"Burdel i syf" w Sejmie i "gejowski faszyzm". Komisja Etyki ukarała Biedronia i Palikota

29.08.2012 15:04
Robert Biedroń i Janusz Palikot

Robert Biedroń i Janusz Palikot (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

Komisja Etyki Poselskiej zdecydowała się ukarać naganami dwóch posłów: Janusza Palikota i Roberta Biedronia z Ruchu Palikota. Zwrócono też uwagę Stanisławowi Pięcie z PiS.
Poseł Biedroń dostał naganę za wypowiedzi na konferencji prasowej, podczas której między innymi mówił o "burdelu" i "syfie" w Sejmie. - Poseł organizując konferencje w Sejmie powinien dbać o dobry wizerunek tej instytucji i tutaj pan poseł Biedroń bardzo naruszył zasady - tłumaczy decyzję wiceprzewodnicząca komisji Małgorzata Kidawa-Błońska z PO.

Z kolei Janusz Palikot został ukarany za oskarżanie Marka Balta, posła SLD, o niestosowne okrzyki na sali plenarnej. Według szefa Ruchu Palikota poseł Sojuszu miał krzyczeć do Jarosława Kaczyńskiego "zadzwoń do brata". Poseł bronił się, że takich słów nie wypowiedział. A Palikot za swoje słowa przepraszał już w mediach.

Komisja zwróciła też uwagę Stanisławowi Pięcie z PiS za stawianie w jednym rzędzie homoseksualizmu, pedofilii i zoofilii, a także mówienie o "gejowskim faszyzmie".- To było bardzo niezręczne i niesmaczne. Pan poseł się zagalopował - mówi Kidawa-Błońska. - My nie ocenialiśmy tutaj poglądów pana posła, bo każdy poseł może mieć swoje poglądy, ale język używany w czasie wystąpienia z mównicy sejmowej powinien być na dużo wyższym poziomie - dodaje.

Poseł Pięta w swoim zachowaniu nie widzi nic niestosownego. - Sformułowania, jakich użyłem, miały swoje uzasadnienie. Mówię uczciwie ludziom to, co myślę, i nazywam rzeczy po imieniu - tłumaczy parlamentarzysta.

"Zwrócenie uwagi" to najniższa kara, jaką może dać komisja. Jak tłumaczy wiceprzewodnicząca, poseł nie dostał wyższej, bo było to jedno z jego pierwszych przewinień.

Zobacz także
Komentarze (100)
Zaloguj się
 • anvill

  Oceniono 322 razy 132

  Ręce opadają. Poseł Pięta obraził kilka milionów obywateli Polski i został zaledwie upomniany - a poseł Biedroń uderzył w stół mówiąc że w sejmie "syf i "burdel" i nożyce się odezwaly... no cóż wybrańcy narodu przecież ważniejsi i bardziej wrażliwi na swoją krzywdę niż obywatele płacący podatki na ich utrzymanie - taki oto mi sie obraz wyłania tego co poseł Biedroń tak obrazowo nazwał.

 • aide5

  Oceniono 103 razy 83

  Ta Komisjia ma swoich ulubiencow ktorym nic nie powie

 • przemek32_1

  Oceniono 1 raz -1

  Pedalstwo z wyborczej znowu kasuje niewygodne dla swoich tez komentarze.
  A kasujcie, kasujcie.
  Prawdy i tak nie zakryjecie!

 • mgoralsk

  Oceniono 8 razy 2

  Anvill
  Skad wzioles te kilka milionów?

 • maxymus1

  Oceniono 1 raz -1

  Kara to by była, pozbawienie wszystkich "diet" do końca kadencji! Albo kastracja mechaniczna, a tak proszę się nie ośmieszać kolejna bzdetna komisjo.

 • west500

  Oceniono 4 razy 4

  @kapitan_rzbik
  Mówisz "nie", bo w twojej pustej pale, gdzie obija się jedyna szara komórka nie mieści się, że mogą być inni ludzie oprócz twojego proboszcza pedofila i wodza kawalera "zawsze dziewica" Jarosława. Gdybyś jednak rodzinno-prokreacyjny "rzbiku" skończył choć jedną klasę więcej w szkole podstawowej lub odrzucił swoje prostactwo, to pozwoliłbyś również normalnie żyć ludziom innym niż ty. Ponadto gdybyś skończył tę klasę więcej to wiedziałbyś, że nie ma w polskim słowniku takich słów, jak "lezbijka", "pedlastwo", "piśdzielec". A patriotyzm to również poprawne używanie języka polskiego. I jeśli przyrost naturalny ma przynosić takie kreatury homofobiczne i ksenofobiczne, jak ty, to lepiej, żeby był on na poziomie zerowym.

 • wlomat1

  Oceniono 8 razy 0

  Nie rozumiem dlaczego gejowski faszyzm? Jak już to raczej homo-stalinizm - bo te homo-środowiska mają typową dla lewicy skłonność narzucania wszystkim jedynie słusznych poglądów. No i podobnie jak za Stalina czy Bieruta zdominowały tzw. przekaz medialny...............................

 • kat-kk

  Oceniono 5 razy -1

  No niestety, czas prostytucji dziennikarskiej z Tuskiem się kończy nie ubłagalnie.Ciekawe która prostytuta, kiedy i z jakiego szmatławca,zacznie pisać prawdę, a czuwam !Oj CZUWAM !

 • 1group

  Oceniono 7 razy -5

  By ukoić ból biedroniowy,Palikot powinien go przelecieć,albo pułk huronów,na przykład.:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje