Duda: Premier powinien podać się do dymisji

30.08.2012 14:01
Andrzej Duda

Andrzej Duda (Fot. TVP Info)

- Pan, panie premierze, wiedział o podejrzanej przeszłości Marcina P. Ale poinformował pan tylko swojego syna, nie społeczeństwo, nie służby. Po tym wszystkim, co się stało, premier po prostu podałby się do dymisji. To jest kwestia zwykłej uczciwości politycznej - mówił poseł PiS Andrzej Duda podczas dzisiejszych obrad Sejmu ws. Amber Gold.
- Kariera Marcina P. zakończyła się, ale to nie koniec kłopotów Polaków, którzy stracili pieniądze. Jak to się stało, że Marcin P. prowadził swoją działalność od 2009 roku, będąc wcześniej wielokrotnie skazanym za malwersacje finansowe? Jak to się stało, panie premierze, że to wszystko miało miejsce w Polsce rządzonej przez pana i pana partię i stało się to pod okiem instytucji państwa? - pytał Duda. Jego przemówienia co raz przerywały brawa kolegów z jego partii.

Czy nazwisko Tusk otwiera wszystkie drzwi?

- To wyjątkowa niekompetencja, albo sprawa ma drugie dno. Czy nie jest tak, że nazwisko Tusk otwiera wszystkie ważne drzwi i jest w stanie przymknąć wiele ważnych oczu? - kontynuował Duda przypominając, że z rodzinnych terenów Marcina P. pochodzi wielu ważnych polityków PO, w tym minister Nowak.

Premier powinien podać się do dymisji

Duda zarzucił także Tuskowi, że wiedząc o przeszłości Marcina P., mając doniesienia, że być może popełnia kolejne przestępstwa, nie poinformował o tym opinii publicznej. - Pan, panie premierze, wiedział o podejrzanej przeszłości Marcina P. Ale poinformował pan tylko swojego syna, nie społeczeństwo, nie służby. Premier wiedział, nie powiedział. Ludzie stracili majątki - stwierdził.

Duda zasugerował, że po tym wszystkim, co działo się w związku z Amber Gold, premier powinien podać się do dymisji. - To jest kwestia zwykłej uczciwości politycznej - stwierdził.

PYTANIE Czy powinna powstać komisja śledcza ws. Amber Gold?

 • Tak, ta afera pokazała, że w tej kwestii organy ścigania się nie sprawdzają i to musi zbadać komisja
 • Tak, bo trzeba sprawdzić, czy jacyś politycy nie są zamieszani w działalność tej firmy
 • Nie, komisja będzie nieskuteczna i jej członkowie będą się bezproduktywnie kłócić
 • Nie, niech sprawą zajmie się prokuratura, politycy powinni się od tego trzymać z daleka
 • Nie mam zdania
Zobacz także
Komentarze (182)
Zaloguj się
 • filmik2000

  0

  Prezesowi lekarze już pomogli i tego pana też mogą uleczyć: www.youtube.com/watch?v=igJxN78NNOw&list=PLyfz7tY_aBSEIBm3KTqGrXd7cEiW4OVls&feature=plcp

 • lechujarek_wolski

  0

  Czy ten dupek to brat tego warchoła z Solidarki?

 • rewolucja_wisi_w_powietrzu

  Oceniono 2 razy 2

  Niestety z jakichś powodów Tusk nie chce podać się do dymisji. To nawet Kaczyński dał sobie spokój po dwóch latach... A Tusk trwa...i trwa...

 • ziutka333

  Oceniono 1 raz 1

  Jeszcze trochę panie Duda wytrzymaj przy następnych wyborach prezes zrobi z pana posła i ze Śniadkiem będziecie tworzyli silną grupę pod wezwaniem "S"

 • kczyna

  Oceniono 1 raz 1

  Dlaczego nie abdykacji na rzecz Dudy

 • kasia20055

  0

  Michał T. był w tej firmie jako piorunochron. I sprawa jest już praktycznie zamieciona pod dywan. Nic się takiego nie stało, jakiś urzędnik zostanie przeniesiony do innego urzędu, a właściciel posiedzi 3 miesiące i wystąpi o milionowe odszkodowanie. Wreszcie coś się panu premierowi udało !!!

 • napohybel.live

  Oceniono 1 raz 1

  chyba ci się zwoje na mózgu poprostowały albo miałeś erekcję, gdy te słowa mówiłeś .......tych dudów warchołów się namnożyło.....

 • togo13

  Oceniono 4 razy 0

  Na dzwięk nazwiska Duda zamykam szybko drzwi.

 • emer04

  Oceniono 5 razy 5

  Nie znam osobiście premiera, ale z internetu dowiedziałem się, iż "pan" Marcin P (jak się teraz o nim pisze) miał już kłopoty z powierzonymi mu pieniędzmi. "Biedni" Polacy wpłacali po setki tysięcy złotych, a teraz są bardzo pokrzywdzeni. Zazdroszczę im tej biedy!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje