"Tusk dobrym mówcą, opozycja mu krzywdy nie zrobi". Debata o debacie na Twitterze

30.08.2012 16:29
Twitt Michała Szułdrzyńskiego

Twitt Michała Szułdrzyńskiego (Fot. Twitter.com)

Dzisiejsze posiedzenie Sejmu, na którym omawiano sprawę afery Amber Gold zaktywizowała polskich twitterowiczów, którzy od samego rana komentowali obrady parlamentu. Chwalili wystąpienia Donalda Tuska i Andrzeja Dudy z PiS. Jednocześnie część zauważyła, że lepiej, gdyby posłowie zajęli się zwalniającą gospodarką, a nie aferą.
"Powiedzmy wprost: jak długo Platforma ma Donalda Tuska, który jest świetnym mówcą, który potrafi zdefiniować problem i zręcznie go przedstawić, tak długo opozycja będzie mogła go podgryzać, ale dużej krzywdy mu nie zrobi" - napisał na Twitterze Michał Szułdrzyński z "Rzeczpospolitej". Dzisiejsza debata sejmowa wywołała falę komentarzy na Twitterze.

Przeciwnego zdania co do wystąpienia Tuska był europoseł PiS Ryszard Czarnecki: "W Sejmie: Tuska rola teatralna, gra silnego przywódcę. Mało oryginalne. Ziewam". Z kolei socjolog prof. Zdzisław Krasnodębski na słowa Tuska: "Nie dajmy sobie wmówić, że nasza dzisiejsza Polska jest błędem", napisał: "Pan jest błędem, dużym błędem, Panie premierze". 

Blogger Azrael stwierdził zaś, że PiS nie jest w stanie zagrozić PO: "Póki na czele opozycji stoi człowiek ze spadającą siłą intelektualną, PO może spać spokojnie. W każdej sytuacji..."

"Dobre wystąpienie Andrzeja Dudy"

Równie dobrze zostało przyjęte przemówienie posła Andrzeja Dudy, który prezentował stanowisko klubu PiS. "No, mocne wystąpienie Dudy" - napisała Anna Kalczyńska z TVN24. "Świetnie prezentuje się Andrzej Duda" - dodał Mikołaj Wójcik z "Faktu".

Z kolei popularny twitterowicz Dariusz Ćwiek zauważył: - "Duda: Donald Tusk do dymisji". Coś w tym jest: B. Madoff został aresztowany 11.12.2008., a G. Bush już od 20.01.2009 nie był prezydentem.

"PKB, nie Amber Gold"

W czasie debaty twitterowicze zauważyli, że Sejm zajmuje się aferą Amber Gold, a powinna raczej kiepskimi danymi o polskiej gospodarce - wzrost PKB w II kwartale roku spadł do 2,4 proc. "Nie ma chleba, są igrzyska - Sejm zajmuje się jednym Amber Gold zamiast gospodarką przed jej zawałem" - napisał Michał M. Lisiecki, wydawca m.in. "Wprost". 

"W USA dane o PKB są głównym punktem spinu administracji [rządu - red.] i opozycji. W Polsce nikogo to nie obchodzi, lepiej gonić święcące złotko, jakim jest Amber Gold" - zauważył Michał Kolanko z portalu "300Polityka". Popularna twitterowczka "Gusia" stwierdziła zaś: "Premier vs. Rzeczywistość 1:0. Gdzie rząd będzie ciąć wydatki, aby wyrobić się w deficycie lub skąd wyciągnie kasę oprócz wypompowania dywidend ze spółek Skarbu Państwa?".

Dyskusja na Twitterze zamarła, gdy posłowie zaczęli zadawać pytania, mają na to minutę, ale zazwyczaj przekraczają czas. "Może zorganizuję dla posłów szkolenie z zadawania pytań w jedną minutę. Płatne w złocie :)" - skomentował politolog dr Olgierd Annusewicz.

PYTANIE Czy powinna powstać komisja śledcza ws. Amber Gold?

 • Tak, ta afera pokazała, że w tej kwestii organy ścigania się nie sprawdzają i to musi zbadać komisja
 • Tak, bo trzeba sprawdzić, czy jacyś politycy nie są zamieszani w działalność tej firmy
 • Nie, komisja będzie nieskuteczna i jej członkowie będą się bezproduktywnie kłócić
 • Nie, niech sprawą zajmie się prokuratura, politycy powinni się od tego trzymać z daleka
 • Nie mam zdania
Zobacz także
Komentarze (31)
Zaloguj się
 • ewa543210

  Oceniono 4 razy -2

  Ewa Kopacz nazwała oszukanych przez amber shit "naiwnymi".
  ===================================================
  a między sobą nazywają ich głupolami
  a ci głupole sa tak głupi, że i tak będą głosować na złodziejskie PełO

 • krystalicznamalpa

  Oceniono 1 raz -1

  Sam sie chłopina krzywdzi:-}
  Samookaleczenie

 • kot_ikkk

  Oceniono 8 razy -6

  Ewa Kopacz nazwała oszukanych przez amber shit "naiwnymi". Takie zagrywki ze strony POPSL sprawiają że w moich oczach są jeszcze bardziej winni. Plichta pójdzie na pół roku siedzieć by lud widział że sądy coś robią. Ale miliony które zarobił dzięki wsparciu POsłów, sędziów i prokuratorów po wyjściu POprawią mu humor.

 • losiu4

  Oceniono 7 razy -5

  opozycja krzywdy ryzemu nie zrobi, bo nie może. Ryże mają taką przewagę w sejmie, ze mogą sobie robić co chcą. A wybiórcza podsumuje rzecz tak: nawet sejmowa opozycja nie miała odwagi powołać komisji śledczej. Albo w podobny deseń :)

  Pozdrawiam

  Losiu

 • takiezlewiesci

  Oceniono 15 razy 3

  Powolac pluton egzekucyjny na PO!!

 • takiezlewiesci

  Oceniono 18 razy -2

  Pranie brudnych pieniędzy w mateczniku PO.

  Od kilku tygodni politycy PO oraz ich sympatycy usiłują nas przekonać, że afera Amber Gold jest pokłosiem zaniedbań wymiaru sprawiedliwości. Prawda jest jednak taka, że ta afera dotyczy jak najbardziej partii rządzącej, a sam premier tkwi w tym skandalu po uszy ? i to nie tylko z powodu syna. Dlatego do wyjaśnienia niezbędna jest komisja śledcza, ponieważ podległe premierowi instytucje i służby mogą być, delikatnie mówiąc, niezbyt chętne wyjaśnianiu sprawy.

 • takiezlewiesci

  Oceniono 11 razy 3

  "Samobójca"

  Jest prawie pewne, że jeżeli dojdzie do aresztowania Marcina P. będziemy mieli kolejnego "samobójcę". Nie doczeka on procesu i grożącego mu wyroku.

 • takiezlewiesci

  Oceniono 9 razy 3

  ieniądze Amber Gold przepływały przez TVN.WSI+SB+KGB+wsi24=PO

  Sprawa Amber Gold i OLT Express to nie tylko zarekwirowane przez ABW sztabki złota i tysiące pokrzywdzonych klientów. To również krążące w dziwny sposób po największych mediach dziesiątki milionów złotych i upadki kolejnych firm zależnych od złotego imperium.

 • kristofoser

  Oceniono 6 razy 4

  "Z kolei popularny twitterowicz Dariusz Ćwiek zauważył: - "Duda: Donald Tusk do dymisji". Coś w tym jest: B. Madoff został aresztowany 11.12.2008., a G. Bush już od 20.01.2009 nie był prezydentem." i dowiódł że jest idiotą(Dariusz Ćwiek).Wybory prezydenta są na początku listopada.20.01. kończy sią kadencja pezydenta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje