Macierewicz z iPadem do Tuska: Zamieni się pan w Donalda T.

30.08.2012 22:23
Antoni Macierewicz oskarża z iPadem

Antoni Macierewicz oskarża z iPadem (Fot. TVP Info)

- Amber Gold to nie jest afera pana syna. I nie jest także aferą pana dziadka z Wehrmachtu. To jest pana afera, bo pan stworzył system mafijny, który w Gdańsku uniemożliwił dojście do prawdy i sprawiedliwości - oskarżał Antoni Macierewicz. By udowodnić swoją tezę, wymachiwał z trybuny sejmowej iPadem.
Antoni Macierewicz wystąpił przed 22.00, w chwili gdy kilkunastogodzinna debata o aferze Amber Gold znów pojawiła się w telewizyjnej transmisji.

Poseł PiS zarzucał Donaldowi Tuskowi, że to on odpowiada za "system mafijny" na Wybrzeżu. Na dowód tego pokazywał swojego iPada ze zdjęciem, na którym samorządowcy z Wybrzeża ciągnęli na płycie lotniska samolot OLT. Antoni Macierewicz twierdził, że prezydent Gdańska i inni lokalni politycy związani z PO robili to dla reklamy linii. - To jest system mafijny, który doprowadził do tego, że nikt nie mógł tknąć palcem Marcina P. I boję się, że pan zamieni się niedługo w Donalda T. - mówił poseł PiS.

Pechowa sesja samorządowców Platformy

Zdjęcie, o którym mówił Antoni Macierewicz, można było zobaczyć w 2011 roku m.in. w trójmiejskiej "Gazecie". Ale dotyczyło nie sesji reklamowej linii OLT, aimprezy towarzyszącej zakończeniu budowy kluczowych inwestycji na lotnisku przed Euro 2012. Oddano wówczas do użytku sześć inwestycji. Imprezę rzeczywiście zainaugurowano przeciąganiem samolotu linii OLT Jetair. Maszynę napędzała siła mięśni prezydenta Gdańska, wiceprezydentów Sopotu i Gdyni oraz marszałka województwa.

"Mój syn wywoził złoto do Niemiec"

Słowa Macierewicza były reakcją na wieczorne wystąpienie Donalda Tuska. Premier powiedział, że sprawa Amber Gold to "jednoznaczna wskazówka, że Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego trzeba jednoznacznie przebudować w stronę służby informacyjnej".

Premier w swoim wystąpieniu, po zakończeniu serii pytań posłów w ramach debaty nad informacją rządu ws. Amber Gold, odniósł się m.in. do wypowiedzi posła PiS Antoniego Macierewicza. - Dzisiaj słyszę, że pan poseł Macierewicz domyśla się, sugeruje, sądzi, że mój syn, pewnie wspólnie ze mną, nieżyjącym "Nikosiem", "Masą", "Kiełbasą" wywoził złoto do Niemiec, na które czekał dziadek z Wehrmachtu - ironizował Tusk.

Zobacz także
Komentarze (381)
Zaloguj się
 • rympalek11

  Oceniono 7 razy -1

  Donald T wiedział o przestępczej działalności Marcina P i nie ostrzegł Polaków. Ostrzegł tylko swojego syna.

 • marl57

  Oceniono 3 razy 3

  jest obawa, że pomówienie o stworzenie systemu mafijnego
  jest bezposrednią podstawą do skazania jantosia.

 • dudibudi

  Oceniono 12 razy -2

  ....i Macierewicz słusznie dodał ....... Tusk żartem tej afery tym razem nie pokryje.

 • 1410_tenrok

  Oceniono 12 razy -2

  znam Antka od lat i ciągle pytam: przeprosiłeś już gnojku za to, że byłeś maoistą? Pytam!!! Przeprosiłeś młotku, czy nie???
  Naziści i nawet komuniści to pikuś przy zbrodniach maoistów. Dlatego właśnie zadaję ciągle to pytanie: Antek, przeprosiłeś na to, że byłeś maoistą????

 • kamel_65

  Oceniono 13 razy 5

  "Zdjęcie, o którym mówił Antoni Macierewicz, można było zobaczyć w 2011 roku m.in. w trójmiejskiej "Gazecie". Ale dotyczyło nie sesji reklamowej linii OLT, aimprezy towarzyszącej zakończeniu budowy kluczowych inwestycji na lotnisku przed Euro 2012. Oddano wówczas do użytku sześć inwestycji. Imprezę rzeczywiście zainaugurowano przeciąganiem samolotu linii OLT Jetair. Maszynę napędzała siła mięśni prezydenta Gdańska, wiceprezydentów Sopotu i Gdyni oraz marszałka województwa."

  Ile wam jeszcze trzeba dowodów wyznawcy PiS, że p. Antoni stosuje demagogię i przekręca fakty?
  Nie szaleję za PO, ale PiS przegina - nie ma dowodów na nic i wymyśla z d... jakieś "fakty".

 • elkipan

  Oceniono 12 razy -4

  Macierewicz. To nazwisko przywołuje z nor wszystkie dyżurne lemingi. Mają chyba ilością wpisów POwodować zmylenie przeciwnika. Czemu na te seki kretyńskich wpisów, nie ma żadnego merytorycznego, o tym że Antoni jest zły? Liczycie na to że ta ilość wypisywanych głuPOt powinna zamienić się w prawdę?

 • eat.pussy

  Oceniono 1 raz 1

  No "i Padłem".. :)

 • rita57

  Oceniono 8 razy -4

  Lemingi, POsłuchajcie fajnego Gościa, a nie bronicie rządu o cechach mafijnych?

  wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-lukasza-adamskiego/35203-jak-szkoda-ze-my-nie-mamy-takich-celebrytow-brudny-harry-rozjezdza-obame

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje