Wałęsa: Stocznia jest własnością miasta. Ci ludzie potrafią tylko gwizdać

31.08.2012 08:42
Lech Wałęsa

Lech Wałęsa (Fot. Damian Kramski / AG)

Lech Wałęsa złożył dziś kwiaty pod stocznią gdańską w rocznicę podpisania porozumień sierpniowych. Skomentował też zdjęcie napisu "im. Lenina" z bramy stoczni przez przewodniczącego "Solidarności" Piotra Dudę i innych związkowców. - Stocznia to jest własność miasta, a nie stoczniowców. To ja teraz wejdę Piotrowi Dudzie do domu i przestawię karafkę - mówił.


Przewodniczący "S" Piotr Duda kilka dni temu osobiście wycinał z bramy stoczni napis "im. Lenina". W akcji wzięło udział kilku związkowców i posłów PiS.

"Nie szanują polskiego prawa"

Wałęsa stwierdził, że "prawdopodobnie prezydent Gdańska Paweł Adamowicz będzie dziś wygwizdany" podczas obchodów rocznicy podpisania porozumień sierpniowych. - Ci ludzie nic więcej nie potrafią. A zapominają, że w wolnym państwie, gdzie jest własność prywatna i własność Adamowicza, to oni weszli na własność Adamowicza. I dlatego nie szanują polskiego prawa. I dlatego powinni dostać nauczkę, że wchodzą na czyjeś działki - mówił.

- To Stocznia Gdańska jest własnością Adamowicza? - dopytywała jedna z dziennikarek.

- Nie, nie, nie. Adamowicz został wybrany jako prezydent miasta, a to jest własność miasta, a nie stoczniowców. To jest tak, jakby ktoś inny poszedł do jakiejś krajowej komisji i im przestawił meble. Co oni by powiedzieli, gdyby im postawiono albo dopisano jakieś rzeczy na ich drzwiach? A oni to zrobili - tłumaczył.

- Ale oni powiedzą: "To jest nasza stocznia" - powiedziała dziennikarka.

- Jaka "nasza stocznia"? Stocznia ma swojego właściciela, którego wybraliśmy demokratycznie, a oni mają w Gdańsku swoją siedzibę, gdzie mogą nie pozwolić założyć Lenina i innych rzeczy. I mają prawo nie pozwolić. Ale oni z kolei mogą innym wieszać czy zdejmować? No nie - mówił.

"Nie chcę być blisko Dudy. Ale jak zmieni zachowanie..."

Dziennikarze zapytali też byłego prezydenta, jak ocenia Dudę, który "chciał być blisko Wałęsy". - Z takimi gestami i z takim zachowaniem to ja dziękuję, nie chcę być blisko Dudy. Natomiast jak zmieni zachowanie, zacznie szanować prawo, szanować wolną demokratyczną Polskę, to z największą przyjemnością jak swojego syna w "Solidarności" przyjmę - odpowiedział.

Wałęsa powiedział, że obecny szef "S" mu się "nie podoba, bo nie szanuje bardzo ciężko wywalczonej wolności, prywatności i zasad, które tyle nas kosztowały". - Jaki porządek? Wejść komuś na działkę to jest porządek? To ja teraz wejdę mu do domu i przestawię mu karafkę - mówił.

Przed stocznią na Wałęsę czekali też protestujący. Jeden z mężczyzn z wypisanym apelem do Wałęsy próbował wepchnąć się przed kamerę. - Demokracja pozwala im takie bzdury głosić - skomentował krótko były prezydent.

Zobacz także
Komentarze (182)
Zaloguj się
 • sipa222

  Oceniono 1 raz 1

  yutube----Cios Prezesa - Ludzie z otoczenia Wałęsy nietykalni? Zobacz

 • paragraf-22

  Oceniono 1 raz -1

  Ci, którzy z taką lekkością i zajadłością zarazem, powtarzają nigdy nie udowodnione pomówienia o Wałęsie jako "TW Bolku", zapewne pójdą jutro do kościółka i z anielskimi wyrazami twarzy przekażą sobie znak pokoju. Mam nadzieję, że Sąd Ostateczny odbędzie się naprawdę, bo Bóg, który jest taki mądry, że potrafi stworzyć Wszechświat, nie może być na tyle głupi, żeby Wam to puścić płazem. No ale taka jest Wasza wiara.

 • poljack

  Oceniono 4 razy 0

  Ci ludzie potrafią tylko gwizdać a ty nawet tego nie potrafisz .

 • bochen0291

  Oceniono 12 razy 0

  Bolek jak byś nie był konfidentem za PRL-u i dziś nie koloborował z Agenturą ,to polska była by bogata i sprawiedliwa,było by dzis przy pomniku z tobą miliony polaków.Wyrolowałeś cały naród i dziś stałeś SAM jak taki Troll ,nikt uczciwy sie do ciebie nie przyłączył ,bo czuc od ciebe smród.Na Konic ty nie miałeś nic wspólnego w przewracaniu poprzedniego systemu,jak i Solidarnoś.Wywołanie strajków zaczeło sie w Lubelskim w z jdenych zakładów o podwyższone ceny na STOŁÓWCE,potem protest zapoczątkowali Kolejarze przyspawójąc pociąg do Torów z żywnością do ZSRR.Potem służby specjalne wywołały strajki w Stoczni i na to złapało sie miliony polaków,myslących ze zmienia Polske na wolną ,sówerenną i sprawiedliwą .Decycja o DEMONTAŻU systemu Komunistycznego w Europie Wschodniej zapadła już w latach 70-poprzedniego wieku przez tych co zakładali Żydowską rewolucje w ROSJI w 1917 r i ją Finansowali.System ten się po prostu przeżył,ograniczał rynki dla zachodnich koncernów,bankierów.Ustalono ze demontaz systemu nalezy przeprowadzic pokojowo,wybrano Polske ,bo Polacy nigdy nie pogodzili sie z narzuconym Systemem.Ty Boluś byłes tylko małym Trybikiem pod kontrolą,przecież nie postawiono by na czele Uczciwego Polaka który by nie był psłuszny Byłemu systemowi,po drugie ty jesteś farbowany Polak i tobie polskie ideały powiewają koło tylka.Dziś widac dorobek 22-lat waszej koloboracji,z Obcą Finansjera,byłymi towarzyszami ze Wschodu i zachodu,przez cały ten okres rządzą polska konfidenci zdrajcy złodzieje ,afera goni Afera,po stoczni została tylk brama reszta stoczni zostanie sprzedana na centra handlowe dla Obcych złodzieji.Młodzi polacy zagranicą i na bezrobociu.To o co ty wałczyłeś?.Wałczyłeś o zniszczenie Polski i Polaków .Dziś widac to jak na dłoni.Wszystko to co pisano o tobie P.Cenckiewicz,Gondarczyk,i ten Doktorant z krakowa o tobie to prawda.Kto chce poznac prawdę nich jedzie do PAPOWA koło LIPNA woj;Kujawsko Pomorskie i porozmawia z mieszkańcami.Zapomniałem dopisać o Celowym wprowadzeniu Stanu Wojennego przez Tow;Jaruzelskiego w celu wyelminowania z Solidarności Polaków o orientacji Narodowej i Patriotycznej,Wybijano im te wartości poprzez Scieżki Zdrowia pałowanie przez Słuzbę wiezienną ,milicje np;w Kwidzynie,reszta osadzonych z KOR-U ,Michnik,Mazowiecki,Geremek włos z głowy wam nie spadł.Po stanie Wojennym ponad 1-milon Polaków dostało paszport w jedną stronę .W 1985r utworzyłes już nowa Solidarnośc i dobrałes doborowe towarzystwo koloborantów,donosicieli.Przy OKRĄGŁYM STOLE spotkaliście się w swoim towarzystwieAgentura -z rzadzącą Komuną ,tam chlejąć wódke ustaliliscie jak zlikwidowac Polske ,oddac pod panowanie obcym koncernom,Bankierom.Jak sie zagłębic w towarzystwo Kanciasto-Stołowe to 99% było Farbowanych Polaków od tow;STALINA przysłanych w 1945 ich potomkowie,i teraz wszystko się zgadza i zazębia.Jak by tam byli prawdziwi Polacy Polska dziś wyglądała by inaczej.

 • prezio2

  Oceniono 11 razy -1

  Bolęsa ty lepiej kmiotku oddaj teczki jakie zajumiłeś z IPNu które całą prawdę na temat twojej zdradzieckiej działalności zawierały. Są jeszcze świadkowie tamtych dni którzy wiedzą jaką szmatą jesteś i jak sprzedawałeś stoczniowców za marne grosze wołając o podwyżkę
  www.youtube.com/watch?v=fPS9ppqMII4
  Nie zapomnimy ci też śmieciu jak zaprzepaściłeś szansę Polski na normalny rozwój przez obalenie jedynego patriotycznego rządu jakim był rzad Olszewskiego w 92r. z pomocą tych kmiotów i złodziei tuseka i pawlaka.
  To Olszewski dążył do otwarcia teczek i usuniecia byłych współpracowników z ważnych urzędów i to twoja wina parszywcu ze pchnąłeś los Polski spowrotem w łapy postkomuny ze strachu smierdzacy tchórzu że prawda na twój temat wyjdzie na jaw i skończy się mit o bohaterku a zostanie tylko kapuś bolek
  www.youtube.com/watch?v=e4kwcUuEJlE&feature=fvst
  Tak czy siak zdradziecki psie już wszyscy wiemy kim naprawdę jesteś i na twoim miejscu to bym kanalami pomykał a nie jeszcze publicznie ryj fałszywy otwierasz - "popisać się chce popisać ..." ty ku... idioto tak popisać się przyszedł a może ty chciałeś się popisać i pajacyka odgrywać . Do cyrku się zatrudnij tam za ogladanie takiego dziwoląga jeszcze może ktoś zapłaci.
  Jeszcze pałowanie protestujących ci po łbie chodzi ? Najpierw do nędzy ludzi doprowadziłeś a teraz byś pałował bo protestują że nie mają roboty albo robią na czarno za tysiąc parę złotych a ty śmieciu niedawno beczałeś że cztery tysiące emerytury tylko dostajesz i smiałeś się domagać podwyżki no ale innych pałować bo przecież prawa nie szanują. Jesteś najgorszym smieciem jaki się Polsce trafił od wojny i gdyby nie twoja zdradziecka działalność to komuna padła by juz na początku lat 80-tych kiedy to udaremniłeś pierwsze ogólnokrajowe strajki i gdyby nie ty psie to pewnie mielibyśmy dzisiaj rząd prawdziwie demokratyczny i patriotyczny dbający o nasz interes a nie te nieudoły rude i afera za aferą a Polska gospodarka leży i praktycznie wszystkie dobra rozsprzedane za marne grosze zagranicznym lub rozkradzione i zero nadziei na przyszłość. Tak h...u przechodzisz do historii - jako ZDRAJCA.

 • olewus.1

  Oceniono 11 razy 1

  Piękny post i najprawdziwsza prawda prawda....

  sargawska
  5 godzin temu

  "Pamietam atmosfere Sierpnia 80.Strach , niepewnosc ,mala nadzieje , ze zmiany pojda w pozadanym kierunku ! .Wiesci dochodzace z oficjalnych przekazow w TV i Radio , wiesci krazace w tzw.nieoficjalnym obiegu .Pelne troski i obaw komentarze w moim domu , rodzinie wsrod najblizszych znajomych .Zwracam sie do P.Dudy : prosze Pana mysmy wtedy nie mieli panskiej pewnosci siebie , powiem wiecej mysmy nie mieli zadnego pojecia , ze mozemy byc pewni swoich racji . Nie bylo tez pewnosci , ze ODWAGA robotnika Stoczni da wymierne efekty .Patrzylam z podziwem na czlowieka , ktory ryzykujac ,wszystko , stawal oko w oko z machina . Myslalam tez wowczas , ze mam obowiazek moralny poprzec JEGO zmagania .Poprzec tzn . wstapic do zwiazku " solidarnosc " I teraz , nie wdajac sie w zbyt filozoficzne wywody , Panie Duda mam satysfakcje , ze to byl zwiazek WALESY .Powiem tylko tyle !.Niech Pan nie podszywa sie " pod tamte IDEALY !!.Dzis usuniecie jakiegokolwiek symbolu NIE GROZI ARESZTOWANIEM ! Tyle !!!!!!!!! "

 • rita57

  Oceniono 7 razy 1

  Czy ten ŻENADA nie potrafi zamilknąć?

 • jon_rambo

  Oceniono 14 razy 6

  Bolek ty durniu! Stocznia jest miasta? A czyje jest miasto? A czyja jest ta Polska? To ja ci powiem cymbale że to wszystko jest własnością polaków.

 • peloxxx

  Oceniono 10 razy 4

  'Bolek' czemu nie skladales wspolnie z Jaruzelskim wiazanki POd stocznia przeciez to twoj chlebodawca i serdeczny przyjaciel

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje