Groźny gangster grupy "Rympałka" aresztowany. Rafał Ł., ps. "Adidas", wpadł po siedmiu latach

02.09.2012 08:07
Rafał Ł., ps. ''Adidas''

Rafał Ł., ps. ''Adidas'' (fot. policja)

Policja aresztowała w Bydgoszczy Rafała Ł., ps. "Adidas", ważnego gangstera z grupy "Rympałka". "Adidas" od 2005 roku był poszukiwany listem gończym. Oskarżony jest o udział w grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. W 2006 roku uciekł z konwoju ekstradycyjnego.
38-letni dziś "Adidas" wpadł po siedmiu latach - informuje RMF FM. Gangster w chwili zatrzymania miał fałszywe dokumenty. Wcześniej kilkakrotnie z sukcesem zwodził wymiar sprawiedliwości. Tym razem jednak nie udało mu się uciec.- Policjanci z CBŚ zorganizowali zasadzkę, zatrzymali go na parkingu w okolicach miejsca, gdzie mieszkał. Był kompletnie zaskoczony - powiedział rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

Nieuchwytny żołnierz "Rympałka"

Rafał Ł. był członkiem słynnego gangu "Rympałka", czyli Marka C., dawnego przywódcy żołnierzy "Pershinga", szefa mafii pruszkowskiej. Wraz z Rafałem Skatulskim, ps. "Szkatuła", "Rympałek" usiłował po rozpadzie gangu pruszkowskiego stworzyć najsilniejszą grupę w mieście, która kontrolowałaby rynek narkotyków, haraczy i agencji towarzyskich. Sam "Adidas" miał brać udział w kilku spektakularnych napadach, m.in. w kradzieży luksusowego auta z garażu ambasady Brazylii.

"Adidas" zasłynął skutecznym wymykaniem się organom ścigania. W Nowej Zelandii został zatrzymany za handel narkotykami. Zwolniony w 2001 r. za poręczeniem zerwał bransoletę monitoringu i uciekł do USA. Tam go zatrzymano. Polska i Nowa Zelandia wysłały wnioski ekstradycyjne. Rafał Ł. trafił do Nowej Zelandii - jej wniosek był wcześniejszy.

Żołnierz "Rympałka" usłyszał wyrok - 12 lat więzienia. Odsiedział kilka lat, a w 2006 r. został deportowany do Polski. Do kraju nie dotarł - uciekł z konwoju ekstradycyjnego na londyńskim lotnisku Heathrow. Dopiero teraz funkcjonariuszom CBŚ udało się go wytropić.

Finał wielkiego procesu szefów mafii pruszkowskiej

Schwytanie "Adidasa" zbiega się w czasie z finałem wielkiego procesu szefów i członków gangu pruszkowskiego. Na ławie oskarżonych siedzi prawie 40 bandytów, dla których prokuratura żąda od roku w zawieszeniu do 15 lat więzienia.

Proces pruszkowskich gangsterów trwa od 2006 r. Oskarżeni odpowiadają za przestępstwa z lat 1995-2003, m.in. za wymuszenia rozbójnicze, napady, porwania, pobicia, kradzieże aut, oszustwa, handel bronią i narkotykami. Część ma też zarzuty handlu bronią i narkotykami oraz podżegania do morderstwa. Proces oparty jest na zeznaniach świadków koronnych, którzy w zamian za zeznania obciążające kompanów mogą uniknąć kary, m.in. Jarosława S., ps. "Masa", i Jacka R., ps. "Sankul". Obrona podważa ich prawdomówność i żąda uniewinnienia.

Na ławie oskarżonych zasiadają m.in. dawni szefowie "Pruszkowa" z lat 90. - Andrzej Z., ps. "Słowik", Janusz Prasol, ps. "Parasol", i Zygmunt Raźniak, ps. "Bolo" (już wcześniej skazani prawomocnie w oddzielnym procesie za kierowanie gangiem). To już kolejny proces "Pruszkowa" - w 2005 r. Sąd Najwyższy utrzymał kary wobec pięciu dawnych szefów gangu pruszkowskiego z lat 1990-2000 - za założenie gangu i kierowanie nim. Mirosław Danielak, "Malizna", został skazany na 7 lat i 3 miesiące więzienia; "Bolo", Ryszard Szwarc, "Kajtek" i "Parasol" - po 7 lat; Leszek Danielak, "Wańka" (brat Mirosława) - na 6 lat i 6 miesięcy.

Zobacz także
 • ,,Rympałek'' prowadzony przez policjantów, zdjęcia z kwietnia 2008 Są zarzuty dla Rympałka. Gang, narkotyki, napady i rozboje
 • ,,Rympałek'' prowadzony przez policjantów, zdjęcia z kwietnia 2008 Słynny gangster "Rympałek" w rękach policji
 • Zatrzymano 10 gangsterów z odradzającej się mafii pruszkowskiej
Komentarze (71)
Groźny gangster grupy "Rympałka" aresztowany. Rafał Ł., ps. "Adidas", wpadł po siedmiu latach
Zaloguj się
 • 3.janusz

  Oceniono 30 razy 28

  Proces trwa od SZEŚCIU LAT (2006 r)...państwo sędziowie nie "pędźcie" tak,bo się spocicie,a w klimatyzowanym łatwo się przeziębić.

 • stan-1

  Oceniono 27 razy 25

  "... "Rympałek" usiłował po rozpadzie gangu pruszkowskiego stworzyć najsilniejszą grupę w mieście, która kontrolowałaby rynek narkotyków, haraczy i agencji towarzyskich."
  Janosik?

  "Na ławie oskarżonych siedzi prawie 40 bandytów, dla których prokuratura żąda od roku w zawieszeniu do 15 lat więzienia."
  Dla bandytów to jak sądzi prokurator wystarczy rok w zawieszeniu, przecież muszą mieć miejsca w więzieniach dla cyklistów po piwie.

 • noicozezeszwecji

  Oceniono 24 razy 22

  ale to wszystko się ciągnie i przeciąga....prokuratura ma chyba ważniejsze sprawy czy co? no i te bajecznie wysokie wyroki 7 lat.......jaja i amber gold 2

 • totapis500

  Oceniono 21 razy 19

  Nasze sądy działają sprawnie tylko w przypadku rowerzystów i babci co zwinęła kostkę masła natomiast w przypadku bandytów co mają kasę działają wolno żeby jak najwięcej wydoić.

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 15 razy 13

  Proces pruszkowskich gangsterów trwa od 2006 r. Oskarżeni odpowiadają za przestępstwa z lat 1995-2003. Proces oparty jest na zeznaniach świadków koronnych ...
  -----

  Mamy rok 2012! Qvo vadis, siermiężna, nieporadna, groteskowa Polsko?

 • kingstonny

  Oceniono 14 razy 10

  Oczywiscie, chlopiec jest anonimowy. Malo tego, nawet jak zostanie skazany tzw. prawomocnym wyrokiem to tez pozostanie anonimowy. ZADEN demokratyczny kraj na swiecie, od Norwegii do Nowej Zelandii, nie troszczy sie tak o ukrycie tozsamosci swoich bandytow jak Polska. No ale, moze to i racja. Wszak mogli by sie obrazic za pokazanie buzi jednego czy drugiego i np. kazac kompanom spalic sedziemu chalupe. Jezeli polski system troskliwego ukrywania tozsamosci bandytow jest taki genialny i prawy, to dlaczego nie ma go zaden demokratyczny kraj? Bo tam, szanowny przestraszony sadzie, tozsamosc bandyty jest oglaszana wszem i wobec w momencie formalnego oskarzenia. Ku przestrodze innym, rozumiesz wysoki - acz strachliwy, sadzie? Ku przestrodze.

 • cracovia.figiel

  Oceniono 13 razy 9

  Oskarżeni odpowiadają za wymuszenia rozbójnicze, napady, porwania, pobicia, kradzieże aut, oszustwa, handel bronią i narkotykami. Część ma też zarzuty handlu bronią i narkotykami oraz podżegania do morderstwa.......... dla których prokuratura żąda od roku w zawieszeniu........ Przecież to są jaja do entej potęgi.... A może by Prokuratura poszła jeszcze krok dalej i wyroki skazujące zastosowała w stosunku do Osób poszkodowanych........

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje