Wałęsa: Mówiłem o durnym zachowaniu prezydenta Kaczyńskiego

29.08.2012 19:31
Lech Wałęsa

Lech Wałęsa (Fot. Maciej Świerczyński / Agencja Gazeta)

- Nie szanujemy się nawzajem - mówił m.in. dziś w Elblągu Lech Wałęsa, który odwiedził miasto. by wziąć udział w obchodach rocznicy podpisania porozumień sierpniowych. Słowa byłego prezydenta spotkały się z ostrą reakcją przewodniczącego elbląskiej "S" Jana Fiodorowicza: - Pan też nie szanował ludzi, np. nazywając prezydenta Kaczyńskiego durniem.
Wałęsa mówił, że boli go, iż "jego ukochany związek 'Solidarność' organizuje protesty przeciw premierowi, że zamyka premiera w Sejmie". "Co to jest? Nie szanujemy się nawzajem. (...) Ja kocham 'Solidarność', ale taką, która buduje" - powiedział.

Na jego słowa ostro zareagował obecny przewodniczący elbląskiej Solidarności Jan Fiodorowicz. - Pan też nie szanował ludzi, np. nazywając prezydenta (Lecha) Kaczyńskiego durniem - powiedział. Wałęsa odparł: - Mówiłem o durnym zachowaniu prezydenta (...). Mimo że mam Matkę Boską w klapie, nadal będę walczył z tymi heretykami, co wygadują głupoty.

"Młodzi nie znają historii", bo "historia nie jest przyszłościowa"

B. prezydent wdał się też w dyskusję z naczelnikiem oddziałowego biura edukacji publicznej IPN w Gdańsku Grzegorzem Berendtem. Podczas otwarcia wystawy "Solidarność oczami młodych" Berendt mówił, że z jego doświadczenia wynika, iż młodzi ludzie słabo znają historię sprzed 30-40 lat.

Według Wałęsy jest to spowodowane tym, że "historia nie jest przyszłościowa". - Teraz młodzi budują Europę, jedność, przyszłość. Oni za parę lat nie będą chcieli płacić podatków, żeby za nie nam pomniki stawiać. Oni będą do nas mieli żal, że dziadziusie nie umieli się porozumieć, dogadać, to jest zupełnie inne pokolenie - ocenił. Chwilę wcześniej były prezydent fotografował się z młodzieżą i żartował, że "za chwilę wrzuci ich do internetu".

Podczas wizyty Wałęsa kilkukrotnie zwrócił się do młodych ludzi, by "wybierali dobrze, byli sprawiedliwi i solidarni, a Polska będzie lepiej wyglądała".

Apelował też do starszego pokolenia, by wypracowało odpowiedź na zasadnicze pytania w XXI wieku dotyczące ekonomii i polityki. W jego opinii młode pokolenie nie zgodzi się na panujący obecnie niesprawiedliwy kapitalizm. Były prezydent mówił, że na pewno pozostać musi gospodarka wolnorynkowa i własność prywatna, "lecz wszystko inne musimy przepracować, bo inaczej będą nowe wielkie rewolucje".

Zobacz także
Komentarze (257)
Zaloguj się
 • philosophe

  0

  Jak dlugo jeszcze ten butny i prymitywny parobek Walesa bedzie jeszcze wypowiadal sie w mediach ?

 • reali-sta1

  0

  A Pan jak był prezydentem to nie zachowywał się jak skończony dureń? Co za słownictwo, zachowanie - jak z obory. Co to za powiedzenie " nie chcem ale muszem". Copie czy do szkoły miałeś pod górę przez śmietnik? Lepiej nie osądzać innych kiedy zamemu było się zwykłym burakiem i doukiem. Tamte to chociaż był wykształcony. Znajomi z Francji opowiadali z rewchotem co ten wasz Walesa opowiadał i co wyczyniał. Zachwycał się nocnikiem w kwiatki królowej itd. Wstyd tylko nam przyniosłeś "wielki "prezydencie.

 • kuma1

  Oceniono 2 razy 2

  Panie Prezydencie nie tylko pan.
  Nie miał szans na kolejny wybór bo nie potrafił być osobą z własnym osądem problemów, otoczył się partyjnymi dygnitarzami pisu,sabotował ważne reformy państwa,mianował na ważne stanowiska marnych fachowców na koniec dokonal politycznych zmian w prokuraturze.Istotną wadą był brata uważany za nieomylnego proroka.Nic dziwnego ,że taki sposób prowadzenia działalności zaowocował tragedią.
  Dziwne że otoczenie nie wyciągnęło z tego faktu żadnych wniosków w tym Solidarność.

 • bobbie2

  Oceniono 3 razy 1

  Obecni notable "S" powinni geby pozamykac i siedziec cicho, oni nic nie zrobili i tylko teraz dbaja o swoja kase i stolki, to jest tak jak za komuny, historia tamtych czasow ich nie obchodzi, oni chce wiedziec wiecej na temat przegranego powstania warszawskiego, wlaza w dupe klerowi, zeby dal lapke do polizania a mlodziez ma i tak w glebokim powazaniu. Niech ci madrale zobacza ile mlodych opuscilo ten przepiekny kraj, nie chca sluchac belkotu Rydzyjka i jego przydupasow.

 • adambiernacki69

  Oceniono 2 razy 2

  Solidarność to solidarność debilu a nie taka, która buduje, szoruje czy dżem gotuje. Twoi zwierzchnicy boją się najbardziej zjednoczenia a tobie wpoili, że to niebezpieczne. Powiedzieli ci, że cię Matka Boska wybrała żebyś uratował kraj od rozlewu krwi? Ty chciałeś być wybrańcem. Nie jesteś przedstawicielem ani Polaków ani Solidarności.

 • rost7

  Oceniono 6 razy 4

  Pajacu nawet żona się od ciebie odwróciła.

 • kontemplator07

  Oceniono 3 razy -3

  Całkiem mądrze myśli i mówi

 • prezio2

  Oceniono 9 razy 1

  Lepiej o swoim zachowaniu opowiedz bolek jak kapowałeś stoczniowców i jak zajebałeś z IPNu dokumenty na twoją chorą działalność antypolską zdrajco.

 • bola54

  Oceniono 17 razy -9

  Po co tego durnia tu dajecie? A jak już jest to niech odpowie gdzie nasze obiecane pieniądze ze sprzedaży majątku narodowego? Przepuścił i zawłaszczył razem z żydami i przestępcami w rodzaju Wachowskiego, tuskowego syna, ambergolda, POpaprańców? PRECZ Z WAŁĘSĄ!?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje