Zatrzymany morderca dwóch kobiet z Kazania. Napisem "Uwolnić Pussy Riot" chciał zmylić śledczych

31.08.2012 12:20
Morderca dwóch kobiet z Kazania, który na miejscu zbrodni napisał krwią ofiar ?Free Pussy Riot" to 38-letni Igor Danilewski, wykładowca na uczelni. Mężczyzna przyznał się do zabójstwa. Rosyjskie służby poinformowały, że sprawca poprzez szokujący napis chciał zmylić śledztwo.
Komitet Śledczy (KŚ) Federacji Rosyjskiej podał, że mężczyzna o nazwisku Igor Danilewski został zatrzymany wczoraj.

Także wczoraj poinformowano o odkryciu ciał kobiet - 76-letniej emerytki i jej 38-letniej córki, zabitych ze szczególnym okrucieństwem. Kobiety mieszkały razem, ich ciała odkryli sąsiedzi. Sprawca zostawił na ścianie w korytarzu napis krwią ofiar "Free Pussy Riot" ("Uwolnić Pussy Riot").

Wrażenie "rytualnego zabójstwa"

Danilewski zeznał, że uczynił to, ponieważ chciał stworzyć wrażenie "rytualnego zabójstwa" - poinformował KŚ. Mężczyzna spotykał się z zabitą 38-letnią kobietą; zabił ją i jej matkę, ponieważ chciał pozbyć się długów - podało radio Echo Moskwy.

Trzy członkinie Pussy Riot - 22-letnia Nadieżda Tołokonnikowa, 24-letnia Maria Alochina i 29-letnia Jekatierina Samucewicz - zostały skazane przez moskiewski sąd w sierpniu. Za "chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną" spędzą dwa lata w łagrze. Rosyjska prokuratura poszukuje pozostałych dwóch członkiń zespołu, które - jak wynika z informacji zamieszczonych przez pełnomocnika zespołu na Twitterze - uciekły z Rosji.

Zobacz także
  • Supermarket w Old Bridge USA: Strzelanina w supermarkecie, trzech zabitych
Najczęściej czytane

Najnowsze informacje