Rasistowski wybryk podczas konwencji Republikanów? Usunięto dwóch uczestników

29.08.2012 20:22
Mitt Romney rozmawia z byłą sekretarz stanu Condoleezzą Rice

Mitt Romney rozmawia z byłą sekretarz stanu Condoleezzą Rice (Fot. BRIAN SNYDER REUTERS)

Do incydentu o prawdopodobnym rasowym podłożu doszło na odbywającej się w Tampie na Florydzie przedwyborczej konwencji Partii Republikańskiej (GOP), choć jego okoliczności nie są jeszcze jasne.
Jak podał na Twitterze dziennikarz telewizji MSNBC David Shuster, dwaj uczestnicy konwencji rzucili garścią orzeszków ziemnych w czarnoskórą operatorkę telewizji CNN, mówiąc do niej: "Oto, jak karmimy zwierzęta".

Partia: Pożalowania godne zachowanie

Zdarzenie miało miejsce we wtorek. Dziś przedstawiciele GOP poinformowali, że jego sprawcy - uczestnicy konwencji - zostali z niej usunięci.

"Wczoraj dwaj uczestnicy konwencji zachowali się w sposób godny pożałowania. Ich zachowanie było niewybaczalne. Tego rodzaju zachowanie nie będzie tolerowane" - czytamy w komunikacie.

Nie podano w nim jednak tożsamości tych osób ani nie poinformowano, czy chodzi o delegatów, czy inne osoby, na przykład personel obsługi zjazdu.

CNN nabrała wody z usta

CNN stara się wyciszyć sprawę. Telewizja wydała jedynie krótki komunikat, w którym poinformowano: "Miał miejsce incydent skierowany przeciwko naszej pracownicy na terenie Tampa Bay Times Forum [hala, gdzie odbywa się konwencja - red.]".

"CNN współpracuje z organizatorami konwencji, aby odnieść się do tej sprawy. Nie mamy nic więcej do powiedzenia na ten temat" - stwierdzono w oświadczeniu.

"Washington Post" wezwał w środę CNN, aby ujawniła szczegóły incydentu. "CNN nie pracuje w biznesie ukrywania wiadomości, a to jest wiadomość" - napisał komentator dziennika Greg Sargent.

"USA Today" zwraca jednak uwagę, że incydent z rzuceniem orzeszków w operatorkę nie musi mieć podtekstu rasowego. "Trzeba pamiętać, że niektórzy Republikanie nie lubią po prostu dziennikarzy, niezależnie od ich koloru skóry" - napisała gazeta.

Zobacz także
Komentarze (72)
Rasistowski wybryk podczas konwencji Republikanów? Usunięto dwóch uczestników
Zaloguj się
 • grenlandzki-opos

  Oceniono 37 razy 21

  "Wczoraj dwaj uczestnicy konwencji zachowali się w sposób godny pożałowania. Ich zachowanie było niewybaczalne. Tego rodzaju zachowanie nie będzie tolerowane"

  U nas takich przyjmuje się do radia, a nie wyrzuca z konwencji.

 • jerjar

  Oceniono 23 razy 9

  Przechył zawsze powoduje, że zlewają się ścieki.

  Przypominam, ze najzagorzalsze pisowskie klawiatury na tym forum, pokazują ochoczo swoje czarne podniebienie, gdy pojawia się tematyka rasowa, a żydowska zwłaszcza.

  I przykład z drugiej strony: wystarczy wymienić słowo "ksiądz" lub "kościół", a zaczynają używać sobie prymitywni antyklerykałowie.

 • 1sizeer1

  Oceniono 28 razy 8

  Ludzie są źli bo w USA w wielu branżach czy uczelniach są punkty za czarne pochodzenie.

 • maxymus1

  Oceniono 11 razy 7

  Dla mnie osobiście, rasizmem jest to, że tzw Ameryką pn. np. rządzą ludzie lub ich potomkowie, którzy całkowicie wytępili Naród który tam mieszkał z woli Boga od zarania tego kontynentu, gdzie Oni są, nisłusznie zwani Indianami, gdzie są w swoim kraju? Ano w rezerwatach! Taka to Ameryka, Ala, Capone, do Murzynów, pretensji żadnych, ale to nawet z przeprosinami! Te Białe sukinsyny! Albo gorzej, odzielali dzieci od matek! Banda! Teraz ich potomkowie prezydentami są, a twu!

 • royal_pl

  Oceniono 26 razy 6

  CNN to najbardziej kłamliwa telewizja w USA. Przy nich nawet TVN wydaje się symbolem wstrzemięźliwości i obiektywizmu. Podejrzewam, że chodziło więc o stację w której dziennikarka pracuje, a nie o jej kolor skory.

 • mitko32

  Oceniono 12 razy 6

  Gdyby ktoś rzucił we mnie orzeszkami i powiedział "Oto, jak karmimy zwierzęta", to chwilę później usłyszałby ode mnie "A oto jak my ujeżdżamy nasze".

 • 2560a

  Oceniono 10 razy 4

  a Condoleezza nie dostala banana?
  oficjalnie rasizm zostal wyplewiony. tylko oficjalnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje