Co szef PiS powie w "exposé"? Likwidacja gimnazjów, zaostrzenie prawa...

01.09.2012 18:46
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Likwidacja gimnazjów i NFZ, ponowne połączenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego i zaostrzenie prawa karnego - Jarosław Kaczyński w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" przedstawia niektóre propozycje, które mają paść podczas "jesiennej ofensywy" Prawa i Sprawiedliwości.
W poniedziałek rzecznik PiS Adam Hofman zapowiedział, że pod koniec tygodnia PiS przedstawi swą wizję państwa w formie opozycyjnego "exposé". Prezes PiS ma zabrać głos w niedzielę. - Przedstawimy nasze propozycje odnoszące się do głównych problemów codziennego życia obywateli. Chodzi o podatki, służbę zdrowia, oświatę i bezpieczeństwo. Nieustannie słyszymy, że nie ma alternatywy dla obecnej władzy - to nieprawda. Mamy atrakcyjny, nowoczesny program. Pokażemy to, co oferujemy ludziom w sprawach najbardziej dla nich żywotnych - mówi Kaczyński w wywiadzie dla ''Naszego Dziennika''.

Szef PiS zapowiada "całkowitą reformę systemu oświaty". - Zlikwidujemy gimnazja, które kompletnie się nie udały. [...] Państwo przejmie odpowiedzialność za szkoły i odciąży samorządy. Do tego dochodzi kwestia podręczników, których liczba zostanie zredukowana do 2-3 do jednego przedmiotu - mówi Kaczyński.

Inne jego zapowiedzi to m.in. zmiana systemu emerytalnego, podatków czy systemu finansowania służby zdrowia. Szef PiS zapowiada likwidację NFZ. Co w zamian? "Powrót do finansowania budżetowego".

Na pytanie, czy jego partia przypomni postulat ponownego połączenia funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Kaczyński mówi: - Przywrócenie tych kompetencji ministrowi jest oczywiste. Stoimy na tym stanowisku od samego początku, podobnie jak oceniał to śp. prezydent Lech Kaczyński. Minister powinien być prokuratorem generalnym, bo jest to część władzy wykonawczej. W konstytucji jest zapisane, że za bezpieczeństwo obywateli odpowiada rząd. Tymczasem stworzono system najgorszy z możliwych, bo w obrębie aparatu państwowego powstała nowa korporacja. Tym razem prokuratorów. A do tego premier czy minister mówią, że za to nie odpowiadają.

Szef PiS zapowiada też propozycje zaostrzenia prawa karnego. - Nie może być tak, że ludzie, którzy kogoś zamordowali, po kilku latach wyszli na wolność. Chodzi o skończenie z fikcją pobić ze skutkiem śmiertelnym. Muszą być one traktowane jak zabójstwa - mówi.

Co z sugestiami, że sprawa katastrofy smoleńskiej zostanie teraz przez PiS odsunięta na dalszy plan? - Ostatnio napisano, że planujemy obalenie Tuska wraz ze Schetyną. Kompletna bzdura, podobnie jak te informacje. Sprawa smoleńska została skoncentrowana w zespole parlamentarnym, który działa sprawnie. Będziemy mieli nowe wydarzenia w tej dziedzinie. Chodzi o ustalenie nowych faktów i wzmocnienie tych, które już zostały ustalone. Zarówno jeśli chodzi o przebieg katastrofy, jak i to, co ją poprzedzało - mówi Kaczyński.

Zobacz także
Komentarze (572)
Zaloguj się
 • adamo64

  Oceniono 15 razy 1

  wy sukinsyny POpaprancy. Nie widzicie co sie w kraju dzieje, dalej popieracie te zlodziejska partie? Mam nadzieje, ze wyladujecie na bezrobociu, moze wowczas sie wam oczy otworza. Choc nie powinno mnie to dziwic, bo juz Cejrowski mowil, ze kto gowniana wyborcza czyta ten gowno wie. I dlatego bral ja do reki w rekawiczkach. Ja tego szmatlawca nawet w rekawiczkach nie biore, a wy zasrance? Wy na kolanach na pielgrzymke do waszego guru szechtera vel michnika, on wam powie jaka jest jedyna sluszna linia. Choc wy wyborcy PO, zakaly na narodzie polskim, wiecie jak zydom sluzyc

 • representation1

  Oceniono 4 razy 4

  Gdyby to było w USA
  ---------------------------
  to tam nie byłoby takiego jazgotu na forum. Postkomusze Polactwo uznaje tylko jedną partię. W każdym zachodnim kraju nikt nie dziwi się atakom opozycji na rząd, uznając to za oczywistość. A w Polsce? Szkoda gadać. Ogłupieni ludzie łykają wciskaną im propagandę. Polska to kraj kolonialny. Naród przyzwyczajony do dymania, czeka na kolejną porcję kłamstw, bo przecież prawda jest zbyt trudna w odbiorze. A czego się nie da ukryć to wykpią etatowi kabareciarze.

 • gupek70

  Oceniono 11 razy -7

  pie...iety starszy pan.

 • kuma1

  Oceniono 6 razy 0

  Czekamy na wyprowadzenie sztandaru i udanie się pana K do Prokuratury w celu uzdrowienia wymiaru sprawiedliwości i państwa.

 • kuma1

  Oceniono 12 razy -6

  Słucham właśnie jak bredzi.Tylko nie mogę się zorientować ,która to z kolei twarz i czy na te banialuki posiada zgromadzone środki z źródeł nie wykrytych przez Izbę Skarbową i Prokuraturę.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 12 razy -4

  Najlepszą propozycją kaczora było by likwidacja pisuaru,r.maryja,tv trwam i naszego dziennika.

 • 3.janusz

  Oceniono 8 razy 2

  Po co tyle spekulacji- "co powie Kaczyński" ???

  Jest oczywistym co powie:

  "Tusk doprowadził Polskę do ruiny - gdy my obejmiemy władzę ZRUJNUJEMY RUINĘ !!!"

 • xolaptop

  Oceniono 7 razy 1

  Gimnazjów nie należy likwidować. Im mniej mądrych ludzi, tym bezpieczniejsi pracownicy kształcący się w starym systemie ośmiu klas szkoły podstawowej, OHP, szkoły zawodowej, technikum, liceum i studiów. Gospodarka jeszcze nie upadła właśnie dzięki tym wykształconym ludziom.
  Niech sobie uczniowie nadal grają w słoneczko. Niczego nie zmieniać.

 • cukierboy

  Oceniono 3 razy 1

  Polska od 1989r jest w ciaglej rerere-formie. Dlaczego ?, bo politycy niwiele znaja sie na organizacji i zarzadzaniu panstwem. Mamy za duzo poslow, radnych i urzednikow. Nakladanie sie komoetencji utrudnia egzekwowanie odpowiedzialnosci . ... Poslowie uchwalaja ustawy, ktore po kilku dniach wymagaja korekt. Zdarza sie, ze ustawy sa niezgodne z Konstyucja. Ministrowie opozniaja wydanie rozporzadzen wykonawczych. Sady zasadzaja skrajnie rozne wyroki w podobnych sprawach. To co tu gadac o urzednikach, ktoryvh jest za duzo. Premier Tusk obiecywal obnizenie podatkow a tymczasem zwiekszyl znacznie ilosc urzaednikow:)... czyli zwiekszyl koszty Panstwa. A co do przychodow Polski .. nic mi nie wiadomo aby rosly z powodu wiekszej ilosci urzednikow. mlodzi ludzie chca pracowac na panstwowym" .. to po co bylo burzxyc Socjalizm ? :) ... itd itp,.... A premier Tusk jest OK ? ....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje