"IV RP minus błędy Ziobro". Hofman do Olejnik: To pani redaktor logika

Monika Olejnik/Adam Hofman

Monika Olejnik/Adam Hofman (Fot. Adam Kozak/Adam Stępień/AG)

"IV RP minus błędy Ziobro" - to ma być nowy pomysł PiS na polityczną jesień. Prawo i Sprawiedliwość przyznaje się do błędów. Ale twierdzi, że popełnił je Zbigniew Ziobro. - Ale do lipca państwo chcieli, by było "plus Ziobro", bo przecież prezes dawał mu czas na powrót do partii - dziwiła się w "Śniadaniu Radia ZET" Monika Olejnik.
- Walka z przestępczością jest priorytetem. Jarosław Kaczyński zaproponuje pakiet poprawiający bezpieczeństwo Polaków. Zaostrzymy kary... - zapowiadał jesienne propozycje swojej partii poseł Adam Hofman. Ale rzecznik Prawa i Sprawiedliwości przyznaje: w czasie rządów jego partii popełniono błędy. Tylko że odpowiada za nie jedna osoba: Zbigniew Ziobro (nie zdecydował się na powrót do PiS i ma swoje ugrupowanie - Solidarną Polskę - red.).

"Różne działania pana Ziobry"

- Były pewne błędy w tym obszarze. To były błędy polegające na kompromitacji idei walki z przestępczością. Walczyć z przestępczością trzeba, ale niektóre wystąpienia medialne czy różne działania pana Ziobry spowodowały, że dało się wmówić Polakom, że PiS jest partią, która nie chce walczyć z przestępczością, a z Polakami - mówił w Radiu ZET Hofman.

- Ale do lipca państwo chcieli, by było "plus Ziobro", bo przecież prezes dawał mu czas na powrót do partii. Teraz jest "minus", bo Ziobro nie wrócił - zwróciła uwagę Monika Olejnik

- To pani redaktor logika. Moje zdanie wygłosiłem przed chwilą - wypalił Hofman.

Ziobro: Moje działania budziły duże uznanie Polaków

- Chwilę dłuższą spędziłem w PiS, więc wiem, że opinia wygłoszona przez Adama Hofmana nie jest tylko jego opinią, ale opinią wyrażoną za zgodą i konsultacją Jarosława Kaczyńskiego, bo tak to w PiS wygląda. Można znaleźć tysiąc cytatów Jarosława Kaczyńskiego, które przeczą słowom Adama Hofmana- mówił w "Śniadaniu" Zbigniew Ziobro.

Lider Solidarnej Polski ma swoje wyjaśnienie całej sprawy - To, jak sądzę, rzuca światło na to, dlaczego zostałem z PiS-u wyrzucony, bo chyba problemem było to, że moje działania jako ministra sprawiedliwości budziły duże uznanie Polaków.

Zobacz także
 • Jacek Żakowski "Debatę wygrało i PO, i PiS. Jedni odparowali radykalne zarzuty, a drudzy..."
 • Fragment dyskusji na Twitterze Twitter ocenia wystąpienie Kaczyńskiego: "Polska drugą Grecją!"
 • Jarosław Kaczyński rozpoczyna jesienną ofensywę swojej partii "Exposé" Kaczyńskiego: 1,2 mln miejsc pracy w ciągu 10 lat w małych miastach i wsiach
Komentarze (273)
"IV RP minus błędy Ziobro". Hofman do Olejnik: To pani redaktor logika
Zaloguj się
 • jerjar

  Oceniono 92 razy 76

  Hofmanowi, Kaczyńskiemu i Ziobrze z rana wierszyk Jana Brzechwy od wdzięcznych wyborców:

  Upłynęły dwie godziny,
  Sum z wysiłku jest już siny.

  Myśli, myśli: "To dopiero!
  Od dziesięciu odjąć zero?

  Żebym miał przynajmniej kredę!
  Zaraz, zaraz... Wiem już... Jeden!

  Nie! Nie jeden. Dziesięć chyba...
  Ach, ten lin! To wstrętna ryba!"

  A lin szydzi: "Panie sumie,
  W sumie pan niewiele umie!"

 • archimago7

  Oceniono 89 razy 67

  IV RP- Błędy Ziobry.
  - Błędy Kaczyńskiego.
  -Błędy Hofmana
  -Błędy Błaszczaka.
  -Błędy Kurskiego...ale po co ja wymieniam te parszywe kanalie.
  Najlepiej - Pisowskie antypolskie oszołomy w całości, razem z odchodami.

 • fakiba

  Oceniono 61 razy 53

  Ziobro wykonywał wiernie polecenia Kaczora i żadne ględzenia Hofmana tego nie zmienią

 • dz46

  Oceniono 65 razy 49

  Za czyich rzadow grozni przestepcy uciekali z konwojow "ochranianych" przez posla Kurskiego, no za czyich? Za czyich rzadow kary dla szefa Amber Gold zawieszano niczym kapoty w teatralnej szatni i to bez numerkow? Za czyich rzadow rozpostarto parasol ochronny nad SKOK-ami wlaczajac w to nawet swojego Prezydenta? Za rzadow Jaroslawa Kaczynskiego, szeryfa Ziobry, Dudy, podszeryfke Kepe oraz innych znachorow i uzdrowicieli z PiS-u . Tak wygladalo to LEPSZE BEZPIECZENSTWO POLSKI? Teraz dowiadujemy sie z belkotu Hofmana, ze Kaczynski nie mial nic wspolnego z rzadem w latach 2005-2007, ze to Ziobro. Czyzby w tym okresie byl ubezwlasnowolniony, moze szczegolnie chory, moze odsuniety od piaskownicy jak maly chlopczyk, moze mial areszt domowy, moze byl internowany czym nadrobil stan wojenny, moze szukal rodzinnych korzeni w Odessie i jej okolicach czyszczac archiwa z kompromitujacych dokumentow, bo przeciez jego mama to skutecznie robila. Wiadomosc przerazajaca, kto wtedy rzadzil Polska? Baba z Jachranki? Wszyscy winni, za wybory Rostkowska, Jakubiak, Poncyliusz, za dzialania rzadu w latach 2005-2007 winien Ziobro, Kurski moze wsciekly Mariusz Kaminski (CBA). To kto kierowal rzadem? Panie J.K panu nie przysluguje tytul premiera, panu przysluguje miano polpremiera (to takie slowo ze zbioru np.: polglowek). Nalezy powolac komisje specjalna do zbadania tego okresu, gdyz nie moze tak byc by w XXI w. facet tak nieodpowiedzialny jak Jaroslaw K. mogl rzadzic tak wspanialym krajem jakim jest Polska z Polakami. Ten facet moze sprowadzic na Polske niewyobrazalne nieszczescie, piromanowi nalezy zabrac zapalki do zabawy, niech sie bawi kotem i z kotem.

 • tadek-1

  Oceniono 62 razy 48

  Czy te bledy? Te przestepstwa, nie byly przestepstwami pary Kaczynskiego i Ziobry? Tak, napewno, w tej kolejnosci. Kaczynski, Ziobro.

 • qqryq10

  Oceniono 51 razy 45

  Hoffman i logika? Hahahahaha. Żart roku :)
  A wracając do meritum sprawy i wypowiedzi tego kretyna, to:
  - Ziobro jest całym złem dzisiaj, tak jak Sikorski był przed wyborami w 2007 roku. Logika jest prosta - wskazać na osobę, która odeszła / została wyrzucona jko na kozła ofiarnego.
  - Walka z przestępczością poprzez zaostrzenie kar, to nie tyle idiotyzm, co skrajny debilizm. Co z tego, że za drobne wykroczenia trafi sie za kratki, skoro to w najlepszym wypadku doprowadzi do desocjalizacji takiej osoby. Kary powinny być lżejsze ale uczące - prace publiczne, kopanie rowów, leczenie, publikowanie informacji o skazanych (coby im było wstyd). Więzienie nie będzie karą a nauką. Nauka przestepczości. Zresztą, rozumiem, że pis w miejsce programów typu rodzina na swoim (wyjątkowo swoją droga kretyńsko opracowany program), programów budownictwa czynszówek, etc wprowadzi programy Rodzina W Więzieniu (każdy będzie mógł sobie wykupić celę na zaś), Więzienie za rogiem, czy Moja pierwsza klasa w więzieniu (dla 6 czy 7 latków, aby już się przyzwyczajały do cel) :p

 • batura3

  Oceniono 39 razy 31

  Wycieraczkowy H. - bez komentarza:)

 • laseczka.galby

  Oceniono 33 razy 31

  przeciętny pisiorek łyknie każdą, nawet najgłupszą ściemę, spija z dziubka hofmanowi jak leci

 • kula5211

  Oceniono 34 razy 30

  Papuga za Kaczyńskim powtórzy wszystko, a jedząc kacze bobki powie - dobra czekolada

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje