Tusk ws. Amber Gold: Tutaj nie da się niczego zamieść pod dywan

Premier oświadczył podczas wywiadu w TVP, że afera Amber Gold musi zostać wyjaśniona do końca

Premier oświadczył podczas wywiadu w TVP, że afera Amber Gold musi zostać wyjaśniona do końca (Fot. TVP)

- Każdy, kto odpowiada za tę aferę, począwszy od Marcina P., a skończywszy na urzędnikach, znajdzie się obok niego. Tutaj nie da się niczego zamieść pod dywan - powiedział w TVP1 Donald Tusk.
- Czuje się odpowiedzialny z kilku względów, aby tę sprawę wyjaśnić do samego końca - powiedział o aferze Amber Gold szef rządu. Według niego "to nie jest tak, że sprawa jest owiana tajemnicą i nie ma ludzi odpowiedzialnych". - W areszcie śledczym siedzi główny sprawca tego nieszczęścia - zauważył premier.

- W ciągu kilkunastu dni doszło do wniosków dyscyplinarnych, są postępowania dotyczące także prokuratorów i sędziów. Tutaj nie da się niczego zamieść pod dywan i każdy, kto odpowiada za tę aferę, począwszy od Marcina P., a skończywszy na urzędnikach, każdy znajdzie się obok niego. Czy to będzie prokurator, sędzia, czy urzędnik państwowy - zadeklarował.

Tusk wypowiedział się też w sprawie powołania komisji śledczej. W nocy - głosami Platformy i PSL - Sejm odrzucił wniosek o powołanie komisji. - Zdaję sobie sprawę, że komisja śledcza może być ciekawym spektaklem w dość nudnej polityce (...), chociaż ludzie nie mają przekonania, że te spektakle doprowadzą do jakiejś puenty - powiedział.

Premier poinformował również, że przygotowuje, jak to nazwał, przełomowe wystąpienie, "coś w rodzaju expose". - Sytuacja tego wymaga. Na pewno będzie we wrześniu.

Według sondażu TNS z 30 sierpnia, który dzisiaj przedstawiły "Wiadomości", za powołaniem komisji było 55 proc. ankietowanych. 34 proc. nie chce nowej komisji śledczej. 11 procent wybrało opcję: "trudno powiedzieć".

Równocześnie - w innym sondażu TNS - okazało się, że afera Amber Gold nie zaszkodziła Platformie Obywatelskiej. 40 proc. ankietowanych to właśnie na tę partię chce oddać swój głos. PiS popiera 29 proc. ankietowanych. Na kolejnych miejscach są SLD (11 proc.), RP (9 proc.) i PSL (5. proc.).

Zobacz także
 • Niemal co piąty z Polaków uważa, że to premier ponosi największą odpowiedzialność za aferę Amber Gold 19 proc. Polaków wini premiera za aferę Amber Gold
 • Leszek Miller w Poranku Radia TOK FM ''Gra idzie o najwyższą stawkę'' [AMBER GOLD]
 • Michał Tusk, Roman Giertych Giertych pozywa "Fakt" w imieniu Michała Tuska
Komentarze (109)
Tusk ws. Amber Gold: Tutaj nie da się niczego zamieść pod dywan
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 23 razy 11

  "W areszcie śledczym siedzi główny sprawca tego nieszczęścia - zauważył premier."
  ==============================================================
  Siedzi narzędzie, a w najlepszym razie ręka "tego nieszczęścia", bo twórcy i inspiratorzy tego i innych podobnych "nieszczęść" grzeją dupy na baaaaaaaaardzo wysokich stołkach, tak wysokich, że trudno im się do dupy dobrać.

 • paka48

  Oceniono 9 razy 9

  Tylko niech Pan dopilnuje, aby szefa Amber Gold nie wywieźli z aresztu nogami do przodu!

 • rosfita

  Oceniono 27 razy 9

  będziesz miał Tusku oszuscie gorąca jesień. Za kłamstwa, tolerancję dla oszustów, 67 lat i wiele innych przelretow. Po raz pierwszy ją i wielu ludzi chce wyjść na ulice i pokazać całej mafii rządzącej gdzie raki zimuja.

 • cholonek

  Oceniono 17 razy 7

  Według sondaży jest pięknie, a według Wyborczej to Michał Tusk jest największą ofiarą i największym bohaterem całej tej imprezki. W dodatku Michał umie szydełkować, skakać bez spadochronu z dużych wysokości, nurkować bez zabezpieczenia i spawać laserowym wskaźnikiem. I jeszcze podczas olimpiady w Londynie zdobył dla Polski trzy złote medale.

 • bezrobotny55

  Oceniono 6 razy 6

  Wcale się nie zdziwię, gdy nasz główny aresztant RP, niespodziewanie zakrztusi się śmiertelnie jedzeniem w swojej celi, a kamera monitoringu Marcina P. w tym czasie jakoś nawali, naturalnie z nieznanych powodów, może za dnia wyłączą prąd i nawet aresztant tego nie zauważy, podczas swojego ostatniego posiłku? A może jakieś zwarcie w instalacji elektrycznej przydarzy się w tej głównej celi RP i śmiertelnie porażony Marcin P. zdoła jedynie pokazać... wzwód środkowego palca prawicy, która podpisywała niecne kwity w Amber..., do więziennej kamery, w ostatnim śmiertelnym występie medialnym?

 • von_seydlitz

  Oceniono 12 razy 6

  Już pozamiatane.....

  tylko trzeba mieć nieco inteligencji i wiedzy, aby odczytać strategię PR....

  Lemingi wierzą, że to się dzieje na prawdę....

  PO i media odgrywają wyreżyserowany spektakl....

  ...

 • slade1972

  Oceniono 14 razy 6

  Muwiem wam, rze ten Amber i Gold to taki kuń trojaniski Kaczyniskiego!
  Ten kuń trojaniski jezd cały z drewna. W sirodku jezd pósty! I w tej póstce siedzi Kaczyniski i jego pahołki! I ten kuń podjehał do Mnihałka Tóska. Mnihałek mysilał rze to prawdzi jez kuń a nie rze łon jezd trojaniski! Ji łon powiedział, rze hce robić dla tego kunia! Gdyby wiedział, rze tam w sirodku w samej głowie tego kunia siedzi Kaczyniski to nigdy by nie pracował dla tego kunia kaczyniskiego!
  Taka jez prawda i cała prawda łotym kuniu trojaniskim czyli kuniu kaczyniskim!

 • sasquatch-junior

  Oceniono 5 razy 5

  Ja obstawiam, że Marcin P. długo już po tym ziemskim łez padole nie pochodzi... Coś się stanie gdy śledczy zbliżą się za bardzo do prawdy... .

 • anifilacja

  Oceniono 9 razy 5

  67 lat pracy, ACTA, Amber Gold - mimo ze jestem z Gdanska i wole PO, to i tak zaglosuje na innych

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje