Platforma nie do zatopienia? [NOWE SONDAŻE]

31.08.2012 19:56
Afery wydają się nie mieć wpływu na pozycję PO. W najnowszym sondażu partia jest wciąż na pierwszym miejscu z 40 proc. poparciem

Afery wydają się nie mieć wpływu na pozycję PO. W najnowszym sondażu partia jest wciąż na pierwszym miejscu z 40 proc. poparciem (Fot. TVP)

Afera z Amber Gold nie zaszkodziła Platformie Obywatelskiej - wynika z sondażu TNS dla Wiadomości TVP. PO odskoczyła znów od Prawa i Sprawiedliwości. Mimo że większość badanych opowiada się za powołaniem komisji śledczej w sprawie Amber Gold.
Według sondażu TNS z 30 sierpnia za powołaniem komisji było 55 procent ankietowanych. 34 procent nie chce nowej komisji śledczej. 11 procent wybrało opcję: "trudno powiedzieć". W nocy - głosami Platformy i PSL - Sejm odrzucił wniosek o powołanie komisji.

Równocześnie - w innym sondażu TNS - okazało się, że afera Amber Gold nie zaszkodziła Platformie Obywatelskiej. 40 procent ankietowanych to właśnie na tę partię chce oddać swój głos. PiS popiera 29 procent ankietowanych. Na kolejnych miejscach są SLD (11 proc.), RP (9 proc.) i PSL (5. proc.). "Wiadomości" zaznaczają, że w sondażu uwzględniono tylko opinie osób, które deklarują chęć udziału w wyborach i wiedzą, na kogo głosować. Redakcja nie podała metody i próby przeprowadzenia sondaży.

PYTANIE Czy powinna powstać komisja śledcza ws. Amber Gold?

 • Tak, ta afera pokazała, że w tej kwestii organy ścigania się nie sprawdzają i to musi zbadać komisja
 • Tak, bo trzeba sprawdzić, czy jacyś politycy nie są zamieszani w działalność tej firmy
 • Nie, komisja będzie nieskuteczna i jej członkowie będą się bezproduktywnie kłócić
 • Nie, niech sprawą zajmie się prokuratura, politycy powinni się od tego trzymać z daleka
 • Nie mam zdania
Zobacz także
Komentarze (210)
Zaloguj się
 • iremus

  Oceniono 4 razy 4

  He, he, he ! Ten też miał być niezatapialny www.zycie.ca/wp-content/uploads/2012/04/titanic-nautical-1024.jpg

 • zbyszkoz-bogdaca

  Oceniono 9 razy 3

  Przepraszam za dosadność wypowiedzi ale g...wno zawsze na wierzch wypływa.

 • lipotyk

  Oceniono 5 razy 1

  jeszcze nie zatapialna dopóki ropa płynie,gorzej bedzie jak przyjdą tsunami : ------- )

 • szarak1111

  Oceniono 3 razy 1

  Łatwo można manipulować sondażami - wystarczy np. stanąć pod kościołem i pytać wychodzących o wiarę w konkretnego boga - wynik: 100 % wierzących.
  To raz - a dwa - ludzie mniej wykształceni mniej chętnie biorą udział w ankietach, a oni z PO się raczej opowiadać nie będą.

 • bola54

  Oceniono 11 razy 1

  Podejrzewam, że wybory były sfałszowane, opiniami się manipuluje. Żyjemy w zakłamanym państwie, naciągającym prawo a często widzimy rządzących współpracujących z przestępcami!

 • prezio2

  Oceniono 10 razy 0

  Stare dobre praktyki stosowane za PZPR. Oni też czym bardziej im się koło dupy paliło tym więcej krzyczeli jak to dobry wynik mają i kto to ich nie popiera. Tusek i komuna to prawie jedno i9 to samo z tym że tamci faktycznie byli silni a te rude miernoty to tylko tania nieudolna podróbka ale i tak wielce szkodliwa dla Polski a wszystko zaczęło się od bolka wałęsy o obalenia Olszewskiego w 92 przy pomocy właśnie tuska i pawlaka.

 • slawek2007

  Oceniono 6 razy 0

  Niech PO nie cieszy sie,bo nie ma z czego.Mamy klasyczne mniejsze ZŁO.Wierze,ze Polacy dojrzeja i powstanie alternatywna Partia.PO w obecnym skladzie to wlasnie mniejsze Zło.

 • knock.out.4

  Oceniono 8 razy 2

  ten sondaż musi być sfałszowany, bo na stronie gazety zdecydowana większość była przeciw komisji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje