Gdzie utknęła skarga KNF na Amber Gold? To prokurator z Gdańska nie przekazał jej Seremetowi

Andrzej Seremet

Andrzej Seremet (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

PRZEGLĄD PRASY. Skarga Komisji Nadzoru Finansowego, która ostrzegała o wątpliwościach wokół firmy Amber Gold, wpłynęła do prokuratury generalnej już w 2011 r., ale nie trafiła na biurko prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta. Dlaczego? Według "Rzeczpospolitej", dokument utknął u Piotra Wesołowskiego - prokuratora z Gdańska i wicedyrektora Biura Prokuratora Generalnego.
Skarga KNF zamiast do Seremeta trafiła w końcu prokuratury okręgowej w Gdańsku, a ta - po trzech miesiącach - przekazała ją prokuraturze rejonowej. Seremet twierdzi, że było to zaniedbanie. Wczoraj w Sejmie prokurator generalny ogłosił, że zażądał od kierownictwa Biura Prokuratora Generalnego wyjaśnień, dlaczego pismo z KNF do niego nie dotarło. - Dotychczasowa praktyka (dotycząca przesyłania dokumentów - red.) powinna była wykluczyć taki przypadek - podkreślał Seremet.

"Rzeczpospolita" pisze dziś, że decyzję o nieprzekazaniu dokumentu Seremetowi podjął Piotr Wesołowski - pracownik Biura Prokuratora Generalnego od lat związany z gdańską prokuraturą, "wpływowa postać". - Seremet straci do niego zaufanie i nawet, jeśli Wesołowski chciał dobrze, to wygląda, jakby próbował otworzyć ochronny parasol nad kolegami z Gdańska - komentuje w "Rz" jeden ze śledczych dobrze orientujących się w gdańskich powiązaniach.

Więcej w dzisiejszej "Rzeczpospolitej"

Zobacz także
 • Amber Gold i sala obrad pełna. Oto magia telewizyjnej transmisji w praktyce
 • ZUS, Marcin P. i Michał Tusk Wszystkie ofiary afery Amber Gold: Tuskowie, Wajda, Wałęsa, Gryzelda i Filip...
 • Donald Tusk z synem Michałem "Jestem debilem" - to trafna ocena. Niemieccy internauci dyskutują o aferze wokół syna Tuska
Komentarze (173)
Gdzie utknęła skarga KNF na Amber Gold? To prokurator z Gdańska nie przekazał jej Seremetowi
Zaloguj się
 • kapitan_marchewa

  Oceniono 51 razy 51

  Prokurator Piotr Wesołowski ma zamówioną wizytę lekarską na dziś na 10:30.
  Od dziś będzie na L-4.
  Do kiedy?
  Do skutku...

 • puzonik48

  Oceniono 38 razy 38

  To ciekawe ?Tylu jakoby dobrze wykształconych ludzi ,zaniedbywało "za darmo" wykonywanie swoich obowiązków ?I z wymiaru sprawiedliwości i z urzędu skarbowego ?Nie należę do zwolenniczek teorii spiskowych ,ale w tym przypadku uważam ,że to szeleszczące papierki zagłuszyły ich poczucie obowiązku :(:(

 • sceptyk31

  Oceniono 31 razy 29

  Po tym co słyszałem wczoraj w Sejmie w Gdańsku powinni wymienić wiekszość prokuratorów, urzędników skarbowych, cała delegaturę ABW, kierownictwo KWP, podobne działania powinny być w Warszawie. Ale nie będzie nic bo to mianowańcy Tuska i on ich nie da ruszyć bo to oznaczałoby iz przyznaje się do rażących błedów. Chore państwo. Niestety problemem jest też to że naprzeciw cwianiaków i interesiarzy z Po stąja durni opozycjoniści z PiS na czele. Przecież Kaczyński nie ma wokół siebie nikogo kto rozumię obecną sytuację. Ale w wypowiadaniu bzdur wszystkich przebija Joński z SLD. Wczoraj litość brała gdy słuchało sie zadających idiotyczne pytania panie posłanki i dukających z kartki panów posłów. Dobre wrażenie zrobił Duda, Palikot i Kalisz, reszta kompletnie nie wiedziała o czym mowa.

 • bob_59

  Oceniono 29 razy 23

  Piotr Wesołowski został powołany na szefa Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku w 2007 roku przez Zbigniewa Ziobro. Z tego stanowiska odwołał go Ćwiąkalski za swojej kadencji. W 2010 Wesołowski został "przytulony" przez pupila L. Kaczyńskiego, A. Seremeta i rozpoczął pracę w Prokuraturze Generalnej. O tych drobnych szczegółach Rzepa jakoś nie wspomina...

 • szary-polak

  Oceniono 43 razy 23

  Zobaczycie, co się będzie działo, gdy na światło wyjdzie afera parabanku "SKOK" ...To już nie miliony, jak w Amber Gold, ale miliardy !!!
  Dlatego PiS, sekta RM, bronią się rękoma i nogami, by parabank "SKOK" nadal istniał, okradał beż żadnego nadzoru finansowego !!

  samcik.blox.pl/2012/08/Sensacyjne-ustalenia-w-sprawie-SKOK-ow-Zamiataja.html

 • kostek_2004

  Oceniono 22 razy 22

  Wyniki sondy zgodne z oczekiwaniami. Niech prokuratura się sama sprawdzi, ujawni kto i za co płacił i dlaczego 8 prokuratorów pod rząd zapomniało wspomnieć o tym że Plichta był karany a 8 sędziów pod rząd nie uznało za stosowne o to spytać. A potem surowo ukarać referenta ds parzenia herbaty za horrendalne zaniedbania.

 • oservattoreromano

  Oceniono 22 razy 22

  Prokuratura, rząd,sąd mają w dupie Naród. Te instytucje są same dla siebie, a niesfornych przedstawicieli społeczeństwa eliminują.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 25 razy 21

  Dostaną naganę za zaniedbanie a powinni siedzieć za współudział...

 • fly8171

  Oceniono 19 razy 19

  Pytanie kto jest mało ważne!!!!! Pytanie jest dlaczego tak wielu ludzi w tak wielu instytucjach???? Tak się zachowuje mafia!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje