PSL przeciw komisji śledczej ws. Amber Gold. PiS: "Sprzedajna partia"

Donald Tusk i Waldemar Pawlak

Donald Tusk i Waldemar Pawlak (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Ludowcy zastanawiali się i zastanawiali, długo dyskutowali o tej sprawie na posiedzeniu klubu parlamentarnego, w końcu zdecydowali, że wniosku Prawa i Sprawiedliwości nie poprą. PiS chciało, by komisja śledcza zbadała aferę Amber Gold, gdyż ich zdaniem zawinił tu cały aparat państwa.
Znów gorący dzień w Sejmie. Dyskusja o Amber Gold [MINUTA PO MINUCIE]

- Komisja śledcza nie, dlatego, że rozpocznie się taniec polityczny. A sprawozdanie będziemy mieli za pół roku lub rok, kiedy już wszyscy zapomną, o co w tej sprawie chodziło - mówi poseł PSL Janusz Piechociński.

Ludowcy mają swój pomysł, jak rozwiązać tę sprawę - chcą między innymi dać większe kompetencje komisji do spraw służb specjalnych.

- Tak, żeby mogła rutynowo przystępować w takich sytuacjach do pracy. Tam są ludzie, którzy mają dostęp do informacji niejawnych, znają służby - mówi Piechociński. - Poza tym rozwiązania systemowe oraz bardzo klarowne i czytelne pociągnięcie do odpowiedzialności tych, którzy obowiązki zaniedbali - dodaje.

Joachim Brudziński z Prawa i Sprawiedliwości jest tą deklaracją ludowców zniesmaczony: - Koalicja będzie trwała, a Polskie Stronnictwo Ludowe wychodzi na sprzedajną partię polityczną. Za chwilę Donald Tusk z Waldemarem Pawlakiem będzie mógł powiedzieć "państwo to my". Każdy, kto podniesie rękę przeciw tej komisji, jest przeciwny wyjaśnieniu tej afery - kwituje poseł PiS.

Głosowanie nad wnioskiem o powołanie komisji najprawdopodobniej o północy.

Zobacz także
Komentarze (199)
PSL przeciw komisji śledczej ws. Amber Gold. PiS: "Sprzedajna partia"
Zaloguj się
 • maja2005

  Oceniono 39 razy 21

  Zgadzam się, że komisje sejmowe mają na celu przede wszystkim promocję polityków a nie wyjaśnianie spraw. Jeszcze żadna z komisji parlamentarnej w naszym kraju niczego sensownego nie ustaliła.

 • tim7

  Oceniono 20 razy 16

  Czy ktoś mi może przypomnieć, jak zachowało się PiS, gdy padł wniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej do zbadania działania instytucji państwowych biorących udział w nieudanym zdyskredytowaniu i skompromitowaniu wicepremiera polskiego rządu (patrz: "afera gruntowa")? Bo jakoś nie przypominam sobie by tak samo ochoczo rwali się do wyjaśniania tamtej afery...

 • jadwisia9

  Oceniono 21 razy 15

  Tu nie chodzilo o komisje Amber Gold.. tutaj chodziło o komisje w sprawie Michała Tuska... dopaść Premiera Tuska

 • popijajac_piwo

  Oceniono 16 razy 12

  Czyli SKOKów nikt nie ruszy na razie?...

 • unterhose

  Oceniono 19 razy 11

  PSL, nie jest sprzedajną partią. To co wyprawia nazywa się chłopską pragmatyką.

 • net_friend

  Oceniono 11 razy 9

  A to pech, nie bedzie dodatkowej dietki. Bo ze z komisje to farsa wszyscy wiedzą.

 • i_am_keyser_soze

  Oceniono 10 razy 8

  Politycy tak zdewaluowali znacznie komisji śledczych że bardziej się nie da a teraz udają zdziwionych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje