Zderzenie 3 ciężarówek na A4. Autostrada już przejezdna

Straż pożarna

Straż pożarna (Fot. Dominik Werner / Agencja Gazeta)

Około 7.00 rano trzy samochody ciężarowe zderzyły się na autostradzie A4 - informuje TVN24. Nitka drogi wiodąca do Wrocławia była całkowicie zablokowana na 101 kilometrze, w okolicach Legnicy. Nikomu nic się nie stało, ale jeden z samochodów zapalił się. Strażacy ugasili pożar, autostrada jest już przejezdna.
- Strażacy dogaszają ciężarówkę, która się zapaliła. Przyczyny wypadku na chwilę obecną nie są znane - mówił w TVN24 asp. Łukasz Dudkowiak z zespołu prasowego wrocławskiej policji niedługo po zdarzeniu.

Droga była całkowicie zablokowana na 101 kilometrze w kierunku Wrocławia na wysokości Legnickiego Pola (Dolnośląskie). Uprzątnięcie skutków wypadku trwało kilka godzin. Na 92 kilometrze autostrady utworzono objazd - kierowcy musieli skręcić w kierunku Jawora.

Według najnowszych informacji policji autostrada jest już przejezdna.Byłeś świadkiem tego wypadku? Masz zdjęcia albo wideo? Wyślij je nam na Alert24.MMS lub SMS na nr 605 24 24 24.

Komentarze (8)
Zderzenie 3 ciężarówek na A4. Autostrada już przejezdna
Zaloguj się
 • kiks4

  Oceniono 15 razy 11

  Na chwilę obecną strażacy nie są w posiadaniu wiedzy w temacie przyczyn zaistnienia pożaru.

 • 1szansa

  Oceniono 15 razy 9

  Tiry, ciężarówki - na wagony. Wystarczy popatrzeć jak rozpędzone tiry przejeżdżają przez miasto w ruchu ulicznym, przecież taki załadowany kolos nie jest w stanie się zatrzymać w sytuacji kolizyjnej a skutki są tragiczne w zderzeniu z takim "smokiem".

 • jedrek490

  Oceniono 9 razy 7

  Czy to znowu na oszczędnym odcinku bez pasa awaryjnego. Jeśli tak, to gratulacje dla inwestora.

 • todeskult

  Oceniono 14 razy 4

  A przyczyna to najpewniej skutek wyprzedzania się TIRów. Po drugie niech sprawdzą komputery pokładowe czy wszystkie jechały z dozwoloną prędkością (chyba 80 o ile dobrze pamiętam).

 • zigzaur

  Oceniono 2 razy 2

  Jedyną przyczyną zderzenia na autostradzie jest niezachowanie bezpiecznego odstępu między pojazdami. Zapewne ciężarówy jechały w odstępie 1 metra, jedna zahamowała i już jest karambol.
  W polskim taryfikatorze mandatów i punktów karnych takie wykroczenie w ogóle nie jest wymieniane a policja w ogóle nie zdaje sobie sprawy z tego zagrożenia.
  Zobaczycie, że określą "nadmierną prędkość" jako przyczynę kolizji.

 • ewa543210

  Oceniono 2 razy 0

  autostrada - he he
  trzy ciężarówki buch

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje