"Tusk dobrym mówcą, opozycja mu krzywdy nie zrobi". Debata o debacie na Twitterze

Twitt Michała Szułdrzyńskiego

Twitt Michała Szułdrzyńskiego (Fot. Twitter.com)

Dzisiejsze posiedzenie Sejmu, na którym omawiano sprawę afery Amber Gold zaktywizowała polskich twitterowiczów, którzy od samego rana komentowali obrady parlamentu. Chwalili wystąpienia Donalda Tuska i Andrzeja Dudy z PiS. Jednocześnie część zauważyła, że lepiej, gdyby posłowie zajęli się zwalniającą gospodarką, a nie aferą.
"Powiedzmy wprost: jak długo Platforma ma Donalda Tuska, który jest świetnym mówcą, który potrafi zdefiniować problem i zręcznie go przedstawić, tak długo opozycja będzie mogła go podgryzać, ale dużej krzywdy mu nie zrobi" - napisał na Twitterze Michał Szułdrzyński z "Rzeczpospolitej". Dzisiejsza debata sejmowa wywołała falę komentarzy na Twitterze.

Przeciwnego zdania co do wystąpienia Tuska był europoseł PiS Ryszard Czarnecki: "W Sejmie: Tuska rola teatralna, gra silnego przywódcę. Mało oryginalne. Ziewam". Z kolei socjolog prof. Zdzisław Krasnodębski na słowa Tuska: "Nie dajmy sobie wmówić, że nasza dzisiejsza Polska jest błędem", napisał: "Pan jest błędem, dużym błędem, Panie premierze". 

Blogger Azrael stwierdził zaś, że PiS nie jest w stanie zagrozić PO: "Póki na czele opozycji stoi człowiek ze spadającą siłą intelektualną, PO może spać spokojnie. W każdej sytuacji..."

"Dobre wystąpienie Andrzeja Dudy"

Równie dobrze zostało przyjęte przemówienie posła Andrzeja Dudy, który prezentował stanowisko klubu PiS. "No, mocne wystąpienie Dudy" - napisała Anna Kalczyńska z TVN24. "Świetnie prezentuje się Andrzej Duda" - dodał Mikołaj Wójcik z "Faktu".

Z kolei popularny twitterowicz Dariusz Ćwiek zauważył: - "Duda: Donald Tusk do dymisji". Coś w tym jest: B. Madoff został aresztowany 11.12.2008., a G. Bush już od 20.01.2009 nie był prezydentem.

"PKB, nie Amber Gold"

W czasie debaty twitterowicze zauważyli, że Sejm zajmuje się aferą Amber Gold, a powinna raczej kiepskimi danymi o polskiej gospodarce - wzrost PKB w II kwartale roku spadł do 2,4 proc. "Nie ma chleba, są igrzyska - Sejm zajmuje się jednym Amber Gold zamiast gospodarką przed jej zawałem" - napisał Michał M. Lisiecki, wydawca m.in. "Wprost". 

"W USA dane o PKB są głównym punktem spinu administracji [rządu - red.] i opozycji. W Polsce nikogo to nie obchodzi, lepiej gonić święcące złotko, jakim jest Amber Gold" - zauważył Michał Kolanko z portalu "300Polityka". Popularna twitterowczka "Gusia" stwierdziła zaś: "Premier vs. Rzeczywistość 1:0. Gdzie rząd będzie ciąć wydatki, aby wyrobić się w deficycie lub skąd wyciągnie kasę oprócz wypompowania dywidend ze spółek Skarbu Państwa?".

Dyskusja na Twitterze zamarła, gdy posłowie zaczęli zadawać pytania, mają na to minutę, ale zazwyczaj przekraczają czas. "Może zorganizuję dla posłów szkolenie z zadawania pytań w jedną minutę. Płatne w złocie :)" - skomentował politolog dr Olgierd Annusewicz.

Zobacz także
 • Krzysztof Kwiatkowski Błyskawiczne kariery kuzynki Grada i brata Kwiatkowskiego w Krajowej Spółce Cukrowej
 • Pozycje smoleńskiego Zespołu Parlamentarnego na stronie Księgarni Gazety Polskiej Gdzie jest raport Macierewicza? "Księgarnia GP": Oferowaliśmy go, ale nikomu nie sprzedaliśmy
 • Donald Tusk z synem Michałem "Jestem debilem" - to trafna ocena. Niemieccy internauci dyskutują o aferze wokół syna Tuska
Komentarze (31)
"Tusk dobrym mówcą, opozycja mu krzywdy nie zrobi". Debata o debacie na Twitterze
Zaloguj się
 • tadjan

  Oceniono 12 razy 8

  a czy opozycja ma ochotę zrobić Tuskowi krzywdę? uważam, że nie ....ale spektakl dla gawiedzi musi trwać.
  Warto by było pomyśleć o przekuciu kos na sztorc i pognać to dziadostwo- nomen omen - z Wiejskiej.

 • augenthaler

  Oceniono 16 razy 8

  Tabloidy w rodzaju gazeta.pl znowu maja uzywanie. Kogo obchodza wypowiedzi skrajnie niekompetentnych politykow? Sejm powinien zostac zredukowany do 250 poslow, zaoszczedziloby na tym panstwo polskie, jak rowniez podnioslby sie poziom polityki, bo roznej masci miernoty pozostawalyby w wiekszosci poza Sejmem.

 • t.levy

  Oceniono 7 razy 7

  A co z Plichtową, przecież ona jest na wolności i dalej mataczy!!!

 • kamil-t

  Oceniono 12 razy 6

  Zgadzam się, ze kwestia PKB jest istotniejszą sprawą. Jeśli jednak chodzi o aferę, należałoby na pewno przedyskutować sprawy prokuratury i sądów. Nie sądzę natomiast, by należałby oczekiwać od rządu, by "za rączkę" prowadził obywateli po meandrach inwestowania. Niestety, od ludzi zawsze bedzie się wymagać rozumu w wyborach i rząd mózgu zastepować nie powinien.

 • notozobaczymy

  Oceniono 16 razy 6

  ""Świetnie prezentuje się Andrzej Duda" - dodał Mikołaj Wójcik z "Faktu"."

  Jaka gazeta, taki bohater przemówienia...

 • kristofoser

  Oceniono 6 razy 4

  "Z kolei popularny twitterowicz Dariusz Ćwiek zauważył: - "Duda: Donald Tusk do dymisji". Coś w tym jest: B. Madoff został aresztowany 11.12.2008., a G. Bush już od 20.01.2009 nie był prezydentem." i dowiódł że jest idiotą(Dariusz Ćwiek).Wybory prezydenta są na początku listopada.20.01. kończy sią kadencja pezydenta.

 • xarte

  Oceniono 22 razy 4

  Niech Kaczyński i jego minister Ziobra wyjaśnią dlaczego za rządów PiS Plichcie 4 razy dali zawiasy!

 • takiezlewiesci

  Oceniono 15 razy 3

  Powolac pluton egzekucyjny na PO!!

 • takiezlewiesci

  Oceniono 11 razy 3

  "Samobójca"

  Jest prawie pewne, że jeżeli dojdzie do aresztowania Marcina P. będziemy mieli kolejnego "samobójcę". Nie doczeka on procesu i grożącego mu wyroku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje