Olejnik: "Potrzebna jest komisja śledcza. Niech się wszyscy przejrzą w jej lustrze"

Monika Olejnik, dziennikarka TVN 24

Monika Olejnik, dziennikarka TVN 24 (Fot. Maciej Zienkiewicz / AG)

"Potrzebna jest komisja śledcza, bo okazuje się, że ani RP Kaczyńskiego, ani RP Tuska się nie sprawdza" - pisze w "Gazecie Wyborczej" Monika Olejnik. I komentuje sejmową debatę o sprawie Amber Gold: "Może warto, żeby wszyscy przejrzeli się w lustrze komisji śledczej".
Olejnik w "Gazecie Wyborczej" relacjonuje, co wydarzyło się w Sejmie: jej zdaniem debata po sprawie Amber Gold była "przerażająca". "Okazuje się, że mamy tak wiele bezkarnych i głupich instytucji" - zauważa dziennikarka i podkreśla: "Dlatego potrzebna jest komisja śledcza, bo okazuje się, że ani RP Kaczyńskiego, ani RP Tuska się nie sprawdza".

Kto przed komisję?

Dziennikarka zaznacza, że "z przyjemnością" przed komisją chciałaby zobaczyć Zbigniewa Ziobrę, byłego ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, "który ścigał pacjentów i lekarzy, był kowbojem sprawiedliwości, a nie zauważył spraw Marcina P., które za jego czasów były kilka razy umarzane". Dodaje: "Może warto, żeby wszyscy przejrzeli się w lustrze komisji śledczej. Tym bardziej że minister Gowin dopatruje się spisku".

O jaki spisek chodzi? Szef resortu sprawiedliwości stwierdził w "Tygodniku Powszechnym", że sprawa Amber Gold może być zemstą biznesu na premierze. Gowin powiedział: "Część biznesu, zwłaszcza o korzeniach sięgających PRL, może dążyć do obalenia Tuska". "Czy pan minister wyobraża sobie, że Marcin P. to dziecko biznesmenów o korzeniach peerelowskich, wysłane do zlikwidowania rządu Tuska?" - komentuje Monika Olejnik. I podsumowuje: "Jeżeli ma taką wiedzę, to powinien zawiadomić o tym prokuraturę".

Cały felieton w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

Zobacz także
 • Jarosław Kaczyński wygłosił oświadczenie w kuluarach Sejmu Kaczyński o obradach ws. Amber Gold: Usłyszeliśmy, że premier nic nie może i nie chce móc
 • Donald Tusk z synem Michałem "Jestem debilem" - to trafna ocena. Niemieccy internauci dyskutują o aferze wokół syna Tuska
Komentarze (152)
Olejnik: "Potrzebna jest komisja śledcza. Niech się wszyscy przejrzą w jej lustrze"
Zaloguj się
 • wejsunek43

  Oceniono 27 razy 23

  tak zwany "wymiar sprawiedliwości" to był i jest chory od czasów PRL do chwili obecnej..zamknięci w korporacjach i z poczuciem całkowitej bezkarności... a najmniej z tym stanem ma wspólnego obecny premier..wszystkiego jednocześnie się nie uzdrowi..

 • oservattoreromano

  Oceniono 41 razy 21

  Na śmietnik polityczny przeznaczeni są:
  -Tusk
  -Kaczyński
  -Miller
  -Palikot
  -Pawlak
  a do kryminału wszyscy prokuratorzy uwikłani w sprawę kolesia w czerwonym sweterku.

 • ludwikpp

  Oceniono 30 razy 18

  30 września 2012. W Sejmie dyskusja posłów po aferze AG. Przyglądam się ciekawie wybrańcom mojego narodu. Nie głosowałem na nich. To mi przypomina teatr, trochę operetki, farsy, wodewilu. Pełnokrwiste, precyzyjnie zarysowane postaci bohaterów spektaklu. W tym wypadku nie nie jest istotne, co mówią. Ważne jak się prezentuje przynajmniej 80% wybrańców narodu. Krzywe zwierciadło 38 milionowego narodu: otłuszczone twarze, bezmyślne spojrzenia, potężne karki, obwisłe brzuchy. I te panie posłanki, zwłaszcza z prawej strony sceny. Ich twarze: toksyczne, złośliwe, ironiczne, pełne pogardy, jak przemawia premier... Widać, że mają kłopot z własnością kobiecością. Stąd ta nienawiść i pretensja do całego świata. Ale zmienia się scenografia, mamy cyrk. Cała plejada błaznów występujących na scenie... Myślę sobie: a więc tak wyglądają przedstawiciele mojego narodu, który szanuję. Co myśleć o rodakach, którzy się do tego przyczynili? Tego wieczoru było mi smutno...Demokracja to dobry ustrój, ale trudny do realizacji, bo wymaga wysiłku intelektualnego, edukacji i zwykłej przyzwoitości. W przeciwnym razie mamy to, co pokazała debata nad AG: żenada i wstyd. Panie Donaldzie, jestem z panem...

 • bruthal

  Oceniono 43 razy 15

  Michał P. - wina Ziobry
  zamknięta Wisłostrada - wina Piskorskiego
  nepotyzm - wina PISu
  Obecnie rządzący nie są niczemu winni.

 • klarneta8

  Oceniono 26 razy 14

  Moim zdanjiem potrzebna jest KOMISJA- KONSYLIUM MEDYCZNO- GENETYCZNE, kt. zbadaloby geny opozycji PIS, SP i dziwny ped do wladzy KALISZA i PALIKOTA. Za odkrycie takiego genu. moglby byc NOBEL.

 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 20 razy 12

  Czegoś bardziej głupiego niż Gowin (spisek na Tuska) nawet Macierewicz by nie wymyślił. Współczuję Tuskowi, że ma w rządzie takiego głąba ale jednocześnie mówię "dobrze ci tak" boś sam go sobie wybrał premierze.

 • fordysta

  Oceniono 16 razy 10

  Paradna ta Olejnik.
  Zawiadomić Prokuraturę ?! Która konsekwentnie od lat umarza olbrzymie kilku-setmilionowe afery Amber Gold ?! Przecież z tego powodu był ten cały cyrk w Sejmie NA NASZ KOSZT zresztą.
  Bo Prokuratura jest SKORUMPOWANA i NIKT jej NIE WIERZY !
  Stokrotko, użyj swej tlenionej fryzury !

 • jnd

  Oceniono 21 razy 9

  Tylko ze Marcin P byl wowczac zwykla niegrozna plotka.
  Na rekina urosl z czasow PO a za czasow PIS mial 6 wyrokow skazujacych.

  Jak widac sposob widzenia zalezy od punktu siedzenia.

  Cokolwiek PO spieprzy to w durnych mediach zawsze wychodzi ze to i tak PIS jest winien.
  Nawet goebels tego nie wymyslil.
  Moze przydalaby sie komisja do zbadania powiazan PO z mediami.
  Dlaczego media maja interes w tym by dalej rzadzila PO?

 • wyksztalciunio

  Oceniono 11 razy 9

  Pani Olejnik jak zwykle,ględzi jak..."Piekarski na mękach".
  My już przerabialiśmy te kabaretowe komisje.
  I co ?I nic.Jedynie w aferze Rywina posadzono faceta za ...wirtualną łapówkę.Pozostałe to zwykła promocja
  partyjnych oszołomów.
  Sejm jest od stanowienia prawa.A od wymierzania kary temida.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje