Macierewicz z iPadem do Tuska: Zamieni się pan w Donalda T.

30.08.2012 22:23
Antoni Macierewicz oskarża z iPadem

Antoni Macierewicz oskarża z iPadem (Fot. TVP Info)

- Amber Gold to nie jest afera pana syna. I nie jest także aferą pana dziadka z Wehrmachtu. To jest pana afera, bo pan stworzył system mafijny, który w Gdańsku uniemożliwił dojście do prawdy i sprawiedliwości - oskarżał Antoni Macierewicz. By udowodnić swoją tezę, wymachiwał z trybuny sejmowej iPadem.
Antoni Macierewicz wystąpił przed 22.00, w chwili gdy kilkunastogodzinna debata o aferze Amber Gold znów pojawiła się w telewizyjnej transmisji.

Poseł PiS zarzucał Donaldowi Tuskowi, że to on odpowiada za "system mafijny" na Wybrzeżu. Na dowód tego pokazywał swojego iPada ze zdjęciem, na którym samorządowcy z Wybrzeża ciągnęli na płycie lotniska samolot OLT. Antoni Macierewicz twierdził, że prezydent Gdańska i inni lokalni politycy związani z PO robili to dla reklamy linii. - To jest system mafijny, który doprowadził do tego, że nikt nie mógł tknąć palcem Marcina P. I boję się, że pan zamieni się niedługo w Donalda T. - mówił poseł PiS.

Pechowa sesja samorządowców Platformy

Zdjęcie, o którym mówił Antoni Macierewicz, można było zobaczyć w 2011 roku m.in. w trójmiejskiej "Gazecie". Ale dotyczyło nie sesji reklamowej linii OLT, aimprezy towarzyszącej zakończeniu budowy kluczowych inwestycji na lotnisku przed Euro 2012. Oddano wówczas do użytku sześć inwestycji. Imprezę rzeczywiście zainaugurowano przeciąganiem samolotu linii OLT Jetair. Maszynę napędzała siła mięśni prezydenta Gdańska, wiceprezydentów Sopotu i Gdyni oraz marszałka województwa.

"Mój syn wywoził złoto do Niemiec"

Słowa Macierewicza były reakcją na wieczorne wystąpienie Donalda Tuska. Premier powiedział, że sprawa Amber Gold to "jednoznaczna wskazówka, że Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego trzeba jednoznacznie przebudować w stronę służby informacyjnej".

Premier w swoim wystąpieniu, po zakończeniu serii pytań posłów w ramach debaty nad informacją rządu ws. Amber Gold, odniósł się m.in. do wypowiedzi posła PiS Antoniego Macierewicza. - Dzisiaj słyszę, że pan poseł Macierewicz domyśla się, sugeruje, sądzi, że mój syn, pewnie wspólnie ze mną, nieżyjącym "Nikosiem", "Masą", "Kiełbasą" wywoził złoto do Niemiec, na które czekał dziadek z Wehrmachtu - ironizował Tusk.

Zobacz także
Komentarze (381)
Macierewicz z iPadem do Tuska: Zamieni się pan w Donalda T.
Zaloguj się
 • texeira

  Oceniono 102 razy 90

  Antoni... Ty się módl, żebyś pewnego dnia nie został Antonim M... bo masz zdrowo za uszami, jak np. sprawie wyprowadzenia danych z byłego WSI, które dotąd się nie znalazły.. A "mafijny układ Tuska "... a kiedy to Plichta dostał 6 z 7 swoich wyroków, które pozwoliliście mu olać? Równie dobrze Antoni w takim razie można powiedzieć, ze ten "mafijny układ" to wasz, a Plichta to kret, który miał skompromitować Tuska i PO... a kasa poszła na PiS...

 • sstepniewski

  Oceniono 91 razy 73

  Antoni M. ma juz od dluzszego czasu pie...a - ciekawe czy osoba postronna moglaby zglosic wniosek o ubezwladnienie??

 • gburiaifuria

  Oceniono 65 razy 53

  Skoro Macierewicz po tym co zrobil (a ujawnienie nazwisk wywiadowcow w trakcie ich dzialan, to przeciez zdrada i rzecz duuuzo gorsza niz Amber Gold) nie zostal Antonim M. to niby dlaczego premier mimo calej swojej wielkiej arogancji mialby zostac Donaldem T.? Ale Antoni M. jest z PiS, a tam nawet zabicie czlowieka uchodzi bezkarnie, bo ich prawo, ktore maja w nazwie nie dotyczy.

 • antyrzad

  Oceniono 66 razy 48

  Ja p***e... Weźcie tego człowieka gdzieś ukryjcie. Gdzie on dorabia? W USB, KGB, CIA, MOSADzie? Ten człowiek ma tak poronione pomysły, że nawet rodzeństwo Wachowskych przy nim blednie.
  Macierewicz to totalne science-fiction tego świata... no i Polski.

 • k-marian51

  Oceniono 51 razy 45

  Chama nie wychowasz. Antek teczka idiota to najgorszy oszołom. Wstyd dla RP, że tacy idioci są reprezentantami narodu. Ale to jest cały pis. Brama stoczni została uznana za zabytek. Ale grupa pisowskich idiotów i to zbezcześciła.

 • robo_pl

  Oceniono 40 razy 30

  NIE rozumiem do kogo maja pretensje ci ludzie do rzadu ze ich nie ostrzegl przed wyzuskiwaczami. Ludzie kto o zdrowych zmyslach wierzy w taki zysk. glupcy szukaja kozla ofiarnego swej wlasnej naiwnosci i glupoty.

 • julianaugustyniak

  Oceniono 37 razy 29

  Macierewicz prześciga się z innymi posłami PiS w wymyślaniu obelg, jest nietykalny i może prawie wszystko, ale trafia w próżnię. Im większą głupotę wymyśli, tym mniej prawdopodobną i sam się ośmiesza. Więc nic dziwnego że Donald odpowiada żartami. Merytoryczna dyskusja z Antkiem jest bezcelowa, bezsensowna i niepotrzebna. Antek dodaje głosów PO swoją głupotą. Mój też.

 • mariatg8

  Oceniono 48 razy 28

  Kolejny odlot Antosia Policmajstra . Ten osobnik tak kompromituje watahę PIS/d , że nikt normalny nie może na to tałatajstweo zagłosować . Nie może facet wsiąść na Tupolewa i odlecieć na księżyc jak Twardowski ?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje