Kaczyński szykuje exposé? Złośliwe reakcje konkurencji

31.08.2012 20:45
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

W niedzielę PiS przedstawi propozycje dotyczące najważniejszych problemów kraju. Mają to być projekty ustaw dotyczące opieki zdrowotnej, systemu emerytalnego, systemu podatkowego, edukacji i gospodarki. - Nie wystarczy mieć limuzynę, żeby sprawiać wrażenie, że się czymkolwiek zarządza - komentuje te plany Platforma.
- Chcemy pokazać, że jest alternatywa dla fatalnych rządów koalicji PO-PSL - podkreśla szef Klubu Parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak. Jego zdaniem koalicja jest spójną grupą interesów, która nie chce wyjaśnić afery Amber Gold, zaciekle broni swoich stołków i ma w Sejmie większość więc trudno powiedzieć, czy będą wcześniejsze wybory.

Tajemniczy kandydat PiS

Mariusz Błaszczak poinformował, że PiS najpierw przedstawi "pozytywny program działania", a później - na 5-lecie rządów PO - złoży wniosek o konstruktywne wotum nieufności. Szef Klubu Parlamentarnego PiS nie chce podać nazwiska kandydata na nowego premiera. Ma to być osoba spoza bieżącej polityki, zdolna skupić szersze poparcie niż tylko poparcie partyjne, a poza tym, jak mówi poseł Błaszczak, znana i doświadczona.

Exposé opozycji i złośliwość konkurencji

Rzecznik PiS Adam Hofman niedzielne przedsięwzięcie PiS określał jako "exposé opozycji". Wywołało to kąśliwe komentarze innych partii. Zbigniew Ziobro przypomniał, że PiS już sześć razy przegrał wybory, Leszek Miller, że Jarosław Kaczyński jest byłym premierem i może wygłosić przemówienie, a Rafał Grupiński z Platformy, że nie wystarczy mieć limuzyny, żeby sprawiać wrażenie, że się czymkolwiek zarządza. Adam Hofman, pytany o powód szumnych zapowiedzi "exposé opozycji", podkreślił, że projekty PiS zmieniają podstawy funkcjonowania państwa. Zauważył przy tym, że zwykła zapowiedź prezentacji kolejnych ustaw PiS nie wywołałaby należytego zainteresowania.

Zobacz także
Komentarze (354)
Zaloguj się
 • politol59

  Oceniono 7 razy 1

  Exposé, to inauguracyjne wystąpienie szefa rządu, a nie kolejny występ wodzusia.

 • kuma1

  Oceniono 7 razy 1

  Przedtem wszędzie pchał brata teraz sytuacja wypycha jego.Ciekawe czy odważy się na lot do Katynia z lądowaniem w Smoleńsku .?

 • q-ku

  Oceniono 7 razy -1

  "expose "

  chłop jest wyraźnie przekonany że jest nadal premierem

 • wuem43

  Oceniono 9 razy 1

  Niech spada z tym expose . To dobre dla płaszczaka,brudzia,maciera, szczypy czy tej co wylazło z worka. Kit dla lizusów i klakierów.

 • wiesiek098

  Oceniono 14 razy 4

  Biedny to człowiek .On uważa że nadal piastuje stanowisko premiera.
  Wygłaszać expośe,komu ? i po co komu i po co?????

 • kamel_65

  Oceniono 15 razy 5

  Panie Błaszczak, a ile powinno - wg pana - trwać postępowanie w sprawie Amber Gold?
  A wiem, wg PiS - 2 dni. Wina Tuska i koniec. Nieważne, że prokuratura dała ciała, nieważne, że w skarbówce było coś nieteges. Od razu zwalacie winę na premiera.
  Taka to wasza k... "sprawiedliwość".

 • joolspl

  Oceniono 8 razy 4

  pewnie bedzie chcial zeby byly now wybory i pouzywa sobie na tusku i po

 • waranzkomody

  Oceniono 12 razy 8

  W Polsce panuje taki idiotyczny obyczaj: do osób, które kiedyś zajmowały jakieś stanowisko, inni powszechnie zwracają się "panie prezydencie", "panie prezesie", no i też "panie premierze". Otoczenie tego kobolda też zwraca się tak do niego i to publicznie (słyszałem wielokrotnie, i widziałem to na własne oczy), no to konusek przyzwyczaił się i nadal mu się wydaje, że jest prezesem Rady Ministrów, i dalej się tym brandzluje. Ja mówię "proszę pana" (również do księży), "proszę pani", ewentualnie po nazwisku, żadnej kretyńskiej i wazeliniarskiej "tytułomanii" i lizania odbytu. Do komunistów i socjalistów mówię per "towarzyszu" (towarzyszko), do harcerzy (tylko tych z ZHP) mówię per "druhu". A do chamów nie mówię, albo leję ich w mordę (też bez zbędnego gadania). Każdemu według jego zasług. A dlaczego o tym piszę? Otóż wypowiedź nazywana "expose" ściśle kojarzy się z premierem rządu albo osobą desygnowaną na to stanowisko. W przypadku Kwaczora nie ma mowy ani o jednym, ani o drugim, - i niech tak już zostanie na wieki wieków, amen.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje