Palikot przeprasza Platformę. "Nigdy nie twierdziłem"

01.09.2012 14:44
Janusz Palikot

Janusz Palikot (Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta)

Janusz Plikot ogłosił na swoim blogu, że nigdy nie twierdził, iż pomorscy politycy PO: Agnieszka Pomaska, Sławomir Nowak i Tomasz Arabski brali pieniądze od właściciela Amber Gold i przeprosił. - Nigdy nie twierdziłem, że ktoś z nich wziął pieniądze od Marcina P. Jeśli ktoś to tak zrozumiał, to przepraszam! Nie było to moją intencją - napisał Palikot.
- Nie wiem, czy Nowak, Arabski lub Pomaska wzięli pieniądze! Wiem tylko tyle, że trudno zrozumieć przypadki Marcina P., bez relacji z politykami PO, ale nie chciałbym, żeby ta tak ważna dla państwa afera - zamieniła się w personalne spory i dlatego chętnie przepraszam - dodał

lider Ruchu Palikota.

Oskarżenia Palikota: Trudno sobie wyobrazić, że...

W zeszły czwartek, w wywiadzie dla wp.pl Palikot powiedział, że "Gowina (Jarosława, ministra sprawiedliwości - red.) wysłano na misję do Gdańska, by ukręcił sprawie łeb. Jego zadaniem jest ukrycie związków polityków PO z Wybrzeża: Tomasza Arabskiego, Sławomira Nowaka, Agnieszki Pomaskiej z ludźmi z Amber Gold. Przecież to bardzo małe środowisko (...) trudno sobie wyobrazić, że nie płacił na PO".

Dzień wcześniej w TVN24 Palikot mówił też, że wydaje się prawie niemożliwe, by w tak małym środowisku jak elity Trójmiasta nie było kontaktów między kandydatami, posłami partii rządzącej a "człowiekiem, który reprezentuje tę grupę Amber Goldu, który miał kontakt ze

wszystkimi ważnymi, jak się okazało, osobami na Wybrzeżu". "Więc na pewno według tej samej logiki jak docierał do Wajdy czy Wałęsy czy do Sławoja Głódzia, na pewno także dotarł do znanych polityków Platformy z Wybrzeża" - stwierdził.

- Niech przynajmniej zaprzeczą, niech publicznie wyjdą ci kandydaci czy posłowie Platformy z tamtego obszaru i powiedzą, że nie mieli takich kontaktów, że nie dostali takich pieniędzy" - dodał Palikot.

Pomaska: Niech się Palikot tłumaczy

W odpowiedzi Agnieszka Pomaska zapowiedziała, że wspólnie z szefem kancelarii premiera Tomaszem Arabskim i ministrem transportu Sławomirem Nowakiem złożą pozew o zniesławienie przeciwko Januszowi Palikotowi z powodu powtarzania przez niego insynuacji.

Posłanka PO po opublikowaniu przez Palikota wpisu z przeprosinami powiedziała, że decyzja o ewentualnym nieskładaniu pozwu zostanie podjęta po konsultacjach z prawnikami. - Palikot próbował nas oczernić w mediach i niech równie gorliwie zadba o to, żeby ta informacja o przeprosinach przedostała się do opinii publicznej. Zależy nam na tym, żebyśmy nie byli niesłusznie oskarżani chociażby przed naszymi wyborcami o jakieś rzeczy - powiedziała Pomaska.

Zobacz także
Komentarze (153)
Zaloguj się
 • arno-ger

  0

  Najpierw obrzuci blotem, a potem bełklocze, ze nic nie twierdzil. Podobnie bylo z Bieleckim, na ktorego rzucil oszczerstwa, o kompromitacji z trotylem nawet nie wspominając. Pierwsza plotkara RP i zwykły picer !

 • berberysa

  0

  Na kolanach idioto z Bilgoraju przepraszaj !!!!

 • prezio2

  Oceniono 4 razy -4

  Przepraszaj przepraszaj głupi palikocie wdupowłazie i błagaj ryżego złodzieja o wybaczenie ode złego amen.

 • gruba_rybka

  Oceniono 5 razy 5

  Czy to rozdwojenie jaźni? A może wytrzeźwienie po mocnym skręcie?

 • chango

  Oceniono 8 razy 6

  Panie Palikot.. ma pan problem tożsamościowy.
  Nie wiem jak u Pana z tą filozofią ale moim zdaniem pan nie potrafi funkcjonować bez mentora. Jak był pan w PO to mówił pan (publicznie), że Tusk ma coś z geniusza i mentora. Teraz pan poszedł na swoje i zachowuje sie pan jak sierota. Ktoś wcześniej przerobił pana na marionetkę chyba.. a pan tego nie widzi. Dopóki tak będzie nie złapie pan kontaktu z normalnymi ludźmi.. Z płytkimi cwaniaczkami tak (sytość.. Podobne przyciąga podobne). Próbował pan robić coś sensownego. Owszem. Być może zderzył się pan z CZYMŚ i to złamało pański konstrukt. Żeby odzyskać świeżosć to trzeba złapać od nowa zależność taką , że sytość niszczy a niedosyt buduje. Kasy poukrywanej ma pan w brud i to pana niszczy.. I co? I dupa proszę pana. Brak wiarygodnosci. Ktoś tam panu wmówił żeś pan elita a reszta to motłoch. Niech pan zasadzi kopa w dupę tym specjalistom od PR i niech pan się zatrudni do szpadla na przykład.. albo na linię produkcyjną rozlewni win.. ;).

  A jak nie potrafi pan wrócić do źródeł to niech pan sie zajmie dalszym kręceniem lodów pod własną dupę.. Ale już anonimowo.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 10 razy 2

  Pierwszy szczur już wieje z Ruchu Palikota. Pijaczek z Lublina będzie się teraz wił,ślinił i płaszczył żeby tylko rudy matoł przyjął go z powrotem.

 • grastep2

  Oceniono 14 razy 12

  Szanowny Panie Palikot!
  Byłem Pana wielkim poplecznikiem.Bylem na Zjeździe w Warszawie.
  Gloszone przez Pana postulaty przemawiały do szerokich mas spoleczeństwa.Wszystko Pan POPSUŁ. Stał sie Pan KLONEM partii Jarosława.Taka sama retoryka nasączona jadem,rzucanie podejrzeń na tych,co nie po Pana myśli itd. SZKODA! Stracił Pan wielu swych zwolenników.Nie tędy droga Szanowny Panie.!

 • zawszezlosliwy

  Oceniono 2 razy 2

  Jak redakcja mogła zamieścić tak stare zdjęcie,jeszcze z czasów jak ten osobnik był wydawcą OZON-u?Wstyd!Przecież on teraz klęczy z rozdziawioną paszczą:-)

 • kuma1

  Oceniono 13 razy 11

  Palikot zawiódł.Biorąc udział w idiotycznym ataku na Polski Rząd w sprawie jakiegoś oszusta ,pokazał sie niestety podrzędnym politykierem.Zawiódł wyborców liczących na pierwszą partię opozycyjną mającą na uwadze państwo,dobro obywateli a przede wszystkim rozsądek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje