Ksiądz: Reklama napoju Demon jest groźna. Zaprasza złe duchy

Zrzut ekranu ze strony promującej ''Demona''

Zrzut ekranu ze strony promującej ''Demona'' (demonenergy.pl)

Protest przeciwko producentowi napoju Demon wciąż trwa. Nawołujący do jego bojkotu internauci twierdzą, że kampania reklamowa produktu to "promocja zła i zguby ludzkich dusz". Dzisiaj "Rzeczpospolita" o komentarz w tej sprawie poprosiła księdza demonologa Aleksandra Posackiego z KUL. - Kampania Demona ma realne konsekwencje. To zapraszanie złych duchów do naszego życia - mówi ksiądz.
- Cieszę się, że jest zbiorowy opór przeciwko aktom bluźnierstwa czy profanacji. (...) Jeśli afirmujemy przeciwnika (chodzi o przeciwnika Boga - przyp. red.), to pośrednio obrażamy Boga, w tym przypadku w sposób jawny i bezczelny - zaznacza ks. Posacki. Demonolog dodaje, że producenci napoju popełniają grzech bałwochwalstwa, "bo tym jest satanizm", a reklama "łączy się z propagandą zła".

Protest przeciwko napojowi rozpoczął się z inicjatywy grupy internautów. Później dołączyli do niego księża, prawicowi publicyści i tygodnik "Gość Niedzielny". Protestującym udało się doprowadzić do usunięcia pentagramu z opakowań napoju i stonowania wyglądu promującej go strony internetowej.

Przedstawiciele firmy Agros Nova produkującej Demona przyznają, że nie są zaskoczeni sytuacją. - Będziemy nadal prowadzić pozytywną komunikację marki. Pokażemy różne oblicza dobrych Demonów. Nasz produkt i dotychczasowa komunikacja nie mają nic wspólnego z religią, a tym bardziej z satanizmem, złem czy demoralizacją - mówiła kilka tygodni temu Joanna Bancerowska z Agros Nova. Jak dodaje, część środków ze sprzedaży trafi do Fundacji DKMS Polska, prowadzącej bazę dawców szpiku kostnego.

Zobacz także
 • Parada Równości, Warszawa. Właściciel Amwaya finansuje ruch antygejowski. Będzie bojkot?
Komentarze (261)
Ksiądz: Reklama napoju Demon jest groźna. Zaprasza złe duchy
Zaloguj się
 • m_j_1977_byd

  Oceniono 67 razy 53

  Może ksiądz demonolog zna jakiegoś księdza - specjalistę od smoków? Lata ich mnóstwo po moim osiedlu i porywają dziewice. Robią przy tym dużo hałasu. Pomocy!!!

 • nadordynariusz

  Oceniono 79 razy 53

  Złodzieje i pedofile powinni siedzieć w więżeniach, a nie szkalować uczciwych przedsiębiorców w mediach. Ja bym na miejscu właściciela pozwał tych czarnych pastuchów i zrobił sobie tanią kampanię reklamową.

 • bolilol1514

  Oceniono 64 razy 50

  Wszyscy naskakują na ten napój za to jak się nazywa i że zawierał pentagram. Ale gdyby nazywał się np"anioł" i miał krzyż to by wszyscy religijni ludzie go uwielbiali i nie było by problemu. Chyba nigdy nie zrozumiem takich ludzi. I niby w Polsce jest wolność wyznania "śmiechu warte". Heh zapewne zostanę skrytykowany :)

 • szczemirek

  Oceniono 61 razy 43

  Jeśli jeszcze ktokolwiek w tym kkraju miał wątpliwości o kondycji psychicznej dużej części panbów w sukienkach, to już teraz ich się pozbył.

 • jestemzalegalem

  Oceniono 60 razy 42

  Najgorszymi demonami sa te w czarnych sukmanach, ktorzy nawidzaja biednych ludzi i doja ich niemilosiernie

 • dio62

  Oceniono 50 razy 38

  tylko w takim kraju jak Polska wylęgarnia guseł i zabobonów jaką jest KUL może mieć status uczelni i to wyższej w dodatku finansowanej przez skarb państwa a jej wykładowcy majją status naukowców zamiast wariatów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje