Maziarski złośliwie o Ziobrze: 6 na 7 wyroków P. zapadło... No kiedy?

Wojciech Maziarski

Wojciech Maziarski (Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta)

"Polityczne hieny roku należałoby przyznawać tym, którzy najbardziej cynicznie wykorzystują zdarzenia budzące społeczne emocje do ogłupiania ludzi" - pisze w "Gazecie Wyborczej" Wojciech Maziarski. I zaznacza: "Zgłaszam więc do nagrody Zbigniewa Ziobrę".
Publicysta tłumaczy, że z kategorii "ogłupiania ludzi" wyłącza "żerowanie na tragedii smoleńskiej", ponieważ to przypadek ekstremalny i "w tych zawodach sekta smoleńska jest jak drużyna Hiszpanii na Euro 2012 - nikt przy niej nie ma szans i w sumie robi się nieciekawie, bo z góry wiadomo, kto wygra". Maziarski zajmuje się więc innymi przypadkami, a konkretnie jednym: Zbigniewa Ziobry, który "potrafi się pożywić nawet banalną i bezkrwawą aferą Amber Gold".

Murowany kandydat

Dziennikarz tłumaczy w "GW", że Ziobro sugeruje, że to reforma wymiaru sprawiedliwości z 2010 roku była przyczyną, dla której Marcin P. mógł bezkarnie wykorzystywać naiwność klientów. I to właśnie przez to sądy miały skazywać go na kary w zawieszeniu. "Jednak szeryf IV RP słowem nie wspomina, że sześć spośród tych siedmiu wyroków na właściciela Amber Gold zapadło przed uniezależnieniem prokuratury. W tym pierwsze cztery w czasie, gdy ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym był... no kto? On sam. Zbigniew Ziobro" - punktuje Maziarski.

I podsumowuje, że jego zdaniem to niesprawiedliwe, że gdy Ziobro zniknie z życia politycznego, jego osiągnięcia popadną w zapomnienie. "Dlatego warto uwieczniać imiona najbardziej zasłużonych hien w kamieniu. Mają Międzyzdroje swoją aleję gwiazd, więc pewnie niejeden kurort chętnie by widział u siebie aleję hien" - pisze.

Cały komentarz w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

Zobacz także
 • Monika Olejnik/Adam Hofman "Niech pani nie robi z siebie ofiary systemu" - Hofman do Olejnik [POSŁUCHAJ]
 • Pozycje smoleńskiego Zespołu Parlamentarnego na stronie Księgarni Gazety Polskiej Gdzie jest raport Macierewicza? "Księgarnia GP": Oferowaliśmy go, ale nikomu nie sprzedaliśmy
 • Donald Tusk z synem Michałem "Jestem debilem" - to trafna ocena. Niemieccy internauci dyskutują o aferze wokół syna Tuska
Komentarze (277)
Maziarski złośliwie o Ziobrze: 6 na 7 wyroków P. zapadło... No kiedy?
Zaloguj się
 • nadordynariusz

  Oceniono 122 razy 106

  Proponuję mendę roku dla Ziobry, a dla Kaczodana arcymendę dekady.

 • gold_berg

  Oceniono 69 razy 63

  Zakompleksiony chłopczyk o kwadratowej twarzy - marionetka Kurskiego. Dla niego telekonferencje były ważniejsze od prokuratorów i sądów. Sprawdziłby się w aparacie Stalina albo Hitlera. Tfu !!!!

 • andrzej.frant

  Oceniono 67 razy 59

  PROTESTUJĘ !!!
  Nazywanie hieną Ziobry to obraza dla tych sympatycznych w porównaniu z nim zwierząt.

 • rezun-one

  Oceniono 51 razy 47

  Ziobro z Kurskim stworzyli prokuratorski "układ" który trwa do dziś.
  O ile nikogo nie interesowały w prokuraturze wyskoki Marcina P. to wszyscy szukali haków na PO.
  Sprawa Karnowskiego ciągnie się wiele lat mimo iż sąd odsyła akta do prokuratury z prośbą o dołączenie wiarygodnych dowodów.

 • ga.1.2

  Oceniono 52 razy 44

  Jaki ma byc Ziobro gdy za wzor ma Prezesa i Rydzyka Ojca.Z szamba czekolada nie wycieknie tylko .......

 • szary-polak

  Oceniono 46 razy 34

  Łajdak Ziobro był ministrem w rządzie PiS-u, czyli był parobkiem Kaczyńskiego... Kaczyński, jako premier odpowiada jeszcze w większym stopniu ,niż jego parobek,Ziobro...

 • krissrec

  Oceniono 42 razy 32

  BO to taki człowiek co go w szkole obijali, smiali sie z niego.
  On przysiągł sobie, ze jak dorośnie to bedzie sku...synem.
  I słowo ciałem sie stało ...

 • ochujek

  Oceniono 39 razy 31

  Zbyniu zawsze trzymał z życzliwymi. Pani Blida przeszkadzała, to ją przekonał do samobójstwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje