Rasistowski wybryk podczas konwencji Republikanów? Usunięto dwóch uczestników

29.08.2012 20:22
Mitt Romney rozmawia z byłą sekretarz stanu Condoleezzą Rice

Mitt Romney rozmawia z byłą sekretarz stanu Condoleezzą Rice (Fot. BRIAN SNYDER REUTERS)

Do incydentu o prawdopodobnym rasowym podłożu doszło na odbywającej się w Tampie na Florydzie przedwyborczej konwencji Partii Republikańskiej (GOP), choć jego okoliczności nie są jeszcze jasne.
Jak podał na Twitterze dziennikarz telewizji MSNBC David Shuster, dwaj uczestnicy konwencji rzucili garścią orzeszków ziemnych w czarnoskórą operatorkę telewizji CNN, mówiąc do niej: "Oto, jak karmimy zwierzęta".

Partia: Pożalowania godne zachowanie

Zdarzenie miało miejsce we wtorek. Dziś przedstawiciele GOP poinformowali, że jego sprawcy - uczestnicy konwencji - zostali z niej usunięci.

"Wczoraj dwaj uczestnicy konwencji zachowali się w sposób godny pożałowania. Ich zachowanie było niewybaczalne. Tego rodzaju zachowanie nie będzie tolerowane" - czytamy w komunikacie.

Nie podano w nim jednak tożsamości tych osób ani nie poinformowano, czy chodzi o delegatów, czy inne osoby, na przykład personel obsługi zjazdu.

CNN nabrała wody z usta

CNN stara się wyciszyć sprawę. Telewizja wydała jedynie krótki komunikat, w którym poinformowano: "Miał miejsce incydent skierowany przeciwko naszej pracownicy na terenie Tampa Bay Times Forum [hala, gdzie odbywa się konwencja - red.]".

"CNN współpracuje z organizatorami konwencji, aby odnieść się do tej sprawy. Nie mamy nic więcej do powiedzenia na ten temat" - stwierdzono w oświadczeniu.

"Washington Post" wezwał w środę CNN, aby ujawniła szczegóły incydentu. "CNN nie pracuje w biznesie ukrywania wiadomości, a to jest wiadomość" - napisał komentator dziennika Greg Sargent.

"USA Today" zwraca jednak uwagę, że incydent z rzuceniem orzeszków w operatorkę nie musi mieć podtekstu rasowego. "Trzeba pamiętać, że niektórzy Republikanie nie lubią po prostu dziennikarzy, niezależnie od ich koloru skóry" - napisała gazeta.

Zobacz także
Komentarze (72)
Zaloguj się
 • supertlumacz

  Oceniono 2 razy 0

  Patologiczne spoleczenstwo realizujące zbrodnicze interesy Izraela formulowane przez IPAAC. Liczba wieźniów w USA przekracza łączną liczbę więźniów w Chinach (ChRL) i w Rosji (FR)

 • adrian2288pl

  Oceniono 6 razy 0

  Prawdziwymi rasistami są czarni oni w ogromnej większości nie zagłosuje na nikogo poza Obamą bez względu na to czy rządzi dobrze czy złe

 • blue911

  Oceniono 10 razy -4

  Romney,Ty hochsztaplerze i zlodzieju: kiedy swiat zobaczy G.W.Busha w kajdankach na rozprawie w Hadze???? To zbrodniarz wojenny z Twojej partii. Slychac tam u szmalcownikow????

 • acototak

  Oceniono 7 razy 1

  Może to była małpa w czerwonym?

 • skywhat

  Oceniono 3 razy -3

  Obejrzyjcie sobie dokument "Interrupted"

 • perepere8

  Oceniono 11 razy 3

  to tak jak u nas Kaczynski i PiS. tez nie lubia dziennikarzy. konferencje prasowe i wywiady daja tylko swoim zaufanym komentatorom-llizydupczakom.

 • wcalenietakimaly

  Oceniono 11 razy 1

  MSNBS jest totalnie niewiarygodna stacja telewizyjna w Stanach. Pewno to dla was (GW) to nie nowina bo prezentujecie ten sam poziom dziennikarstwa.

 • 2560a

  Oceniono 10 razy 4

  a Condoleezza nie dostala banana?
  oficjalnie rasizm zostal wyplewiony. tylko oficjalnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje