Jedyna alternatywą dla tego liberalno-masońsko-lewackiego towarzystwa jest Jarosław Kaczyński, tylko on rozliczy komuchów i liberałów z ich przekretów i po tym będziemy mogli wreszcie budować lepszą sprawiedliwą i Bożą Polskę naszą umiłowana ojczyznę!

 • pucha-tek

  Oceniono 15 razy 13

  A najlepiej zlikwidować wszystkie szkoły i wrócić do nauczania w kościelnych szkółkach niedzielnych. Będzie wtedy nami łatwiej rządzić. Patrz na wyedukowanych przez ojca Muchomorka, jego uczniowie dają się strzyc jak barany i jeszcze pójdą za nim w ogień (piekielny)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje