Olejnik: "Potrzebna jest komisja śledcza. Niech się wszyscy przejrzą w jej lustrze"

31.08.2012 06:34
Monika Olejnik, dziennikarka TVN 24

Monika Olejnik, dziennikarka TVN 24 (Fot. Maciej Zienkiewicz / AG)

"Potrzebna jest komisja śledcza, bo okazuje się, że ani RP Kaczyńskiego, ani RP Tuska się nie sprawdza" - pisze w "Gazecie Wyborczej" Monika Olejnik. I komentuje sejmową debatę o sprawie Amber Gold: "Może warto, żeby wszyscy przejrzeli się w lustrze komisji śledczej".
Olejnik w "Gazecie Wyborczej" relacjonuje, co wydarzyło się w Sejmie: jej zdaniem debata po sprawie Amber Gold była "przerażająca". "Okazuje się, że mamy tak wiele bezkarnych i głupich instytucji" - zauważa dziennikarka i podkreśla: "Dlatego potrzebna jest komisja śledcza, bo okazuje się, że ani RP Kaczyńskiego, ani RP Tuska się nie sprawdza".

Kto przed komisję?

Dziennikarka zaznacza, że "z przyjemnością" przed komisją chciałaby zobaczyć Zbigniewa Ziobrę, byłego ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, "który ścigał pacjentów i lekarzy, był kowbojem sprawiedliwości, a nie zauważył spraw Marcina P., które za jego czasów były kilka razy umarzane". Dodaje: "Może warto, żeby wszyscy przejrzeli się w lustrze komisji śledczej. Tym bardziej że minister Gowin dopatruje się spisku".

O jaki spisek chodzi? Szef resortu sprawiedliwości stwierdził w "Tygodniku Powszechnym", że sprawa Amber Gold może być zemstą biznesu na premierze. Gowin powiedział: "Część biznesu, zwłaszcza o korzeniach sięgających PRL, może dążyć do obalenia Tuska". "Czy pan minister wyobraża sobie, że Marcin P. to dziecko biznesmenów o korzeniach peerelowskich, wysłane do zlikwidowania rządu Tuska?" - komentuje Monika Olejnik. I podsumowuje: "Jeżeli ma taką wiedzę, to powinien zawiadomić o tym prokuraturę".

Cały felieton w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

Zobacz także
Komentarze (152)
Zaloguj się
 • ziellonka

  0

  Czy Monika Olejnik była oficerem SB o pseud. Stokrotka? Już po raz któryś takie informacje obiły mi się o uszy, a do tego J. Kaczyński w wywiadzie też ją tak nazwał.

 • and-j1

  Oceniono 1 raz 1

  Wg Gowina - jasnowidza, Marcin P. sięga korzeniami PRL, ale kabaret ........

 • e900

  Oceniono 3 razy 3

  uuuuuuuu Olejnik poparła komisję którą odrzuciła koalicja PO+PSL więc jest "be" musi teraz się zreflektować i nasr... na Kaczyskiego by znów stać się "mądrą,kompetentną" dziennikarką.....Szkoda mi co niektórych

 • as9943

  Oceniono 2 razy 2

  mówi się ze zadna komisja nic nie wyjasniła a poboczne sprawy jak lub czasopisma jakubowskiej, a rosół i sobiesiak zatrudnianie do totolotka a kierownictwo lasów wrocławskie i budowle sobiesiaka niezgodne z przepisami wyciąg i hotel. I to wszystko mimo że przewodniczącym był sekuła który był po to żeby nic się nie wydało

 • amron53

  Oceniono 2 razy 2

  wyblakłej Monice potrzebna jest komisja jak tlen do życia...popieprzyłoby się z rok o pierdołach z panami /p/osłami, zjadło ciasteczko i popiło kawką...a tak cyrku, który nic nie rozwiąże, nie będzie...Od czego jest aparat sprawiedliwości? Czyżby nie było systemu kontroli wewnętrznej w prokuraturze? w to nie wierzę, nie wierzę też w umiejętności posłów ignorantów...

 • kazmierz111

  Oceniono 2 razy 2

  jeżeli lustro to zacznij od siebie

 • kczyna

  Oceniono 1 raz 1

  A w komisji śledczej będą marsjanie?

 • jozef.sobczyk

  Oceniono 1 raz -1

  Szanowna Pani Moniko. Zdziwiłem się niesłychanie gdy przeczytałem w Pani komentarzu , że jest Pani
  zwolenniczką powołania komisji śledczej w sprawie Amber Gold. Proszę się zastanowić po co
  w takim razie Sejm ma do dyspozycji Najwyższą Izbę Kontroli . Przecież ten organ ma wszystkie atuty
  aby w sposób prawdziwie fachowy zbadać tą skandaliczną sprawę. Co więcej NIK może przefiltrować
  wszystkie "parabanki" i inne firmy pseudo finansowe i inwestycyjne.

  Pozdrawiam i liczę na zrozumienie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje