Palikot przeprasza Platformę. "Nigdy nie twierdziłem"

01.09.2012 14:44
Janusz Palikot

Janusz Palikot (Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta)

Janusz Plikot ogłosił na swoim blogu, że nigdy nie twierdził, iż pomorscy politycy PO: Agnieszka Pomaska, Sławomir Nowak i Tomasz Arabski brali pieniądze od właściciela Amber Gold i przeprosił. - Nigdy nie twierdziłem, że ktoś z nich wziął pieniądze od Marcina P. Jeśli ktoś to tak zrozumiał, to przepraszam! Nie było to moją intencją - napisał Palikot.
- Nie wiem, czy Nowak, Arabski lub Pomaska wzięli pieniądze! Wiem tylko tyle, że trudno zrozumieć przypadki Marcina P., bez relacji z politykami PO, ale nie chciałbym, żeby ta tak ważna dla państwa afera - zamieniła się w personalne spory i dlatego chętnie przepraszam - dodał

lider Ruchu Palikota.

Oskarżenia Palikota: Trudno sobie wyobrazić, że...

W zeszły czwartek, w wywiadzie dla wp.pl Palikot powiedział, że "Gowina (Jarosława, ministra sprawiedliwości - red.) wysłano na misję do Gdańska, by ukręcił sprawie łeb. Jego zadaniem jest ukrycie związków polityków PO z Wybrzeża: Tomasza Arabskiego, Sławomira Nowaka, Agnieszki Pomaskiej z ludźmi z Amber Gold. Przecież to bardzo małe środowisko (...) trudno sobie wyobrazić, że nie płacił na PO".

Dzień wcześniej w TVN24 Palikot mówił też, że wydaje się prawie niemożliwe, by w tak małym środowisku jak elity Trójmiasta nie było kontaktów między kandydatami, posłami partii rządzącej a "człowiekiem, który reprezentuje tę grupę Amber Goldu, który miał kontakt ze

wszystkimi ważnymi, jak się okazało, osobami na Wybrzeżu". "Więc na pewno według tej samej logiki jak docierał do Wajdy czy Wałęsy czy do Sławoja Głódzia, na pewno także dotarł do znanych polityków Platformy z Wybrzeża" - stwierdził.

- Niech przynajmniej zaprzeczą, niech publicznie wyjdą ci kandydaci czy posłowie Platformy z tamtego obszaru i powiedzą, że nie mieli takich kontaktów, że nie dostali takich pieniędzy" - dodał Palikot.

Pomaska: Niech się Palikot tłumaczy

W odpowiedzi Agnieszka Pomaska zapowiedziała, że wspólnie z szefem kancelarii premiera Tomaszem Arabskim i ministrem transportu Sławomirem Nowakiem złożą pozew o zniesławienie przeciwko Januszowi Palikotowi z powodu powtarzania przez niego insynuacji.

Posłanka PO po opublikowaniu przez Palikota wpisu z przeprosinami powiedziała, że decyzja o ewentualnym nieskładaniu pozwu zostanie podjęta po konsultacjach z prawnikami. - Palikot próbował nas oczernić w mediach i niech równie gorliwie zadba o to, żeby ta informacja o przeprosinach przedostała się do opinii publicznej. Zależy nam na tym, żebyśmy nie byli niesłusznie oskarżani chociażby przed naszymi wyborcami o jakieś rzeczy - powiedziała Pomaska.

Zobacz także
Komentarze (153)
Palikot przeprasza Platformę. "Nigdy nie twierdziłem"
Zaloguj się
 • chory_moher

  Oceniono 60 razy 34

  Palikot, 10% wyborców pokładało nadzieję, że nie będziesz bredził od rzeczy jak reszta opozycji. A ty się z lubością babrasz jak wieprzek w tym sejmowym bagnie razem z Kempą, Hofmanem, Napieralskim i innymi skrajnymi bucami, którzy w życiu nic mądrego nie powiedzieli. Eh, chłopie zawiodłeś mnie.

 • kostek_2004

  Oceniono 27 razy 25

  Nie śledziłem wypowiedzi Palikota ale jeśli to jest to co w artykule to o jakim przestępstwie mowa? To że Amber Gold korzystał z pomocy miejscowych władz to sprawa oczywista. Obraża moją inteligencję fakt że umorzenie spraw przez kolejnych 8 sędziów traktowane jest jak przypadek. Że zastępca Prokuratora Generalnego z Gdańska ukrywa list z KNF przed szefem i nadaje mu bieg do Prokuratury Rejonowej - czyli tej która kryje AG już od dawna. Pytanie czy władze, Kościół, celebryci dali się włączyć w sprawki AG z głupoty, czy za pieniądze. Czy jest to wypadek przy pracy czy już powiązania mafijne.

 • markusv

  Oceniono 25 razy 19

  Janusz sie zagalopowal i pomowieni slusznie domagaja sie, by rownie glosno odszczekal, co przedtem wypaplal bez zastanowienia. Musza byc jakies granice w walce politycznej. Totalne chamstwo zostawmy kaczystom! To i tak za duzo jak na nasz Kraj.

 • kuma1

  Oceniono 17 razy 13

  Palikot niestety jako polityk zawiódł .Jego działania i wypowiedzi w trakcie dyskusji o parabankach i problemach w prokuraturze wskazują ,że nie można powierzyć mu żadnych odpowiedzialnych funkcji rządowych.Albo niech się szkoli i to szybko a i psychiatra by się przydał.Zawiódl.
  Szczęście ,że mamy mądrego Premiera.Już nie ma się co zasytanawiać PIS i klony ,Palikotowcy i Milerowi przebierańcy do wymiany.

 • grastep2

  Oceniono 14 razy 12

  Szanowny Panie Palikot!
  Byłem Pana wielkim poplecznikiem.Bylem na Zjeździe w Warszawie.
  Gloszone przez Pana postulaty przemawiały do szerokich mas spoleczeństwa.Wszystko Pan POPSUŁ. Stał sie Pan KLONEM partii Jarosława.Taka sama retoryka nasączona jadem,rzucanie podejrzeń na tych,co nie po Pana myśli itd. SZKODA! Stracił Pan wielu swych zwolenników.Nie tędy droga Szanowny Panie.!

 • kuma1

  Oceniono 13 razy 11

  Palikot zawiódł.Biorąc udział w idiotycznym ataku na Polski Rząd w sprawie jakiegoś oszusta ,pokazał sie niestety podrzędnym politykierem.Zawiódł wyborców liczących na pierwszą partię opozycyjną mającą na uwadze państwo,dobro obywateli a przede wszystkim rozsądek.

 • jwasz1952

  Oceniono 14 razy 10

  Janusz ze swoimi fobiami upodabniasz się do zbawcy polski. Ty zaczniesz budować fabryki a zbawca zacznie drukować mamonę.Czeka nas świetlana przyszłość.

 • lwowiak5

  Oceniono 11 razy 9

  Palikocie przestań czasami plesc banialuki bo już nie oddam głosu na Twoja partię.

 • jajkokolumba

  Oceniono 17 razy 9

  przypadkiem powiedziałem prawdę, śpieszę to odszczekać! Hau

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje