Amber Gold nie zatopiło Platformy, PiS bez prezesa bez zmian [SONDAŻ]

29.08.2012 06:00
Donald Tusk

Donald Tusk (Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta)

Nowy sezon polityczny Platforma zaczyna z wyraźną przewagą nad PiS - pokazuje najnowszy sondaż TNS OBOP Polska dla "Gazety Wyborczej".
Nic nie wskazuje na to, że afera Amber Gold szkodzi Platformie. W najnowszym sondażu dla "Gazety" partia Donalda Tuska ma 30 proc., o punkt procentowy więcej niż na początku miesiąca. Wcześniej dobrą formę PO zarejestrowały badania CBOS i SMG KRC dla RMF FM, więc trudno ten wynik podważać.

Platforma po potężnym spadku na początku roku - z prawie 40 proc. - utrzymuje się w przedziale 27-32 proc.

Podobnie stabilne w tym okresie są notowania PiS, który tym razem ma 23 proc., o punkt mniej niż na początku miesiąca. Sierpień stał pod znakiem nieobecności prezesa Jarosława Kaczyńskiego, ale nie miało to, jak widać, wpływu - w tę czy inną stronę - na notowania jego partii.

ZBS TNS OBOP Polska dla "Gazety", 23-26 sierpnia, próba reprezentatywna 964 osoby.

Cały tekst w dzisiejszym wydaniu "Gazety Wyborczej".

PYTANIE Którą partię popierasz

 • Platformę Obywatelską
 • Prawo i Sprawiedliwość
 • Sojusz Lewicy Demokratycznej
 • Ruch Palikota
 • Polskie Stronnictwo Ludowe
 • Solidarną Polskę
 • Partię Polska Jest Najważniejsza
 • Kongres Nowej Prawicy
 • Inne ugrupowanie
Zobacz także
Komentarze (165)
Amber Gold nie zatopiło Platformy, PiS bez prezesa bez zmian [SONDAŻ]
Zaloguj się
 • ksks3

  Oceniono 37 razy 23

  Amber Gold nie powinna w żaden sposób zaszkodzić rządowi. Ale do coraz większej części opinii publicznej dociera prawda. że to Państwo zawiodło i to na całej linii. A Państwo to PO z Tuskiem na czele i żadne dialektyczne wykręty tego nie zmienią. To Państwo wysłało urzędników skarbowych na regionalne dożynki w całym kraju, żeby łapać gospodynie wiejskie sprzedające chleb ze smalcem bez kas fiskalnych !!!!!
  To prawda , mimo ze taki objaw kretynizmu trudno mieści się w głowie. Tymczasem Amber Gold nie rozliczał się ze skarbówką wcale, mimo że obracał setkami milionów złotych. To też jest obraz Państwa pod rządami Tuska .
  Takich idiotyzmów mamy w kraju bez liku . Dlatego PO gotowe jest oddać w dzierżawę PSL-owi następne "kawałki Państwa" byle Pawlak nie zgodził się na komisje śledczą.
  Najgorsze w tym wszystkim jest to że platformiane pajace w drogich garniturach nie uświadomiły sobie, że władza należy do nich tylko dlatego że PIS jest jeszcze gorszy od nich !!!!!!

 • dziadekjam

  Oceniono 40 razy 20

  "Sierpień stał pod znakiem nieobecności prezesa Jarosława Kaczyńskiego."
  =======================================================
  Oby mu się przedłużyły te letnie kolonie na zawsze...

 • poppers68

  Oceniono 20 razy 10

  Tak sobie czytam poszczególne posty...
  Zaraz....zaraz - czy gdy mega przekręt Lehmann Bros w Stanach zakończył ujadaniem kongresu z hasłami : "Państwo amerykańskie zawiodło - zawiodła demokracja , czas przeprosić Cheveza" bądź : " Boże, jest tak źle ,że trzeba wymienić cały gabinet rządzącego prezydenta lub potrzeba rządów silnej ręki" ????
  Nie, wszyscy zabrali się do roboty aby ZMINIMALIZOWAĆ skutki.
  Pomimo,że Lehmann Bros to organizacja z wieloletnią dobrą tradycją w PRYWATNYM businessie a co tu dużo mówić nasz Amber Gold to oszukańczy epizod.
  Do czego zmierzam, każdy ma swój rozum i powinien unikać niepewnych interesów bo to ryzyko. Aż dziw ,że po przypadkach piramid finansowych z lat 90- tych , jeszcze ktoś w takie tematy wchodzi.
  I co ma PO do tego? SKOKOM warto się przyjrzeć - związanych strukturalnie z JEDNĄ partią.
  Ktoś niedawno powiedział w prasie : jeśli Państwo wchodziłoby buciorami w kontrolowanie prywatnych spółek - to mamy powrót do PRL lub nawiązanie do Białorusi.
  I to jest model, który niezmiernie zawsze odpowiadał obu Panom Kaczyńskim oraz Ich świcie.
  Polskie członkostwo w Unii jest ludziom z kręgu PIS niezmiernie nie na rękę. To kłopoty we wprowadzaniu swojej jedynej wizji państwa.
  Przykład Białorusi lub Ukrainy powinien być dla Polaków dobrym przykładem. Przykładem, kiedy to zabrakło w tych krajach tak mądrych facetów jak Mazowiecki, Geremek , Jacek Kuroń czy przede wszystkim Balcerowicz. Facetów, którzy natychmiast ruszyli do wprowadzenia Polski w grono kultury i świadomości Zachodu. Obecnie lżeni , z odbieranymi medalami Orła Białego przez Lecha Kaczyńskiego, zmuszanych za czasów PIS do lustracji (co za paranoja) a odbieranych przez Zachód z szacunkiem....
  O nie, ja pamiętam jak bracia Kaczyńscy bełkotali przed referendum o polskiej "innej drodze" niż Unia.
  Dzięki Bogu , Karol Wojtyła uciął ten bełkot...
  I proszę i tu nie pisać , jak to było wspaniale za PIS.
  Nie było a państwo wcale nie było silniejsze rosnącą przyjaźnią polsko-gruzińską czy polsko-ukraińską. Wcale nie było silniejsze ministrem Maciarewiczem, który dokonał w samej rzeczy czynu nieprawdopodobnego : opublikował na cały świat dane osobowe polskich AKTYWNYCH tajnych agentów, działających na rzecz Rzeczypospolitej....
  Polska nie była silniejsza szefem NBP - DYLETANTEM nie znającym podstaw ekonomii. Polska nie była silniejsza nominacjami na szefa PZU chłopiny związanego z JEDYNĄ SŁUSZNA PARTIĄ PIS .
  Czy do cholery ma pisać i przypominać wszystkim z krótką pamięcią?
  Więc nie piszcie proszę Państwo, że tak jest obecnie źle.
  Źle to jest w Serbii, na Białorusi, na Ukrainie , w Czarnogórze - czyli tam, gdzie rządzą ludzie ,którzy "przywrócili godność swoim społeczeństwom" - wypisz wymaluj nasze zuchy Hofmany, Kaczyńskie, Ziobra etc....
  O nie....

 • chi_neng1

  Oceniono 20 razy 10

  Czyzby sumienie go wreszcie dopadlo ?

  A moze "sciela" go jego wlasna decyzja wyeksmitowania Hofmana do Konina i teraz teskni za nim w ukryciu ?

  Niewatpliwie zobaczymy go 10:go wrzesnia na Krakowskim.

 • spock2

  Oceniono 19 razy 7

  Co się czepiacie tych sondaży pacany, kolejne wybory udowadniają że generalnie sondaże prawidłowo określają preferencje wyborcze. Myślicie że Polacy wolą Błaszczaka, Macierewicza, Fotygę i resztę ferajny od tego rządu który jest teraz? Puknijcie się w główki :)

 • crypolskocry

  Oceniono 13 razy 7

  > Sierpień stał pod znakiem nieobecności prezesa Jarosława Kaczyńskiego,
  Wiadomo bo jakby kłamczynski sie odezwał to by sprawa parabanków SKOK zaczelby wyplywac z szamba
  wiec ta gnida kłamczynski woli siedziec cicho wszak pecunia non olet.
  ale na szczescie złodziejskie SKOKI wpadna w sidla KNF i dopiero smrod bedzie czuc na setki kilometrów

 • piterpolander

  Oceniono 19 razy 7

  no no, pisy dogonili już palykota mają po 12% ))) pewnie na neta wlazło towarzystwo z porannych nabożeństw i doleciały już sms-y z instrukcjami od małego )))

 • signal

  Oceniono 37 razy 7

  pis sekta tonie ci szaleńcy dewianci nawiedzeni powinni być poza Sejmem

 • jan.58

  Oceniono 8 razy 6

  Ciemny naród tego nie kupił !

  www.wiadomosci24.pl/artykul/jednak_ciemny_narod_tego_nie_kupil_240795.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje