Duda: Premier powinien podać się do dymisji

Andrzej Duda

Andrzej Duda (Fot. TVP Info)

- Pan, panie premierze, wiedział o podejrzanej przeszłości Marcina P. Ale poinformował pan tylko swojego syna, nie społeczeństwo, nie służby. Po tym wszystkim, co się stało, premier po prostu podałby się do dymisji. To jest kwestia zwykłej uczciwości politycznej - mówił poseł PiS Andrzej Duda podczas dzisiejszych obrad Sejmu ws. Amber Gold.
- Kariera Marcina P. zakończyła się, ale to nie koniec kłopotów Polaków, którzy stracili pieniądze. Jak to się stało, że Marcin P. prowadził swoją działalność od 2009 roku, będąc wcześniej wielokrotnie skazanym za malwersacje finansowe? Jak to się stało, panie premierze, że to wszystko miało miejsce w Polsce rządzonej przez pana i pana partię i stało się to pod okiem instytucji państwa? - pytał Duda. Jego przemówienia co raz przerywały brawa kolegów z jego partii.

Czy nazwisko Tusk otwiera wszystkie drzwi?

- To wyjątkowa niekompetencja, albo sprawa ma drugie dno. Czy nie jest tak, że nazwisko Tusk otwiera wszystkie ważne drzwi i jest w stanie przymknąć wiele ważnych oczu? - kontynuował Duda przypominając, że z rodzinnych terenów Marcina P. pochodzi wielu ważnych polityków PO, w tym minister Nowak.

Premier powinien podać się do dymisji

Duda zarzucił także Tuskowi, że wiedząc o przeszłości Marcina P., mając doniesienia, że być może popełnia kolejne przestępstwa, nie poinformował o tym opinii publicznej. - Pan, panie premierze, wiedział o podejrzanej przeszłości Marcina P. Ale poinformował pan tylko swojego syna, nie społeczeństwo, nie służby. Premier wiedział, nie powiedział. Ludzie stracili majątki - stwierdził.

Duda zasugerował, że po tym wszystkim, co działo się w związku z Amber Gold, premier powinien podać się do dymisji. - To jest kwestia zwykłej uczciwości politycznej - stwierdził.

Zobacz także
 • Jacek Żakowski "Sejm - thriller klasy C. Polska - państwo histerycznej opinii publicznej"
 • Krzysztof Rutkowski. Rutkowski znajdzie złoto Amber Gold?
 • Leszek Miller w Poranku Radia TOK FM Miller o aresztowaniu Marcina P. w dniu debaty: Polityka to show. Na miejscu Tuska robiłbym tak samo
Komentarze (182)
Duda: Premier powinien podać się do dymisji
Zaloguj się
 • and155

  Oceniono 44 razy 30

  Pamiętacie przestępcę Adama S. kumpla zięcia Kaczynskiego, który został ułaskawiony w skandalicznych okoliczniściach przez Kaczora? To Duda jako minister w Kancelarii Prezydenta kręcił całą sprawą, a teraz udaje głupola żądajac od Tuska podania się do dymisji. Dobre!!!!!

 • c.t.k

  Oceniono 36 razy 30

  A co z komisją majatkową-największym przekrętem niepodległej RP?.180 mln.które ukradł Marcin P. to maleńka kropelka w porównaniu gagnem komisji.To tylko jedna sfałszowana wycena.

 • kato28

  Oceniono 32 razy 26

  Moim zdaniem skandalem jest że cały aparat państwa za grube publiczne miliony trzęsie się i rozwodzi nad garstka naiwniaków inwestujących swoje prywatne pieniądze w szemrany biznes.

 • munaciello

  Oceniono 38 razy 24

  Duda, rozumiem, że ty wszedłbyś w interes z Amber Gold w ciemno. A wysokie oprocentowanie (niemożliwe do uzyskania jedynie przez inwestycję w złoto), brak gwarancji Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, brak zezwoleń Komisji Nadzoru Finansowego na wykonywanie czynności bankowych oraz obecność na liście ostrzeżeń KNF, nie zrobiłby na tobie, Duda, żadnego wrażenia. Bo premier cię przecież nie ostrzegał...

  Ręce opadają. Duda, ty rżniesz głupa, czy rodzice cię takim poczęli?

 • hrabia_onejski

  Oceniono 39 razy 23

  Duda! Człowiek średnio inteligentny już dawno by zrozumiał, że nazwisko Tusk otwiera drzwi, natomiast nazwisko Kaczyński powoduje, że każde drzwi w większości (!!!!!!) natychmiast się zatrzaskują. Może czas zastanowić się, dlaczego tak jest?

 • darasso

  Oceniono 33 razy 21

  Ależ grzmią, ależ grzmią. Ci wszyscy złotouści i uczciwi prawdziwi Polacy. Oczywiście maja rację Panie Premierze. Pan powinien informować Polaków o Amber Gold, o nieuczciwej firmie X z miasta Y, o burzach, trąbach powietrznych i gradobiciach. Dlaczego Pan tego nie zrobił? DLACZEGO???? Jak żyć w takim kraju, jak żyć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • cree-is-me

  Oceniono 31 razy 21

  Panie Duda, może zapyta pan prezesunia, jak to było w latach '90, kiedy prominentni działacze PC ganiali do Art-B "po nauki", jak się robi oscylator? A teraz zrobili się tacy świętoj.ebliwi, myślałby kto. Poczekamy jeszcze, aż KNF dobierze się SKOK-om do dvpska i wyjdą na wierzch wszystkie finansowe machloje, łącznie z niejasnymi powiązaniami z pisiactwem. Wtedy wyjdzie, co kto naprawdę wiedział, i co powinien powiedzieć i kogo ostrzec, a czego nie zrobił, pajacu.

 • serbinek26

  Oceniono 22 razy 20

  prawda jest taka ze zyjemy w chorym kraju- jak ktos w Picie cyferke pomyli albo sasiad napisze donos na sasiada ze ten nowy telewizor kupil to chieny ze skarbowki sa po minucie razem z komornikiem a jak gostek kradnie miliony na potege to nikt nic nie wie !!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje