"Burdel i syf" w Sejmie i "gejowski faszyzm". Komisja Etyki ukarała Biedronia i Palikota

Robert Biedroń i Janusz Palikot

Robert Biedroń i Janusz Palikot (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

Komisja Etyki Poselskiej zdecydowała się ukarać naganami dwóch posłów: Janusza Palikota i Roberta Biedronia z Ruchu Palikota. Zwrócono też uwagę Stanisławowi Pięcie z PiS.
Poseł Biedroń dostał naganę za wypowiedzi na konferencji prasowej, podczas której między innymi mówił o "burdelu" i "syfie" w Sejmie. - Poseł organizując konferencje w Sejmie powinien dbać o dobry wizerunek tej instytucji i tutaj pan poseł Biedroń bardzo naruszył zasady - tłumaczy decyzję wiceprzewodnicząca komisji Małgorzata Kidawa-Błońska z PO.

Z kolei Janusz Palikot został ukarany za oskarżanie Marka Balta, posła SLD, o niestosowne okrzyki na sali plenarnej. Według szefa Ruchu Palikota poseł Sojuszu miał krzyczeć do Jarosława Kaczyńskiego "zadzwoń do brata". Poseł bronił się, że takich słów nie wypowiedział. A Palikot za swoje słowa przepraszał już w mediach.

Komisja zwróciła też uwagę Stanisławowi Pięcie z PiS za stawianie w jednym rzędzie homoseksualizmu, pedofilii i zoofilii, a także mówienie o "gejowskim faszyzmie".- To było bardzo niezręczne i niesmaczne. Pan poseł się zagalopował - mówi Kidawa-Błońska. - My nie ocenialiśmy tutaj poglądów pana posła, bo każdy poseł może mieć swoje poglądy, ale język używany w czasie wystąpienia z mównicy sejmowej powinien być na dużo wyższym poziomie - dodaje.

Poseł Pięta w swoim zachowaniu nie widzi nic niestosownego. - Sformułowania, jakich użyłem, miały swoje uzasadnienie. Mówię uczciwie ludziom to, co myślę, i nazywam rzeczy po imieniu - tłumaczy parlamentarzysta.

"Zwrócenie uwagi" to najniższa kara, jaką może dać komisja. Jak tłumaczy wiceprzewodnicząca, poseł nie dostał wyższej, bo było to jedno z jego pierwszych przewinień.

Zobacz także
 • Leszek Miller i Janusz Palikot Najwyższa kara dla Palikota. Nagana za "Miller ma krew na rękach"
Komentarze (100)
"Burdel i syf" w Sejmie i "gejowski faszyzm". Komisja Etyki ukarała Biedronia i Palikota
Zaloguj się
 • anvill

  Oceniono 322 razy 132

  Ręce opadają. Poseł Pięta obraził kilka milionów obywateli Polski i został zaledwie upomniany - a poseł Biedroń uderzył w stół mówiąc że w sejmie "syf i "burdel" i nożyce się odezwaly... no cóż wybrańcy narodu przecież ważniejsi i bardziej wrażliwi na swoją krzywdę niż obywatele płacący podatki na ich utrzymanie - taki oto mi sie obraz wyłania tego co poseł Biedroń tak obrazowo nazwał.

 • aide5

  Oceniono 103 razy 83

  Ta Komisjia ma swoich ulubiencow ktorym nic nie powie

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 39 razy 31

  Dlaczego ukarano Biedronia za to, że powiedział prawdę?! W sejmie od dawna panuje syf i burdel!

 • petronelka_net

  Oceniono 28 razy 28

  Potwierdzam, syf i burdel, do tego niebezpieczny.

 • prof_szczur

  Oceniono 22 razy 22

  A nie rozważali czasem, czy by Biedrodniowi za "burdel i syf w sejmie" nie postawić zarzutu ujawineinia tajemnicy państwowej?

 • filip6198

  Oceniono 28 razy 18

  Czyli jak ja powiem panu posłowi "uczciwie, co myślę" o jego wierze i nazwę zabobon "po imieniu" to rozumiem, że nie będzie mnie ścigał za obrazę wiary czy coś tam coś tam?

 • mandanara

  Oceniono 16 razy 14

  Biedroń dostał karę za mówienie prawdy :D

 • nadordynariusz

  Oceniono 17 razy 13

  Żenada, ja za Biedroniem powtórzę że ten zasrany sejm, to syf i burdel. A z Piętą dodam, że politycy POPiSu są gorsi od zoofilii. W swoim skoorwysyństwie biją własne rekordy świata.

 • zigzaur

  Oceniono 13 razy 13

  No to kto krzyczał "Zadzwoń do brata!"?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje